חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

שיתוק מוחין – CP – כך תצליחו בתביעה בגין רשלנות רפואית בלידה

סיכויי הצלחה – תביעת פיצויים

ישנם מקרים רבים בהם ההורים בטוחים שילדם נפגע משיתוק מוחין כתוצאה מרשלנות רפואית, אך אומרים לעצמם שיהיה זה בלתי אפשרי להוכיח זאת בבית המשפט ולפיכך חבל על הזמן, המאמץ הנפשי וההוצאות של ניהול התיק. אולם, חשוב לציין בנושא זה שעל פי הדין החל בישראל, על מנת לזכות בתביעה אזרחית — שכן תביעה בגין רשלנות רפואית הינה תביעה אזרחית — התובע לא נדרש להוכיח את טענותיו בהסתברות של 100% וניתן להסתפק בהסתברות נמוכה מכך על מנת זכות בתביעה.

כלומר, גם במקרים בהם אין ודאות לכך שאכן רשלנות רפואית גרמה לנזקים הנטענים, יכול שיפסוק בית המשפט לטובת התובעים כל עוד הוכח שסביר יותר וקיים סיכוי גבוה יותר שהנזק נגרם כתוצאה של הרשלנות רפואית ולא כתוצאה מגורם אחר כלשהו. מאזן הסתברויות נוח זה מביא לכך שגם תיקים שאינם חד משמעיים, מסתיימים בסופו של דבר בפסק דין לטובת התובעים ובפסיקת פיצויים משמעותיים לניזוק.

סיכויי ההצלחה של התביעה עולים עוד יותר, כאשר קיימת בעיה ברישומים הרפואיים הרלוונטיים, כגון אובדן תיקים רפואיים או רישום חסר בהם. במקרים שכאלה, יכול שנטל הראיה וההוכחה יעבור מכתפיו של התובע אל כתפיהם של הנתבעים: במקום שהתובע יידרש להוכיח שהנתבעים התרשלו במתן הטיפול הרפואי, יידרשו הנתבעים להוכיח שהטיפול הרפואי שניתן על ידם לתובע לא היה רשלני. לא מיותר לציין שלהוכיח זאת בעזרת תיעוד רפואי חסר או לקוי, זו משימה קשה במיוחד ולעיתים בלתי אפשרית.

 איזה פיצוי אפשר לתבוע במקרה של שיתוק מוחין?

רוב החולים בסוגים שונים של שיתוק מוחין סובלים מנזקים קשים, הן מבחינה רפואית והן מבחינה תפקודית. נכויות גבוהות אלו, בליווי העובדה שמדובר לעיתים קרובות בנפגעים מלידה (מה שמאריך את התקופה העתידית שלגביה מחושב הפיצוי), מביאות לכך שהתביעות המוגשות בתיקים של רשלנות רפואית בלידה, הינן לקבלת פיצויים גבוהים ביותר המגיעים למיליוני שקלים.

תביעות הפיצויים בגין שיתוק מוחין כתוצאה מרשלנות רפואית בלידה, כוללות בין היתר את ראשי הנזק הבאים:

 • הפסדי השתכרות ו/או כושר השתכרות לתובע ולהוריו
 • הפסד פנסיה ו/או הפסד זכויות פנסיוניות
 • סיעוד / עזרת צד ג'
 • עלויות שיקום
 • טיפולים ו/או עזרים רפואיים ופרה-רפואיים
 • שיעורים פרטיים או לימודים מיוחדים המתאימים למגבלותיו של התובע
 • עלות דיור מתאים לצרכיו של התובע
 • הוצאות נסיעה (ניידות), לרבות עלות רכישה ו/או אחזקת רכב המתאים למגבלותיו של התובע
 • עלות צרכים חברתיים, הוצאות בילוי או הוצאות אירוח המתאימים למגבלותיו ומצבו של התובע
 • סיוע נפשי לתובע ולהוריו
 • מכשירי שיקום ו/או אביזרי שיקום
 • הפסד הטבות בגין אי שירות בצה"ל
 • פיצוי בגין פגיעה באוטונומיה של התובע על גופו
 • פיצוי בגין נזק ראייתי
 • כאב וסבל
 • אובדן הנאת חיים
 • אובדן הסיכויים להינשא ולהקים משפחה

 לסיכום: תביעות בגין שיתוק מוחין

תביעות פיצויים בשל שיתוק מוחין כתוצאה של רשלנות רפואית הינן בדרך כלל לקבלת סכומי כסף גבוהים ביותר. סכומים אלו מגיעים, לעתים קרובות, למיליוני שקלים. לכן אין ולא יכול להיות כל ספק, שכל מי שילדו אובחן כסובל מסוג כלשהו של שיתוק מוחיןחייב לברר היטב האם הגורם לנזקיו של הילד או הילדה, הוא אכן תוצאה של רשלנות רפואית כלשהי.

