03-6122202

התקשרו עכשיו

סיפריית המאמרים

אירוע מוחי הוכר כתאונת עבודה

אירוע מוחי – תאונת עבודה

בית הדין האזורי לעבודה הכיר באירוע מוחי שעבר מנהל אולם אירועים כתאונת עבודה.

במסגרת התביעה, אשר הוגשה ע״י משרד עורכי דין בכר נגד ביטוח לאומי, הוכח כי קיים קשר סיבתי בין אירוע חריג, אשר התרחש במסגרת עבודתו של התובע ובין אירוע מוחי, אותו עבר התובע.

נסיבות המקרה לפיו הוכר אירוע מוחי כתאונת עבודה

בתחילה, הוגשה התביעה לביטוח לאומי, אולם זה החליט לדחות את התביעה בטענה שאין קשר סיבתי בין עבודתו של התובע ובין האירוע המוחי אשר עבר. עם קבלת הודעת דחיית התביעה הוגשה תביעה מתאימה לבית הדין לעבודה, בדרישה להכיר באירוע המוחי כתאונת עבודה. במסגרת התביעה נבדקו המסמכים הרפואיים של התובע (כפי שהוגשו על ידי משרד עורכי דין בכר), על ידי רופא מומחה אשר מונה מטעם בית הדין לעבודה. הרופא המומחה קבע בחוות דעתו הרפואית כי אכן האירוע המוחי נגרם לתובע בעקבות אירוע חריג שהתרחש בעבודתו ואשר גרם לתובע לכעס ולחץ נפשי גדול במיוחד.

ביטוח לאומי מקבל את התביעה ומכיר באירוע מוחי כתאונת עבודה

עם קבלת חוות דעתו של המומחה הרפואי הנ״ל, הודיע ביטוח לאומי כי הוא חוזר בו מדחיית התביעה ולמעשה מכיר בתובע כנפגע בעבודה. בית הדין לעבודה קיבל את הודעת ביטוח לאומי וקבע בפסק דין כי האירוע המוחי אשר עבר התובע הינו פגיעה בעבודה.

לרוב תביעות להכרה באירוע מוחי כתאונת עבודה ידחו על ידי ביטוח לאומי

ישנם מקרים רבים שבהם אירוע מוחי נגרם לעובד בעקבות אירוע חריג שהתרחש בעבודתו. אולם, למרבה הצער, מנסיונינו, ברוב המקרים דוחה ביטוח לאומי את התביעות המוגשות על ידי עובדים שנפגעו בעקבות אירוע מוחי בעבודה, מסיבות שונות ומשונות.
המשמעות של דחיית התביעה להכרה באירוע כתאונת עבודה, על ידי ביטוח לאומי, הינה שהנפגע יאלץ לנהל הליך ארוך ומסובך במסגרת ערעור בבית הדין לעבודה.

סיכויי ההצלחה בתביעות להכרה באירוע מוחי כתאונת עבודה נמוכים מאד ללא ייצוג של עורך דין מומחה בתחום

נפגעי תאונות עבודה בכלל וכאלה שנפגעו בעקבות אירוע מוחי בפרט, אשר ינסו להגיש את התביעה לביטוח לאומי בכוחות עצמם וללא קבלת ייצוג משפטי, יבינו במהרה שסיכוייהם להצליח לנהל את התביעה בצורה זו נמוכים מאד. מול הנפגעים יעמוד המוסד לביטוח לאומי. מערכת משומנת ומנוסה בניהול תיקים מסוג זה.

הניסון הרב של משרדנו בייצוג נפגעי תאונות עבודה

משרד עורכי דין תומר בכר מתמחה בייצוג נפגעי תאונות עבודה, הן מול ביטוח לאומי והן מול חברת הביטוח של המעביד. מאחורי עורכי הדין במשרד, אלפי הצלחות של ניהול תיקי תאונות עבודה וכן הצלחות רבות בניהול תיקי אירוע מוחי בעבודה.
אם גם אתה או יקיריך, נפגעתם בעקבות אירוע מוחי בעבודה, צור קשר עם משרד עורכי דין בכר עוד היום על מנת לברר את זכויותיך לקבלת פיצוי במסגרת ביטוח לאומי וחברת הביטוח.
ייעוץ ראשוני לנפגעי אירוע מוחי ניתן על ידי משרד עורכי דין בכר לא כל התחייבות מצד הנפגע.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך בנושא אירוע מוחי וזכויותיהם של נפגעי עבודה:
נכות בעקבות אירוע מוחי – ועדה רפואית במסגרת ביטוח לאומי, קבעה לנפגע בעבודה אשר סבל מאירוע מוחי 100% נכות לצמיתות.
החמרת מצב ביטוח לאומי – מאמר המפרט כל מה שרצית לדעת על ההליך של החמרת מצב בעקבות פגיעה בעבודה (תאונת עבודה או מחלת מקצוע).
נכות כללית – נפגעי אירוע מוחי לעיתים זכאים לקבל קצבת נכות כללית, במקרים בהם לא מתקבלת תביעתם כנפגעי עבודה. קראו עוד פרטים אודות הליך זה.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.