חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

פיצוי בגין זאבת – לופוס

מחלת זאבת – לופוס

מחלת לופוס, או בשמה העברי זאבת (השם המלא הוא "זאבת אדמנתית"), הינה מחלה אוטואימונית, כלומר, מחלת חיסון עצמי-תאי מערכת החיסון של הגוף שאמורים לתקוף פולשים חיצוניים, במקומם, תוקפים תאים ורקמות של הגוף עצמו ובכך גורמים לו לנזק. הגורמים למחלת הזאבת אינם ידועים עד היום.

ביטוי מחלת זאבת – לופוס

ללוקים במחלה מופיע פריחה בצורת פרפר מסביב ללחיים ולאף, בדימיון לזאב ומכאן למעשה מקור שם המילה "זאב" למחלה. זאבת מתבטאת בדלקת באברים שונים בגוף, כולל העור, מפרקים, ראות, כליות, מוח וכלי דם.
רוב החולים במחלת הזאבת הן נשים (כ- 90%). בעיקר בגיל הפוריות, בגילאים 20-40 (בגלל רמת האסטרוגן).
הסימנים המעידים על זאבת הינם לרוב הרגשה לא טובה, חוסר תיאבון, אובדן במשקל, תלונות על עייפות, חום ממושך, נשירת שיער, הכחלה ו/או הלבנה של קצות הגפיים בתגובה לקור או להתרגשות. בשלב מתקדם יותר של המחלה מופיעים תסמינים נוספים, צרוף 4 או יותר מהתסמינים הנ"ל מאשר בודאות את האבחנה של זאבת (לופוס).

התסמינים של מחלת הזאבת

1) תפרחת אדומה מורמת מעל פני העור, לפעמים עם קשקשת, בד"כ על פני הזרועות ומאחורי תנוכי האוזניים.
2) תפרחת ה"פרפר" – תפרחת אדומה על פני הלחיים וגשר האף.
3) תפרחת המופיעה לאחר חשיפה ישירה לאור השמש.
4) מחלה במערכת העצבים לרבות פרכוסים (אפילפסיה) ושנויים נפשיים.
5) דלקת מפרקים .
6) דלקת הצדר (קרום הריאה) או פרוכת (קרום) הלב – דלקת, מתבטאת בכאב חד בקדמת החזה או בכתפיים, המתגבר בעת שאיפה עמוקה, לפעמים מלווה בקוצר נשימה.
7) דלקת בכליות.
8) כיבים בחלל הפה.
9) ירידה בספירת הדם – אנמיה (חסר דם), בהתאם לכך, חולשה, דפיקות לב, נטיה מוגברת לזיהומים או לדמום.
10) הפרעות חיסוניות מציאת נוגדנים עצמיים בדם החולה.

11) נוגדן המכוון נגד גרעין התא, קיים ברוב חולי הזאבת.

לא ניתן למנוע את התפרצותה של זאבת (לופוס) אולם טיפול נכון ואבחון מוקדם עשוי לעכב או אף למנוע את התקדמות המחלה. הטיפול במחלה כולל טיפול לא תרופתי וטיפול תרופתי.

זכויות לסובלים מזאבת – לופוס

לחולי הזאבת ניתנת אפשרות למימוש זכויות רפואיות במסגרת המוסד לביטוח לאומי. אחוזי הנכות המקנים קצבאות נעים בין 60% לבין 40% ( במקרה זה אחד הסעיפים חייב להיות 25% נכות. במקרים של עקרות בית חולות, אחוזי הנכות הרפואית יהיו 50% לפחות). שיעור הקצבאות ניתנות לכל חולה על פי המגבלות שממנו הוא סובל.
סובל/ת ממחלת זאבת או בשמה הנוסף לופוס?
ייתכן ומגיע לך פיצוי כספי במסגרת ביטוח לאומי או חברות הביטוח.
צור/צרי קשר עכשיו עם משרדנו על מנת לשמוע פרטים נוספים!
עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.