הטיפול בילדים חולי .C.P. עולה כסף רב. פיצוי כספי שישולם לנפגע ע"י המזיק והגורם למצבו הרפואי, יבטיח לו שיקבל בהמשך חייו את הטיפולים הרפואיים המתאימים, וצרכיו התפקודיים ימולאו בהתאם לצורך על מנת להעניק לו את כל שיידרש לצורך המשך חייו התקינים.

אנו מודעים לכך שלעולם לא ניתן יהיה להחזיר את הזמן לאחור. נזק מוחי שנגרם לא יעלם ולא יירפא. אולם, ניתן לכל הפחות לדאוג לשיפור תנאי מחייתו של נכה הסובל מליקויי שיתוק מוחין. העלות הכספית של בדיקת העילה המשפטית ע"י עורך דין המומחה לתחום ייצוג נפגעי רשלנות רפואית, הינה זעומה ביחס לסכומי הפיצויים שיכול הנכה לקבל במקרה של הצלחה בתביעה.

יתרה מכך, משרדנו עורך את בדיקת עילת התביעה בתיקים שכאלה ללא כל תשלום מראש, שכן שכר הטרחה משולם רק במקרה של הצלחה בתביעה וקבלת פיצויים. שכר הטרחה נגזר מן הסכום שמשולם לתובעים בסופו של ההליך. על כן, מומלץ לכל מי שילדו או ילדתו סובלת מליקויי שיתוק מוחין, להתייעץ עם עורך דין מתאים. איתו יש לברר ללא דיחוי את עילת התביעה, והאם ייתכן כי הסיבה להיווצרותו של הנזק אצל ילדו או ילדתו, הינה רשלנות רפואית בלידה או רשלנות רפואית במהלך הריון.

לתשומת לב: המאמר אינו מאמר רפואי.

האם ילדכם סובל מסוג מסוים של שיתוק מוחין?

פנו אל משרדנו וניפגש עמכם כדי לברר אם יש לכם עילת תביעה בגין רשלנות רפואית.

למידע נוסף:

רשלנות רפואית במהלך לידה – פיגור שכלי, שיתוק מוחין – מאמר משלים למאמר שלעיל ובו פירוט אודות שיתוק מוחין כתוצאה מרשלנות רפואית במהלך הלידה. המאמר מתרכז בניתוח הסיטוציות הרבות בהן בעקבות התנהלות לקויה ורשלנית של מהלך הלידה, נפגע העובר פגיעה מוחית קשה אשר מאובחנת בסופו של דבר כשיתוק מוחין C.P. מולץ ביותר לקריאה למי שמתעניין באפשרות להגיש תביעה בגין שיתוק מוחין.

רשלנות רפואית בלידה: התיישנות תביעה – מאמר נוסף בסדרת מאמרים העוסקי בנושא תביעות בגין רשלנות רפואית בלידה. במאמר זה הסברים אודות תקופות ההתישנות המיוחדות והחריגות אשר קבועות בחוק, של מקרים בהם נגרמו נזקי גוף בעקבות רשלנות רפואית בלידה, לרבות שיתוק מוחין, פיגור שכלי, שברים בגפיים, עיוורון וכו'.

איך ניתן לדעת שילדך נפגע מרשלנות רפואית במהלך לידתו? – מאמר רביעי בסדרת המאמרים העוסקי בנושא רשלנות רפואית בלידה, תוך התמקדות בנזקי שיתוק מוחין. במאמר זה ניתן יהיה להבין כיצד יש לברר ולדעת, האם מצב של שיתוק מוחין נגרם כתוצאה מרשלנות רפואית בלידה, והאם יש קשר סיבתי בין מצב של שיתוק מוחין מלידה ובין התנהלות רשלנית של ניהול הלידה עצמה. מאמר חובה לכל מי שבמשפחתו אדם הסובל משיתוק מוחין מלידה, שכן תוכנו יכול להבהיר את התמונה במקרים רבים בהם ההורים לא מודעים כלל לכך ששיתוק המוחין שממנו סובל/ת בנם/ביתם, הינו תוצאה של רשלנות ביילודו.

רשלנות רפואית – כדאי לדעת – מאמר כללי העוסק בתחום הרשלנות הרפואית. מומלץ לקריאה למי שמעוניין לקבל רקע אודות תחום משפטי מרתק זה.

שאלות נפוצות בנושא רשלנות רפואית – מקבץ תשובות קצרות לשאלות נפוצות אשר עולות כמעט בכל פעם מחדש כאשר מגיעים לפגישת ייעוץ עם עורכי דין העוסקים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית.

 

Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.