חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

ביטוח חובה מוזל לאופנוע – טעות שאסור לעשות

ביטוח חובה מוזל לאופנוע האמת מאחורי ה"הנחה" במחיר

אם אתם רוכבים על אופנוע מזה זמן מה, בטח שמעתם מחברת הביטוח שלכם, על האפשרות לרכוש ביטוח חובה מוזל לאופנוע. ההצעה מפתה מאד, אולם לא בטוח שכולכם יודעים מה בדיוק המשמעות של צעד שכזה ואיך הוא יכול להשפיע עליכם בעת הצורך, אם וכאשר חלילה תהיו מעורבים בתאונת אופנוע. במאמר קצר זה ננסה להראות לכם את המשמעות האמיתית של רכישת ביטוח חובה מוזל שכזה.
.
תאונת אופנוע
.

המשמעות של פוליסת ביטוח חובה

על מנת להבין טוב יותר את הנושא, חשוב להבין קודם כל שמשמעותה של פוליסת ביטוח חובה הינה הטלת אחריות מוחלטת על חברת הביטוח, במתן פיצוי כספי בהתאם לנזקים שנגרמו לכל מי שנפגע בעקבות תאונת דרכים והיה משתמש ברכב (נוסע ברכב) או לחילופין, לכל מי שהיה מחוץ לרכב ונפגע ממנו, אך הוא אינו מוגדר כמשתמש ברכב מנועי אחר.
גובה הפיצוי בעקבות תאונת אופנוע תלוי במספר פרמטרים כגון אחוזי נכות, הפסדי שכר, הפסדי פנסיה, הוצאות רפואיות, הוצאות עבור נסיעות, כאב וסבל (עוגמת נפש) ועוד.
ברוב המקרים, חברת הביטוח המבטחת אופנועים בפוליסת ביטוח חובה, הינה המאגר הישראלי לביטוחי רכב ("הפול") אולם ניתן לרכוש ביטוח חובה לאופנוע גם בחברות ביטוח אחרות.
מבחינה סטטיסטית "המשתמשים" ברכב מנועי דו גלגלי ובפרט אופנוע, חשופים יותר למעורבות בתאונות דרכים לעומת "המשתמשים" ברכב מנועי אחר, בעל 4 גלגלים, וכפועל יוצא מכך, מוגשות תביעות רבות יותר בגין נזקי גוף, כנגד "הפול" וחברות הביטוח האחרות, בגין תאונות אופנוע, לעומת כל חברת ביטוח אחרת המבטחת רכב מנועי אחר.

המשמעות של ביטוח חובה מוזל לאופנוע

בשנים האחרונות, החלו חברות הביטוח להציע ללקוחותיהן הקיימים במעמד חידוש פוליסת הביטוח וללקוחותיה הפוטנציאליים, המבקשים לרכוש פוליסת ביטוח, פוליסת ביטוח חובה זולה יותר בכ- 1,000 ₪ (להלן- "הפוליסה המוזלת/הזולה"), לעומת פוליסת הביטוח הרגילה שניתן לרכוש (להלן- "הפוליסה היקרה/הרגילה").
בשורות הקטנות בפוליסת ביטוח חובה מוזלת, מבלי שרבים מהמבוטחים שמים לב או לחילופין מבינים את משמעותה, מוחתמים המבוטחים על תנאים נוספים, המתירים לחברת הביטוח שלא לשלם לנפגע את מלוא הפיצויים הכספיים המגיעים לו, כגון פיצויים לעניין אובדן השתכרות (כאשר הנפגע נאלץ להעדר מעבודתו בעקבות התאונה) ולעניין הנזק הלא ממוני (כאב וסבל).
בהקשר זה, פוליסת ביטוח חובה מוזל לאופנוע זו מנוסחת באופן הבא:
"השתתפות עצמית בנזק שאינו נזק ממון עד 25,000 ₪ ואובדן השתכרות עד 7 ימי אובדן השתכרות".
כלומר, כל מי שנפגע בתאונה קלה יחסית, שבעקבותיה לא נותרה לו נכות והוא לא נעדר מעבודתו יותר מ-7 ימים (רוב רובן של התאונות), לא יקבל פיצוי כספי בכלל!!! כן כן, לא יקבל פיצוי כספי בכלל על נזקיו!
ברור כי מטרתה של פוליסת ביטוח זו הינה הוזלת עלויותיה של חברות הביטוח במתן פיצויים לנפגעי תאונות אופנוע וזאת, כאמור, עקב ריבוי התביעות המוגשות נגדן. אולם ברור (מטיפול בתיקי תאונות אופנוע וייצוג נפגעים רבים) שלא כל הרוכבים שרוכשים את פוליסת הביטוח הזולה מבינים את המשמעויות השונות של פוליסת ביטוח זו.

דוגמה למקרה של תביעה בגין פוליסת ביטוח חובה מוזל לאופנוע

על מנת להבהיר נקודה זו טוב יותר, להלן דוגמא של מקרה שכיח, שממחיש את משמעות רכישת פוליסת ביטוח חובה מוזל לאופנוע במקרה של תאונה:
בתאונה שבה הרוכב החליק, נפל ונחבל בכל חלקי גופו, הובהל לבית החולים שם נאלץ לשהות מספר שעות ולעבור סדרת בדיקות מקיפה, צילומי רנטגן וכו' ובהמשך אף סדרת טיפולי פיזיותרפיה, אם לא נותרה לו נכות, והוא לא הפסיד יותר מ-7 ימי עבודה, לא יקבל הרוכב שום פיצוי כספי. לעומת זאת, רוכב שנפגע בתאונת אופנוע שכזו, ורכש את פוליסת הביטוח הרגילה, יהי זכאי לפיצוי וודאי היכול להגיע במקרים מסוימים לעשרות אלפי שקלים (תלוי כמובן ברמת השתכרותו ומספר ימי היעדרותו מעבודתו).
לפיכך, למרות שלכאורה נראה בתחילה כי משתלם יותר לרכוש פוליסת ביטוח חובה מוזל לאופנוע, וכך לחסוך כ-1,000 ₪, בפועל כשמסתכלים על התמונה בכללותה, מדובר בפוליסה שעלולה להיות יקרה הרבה יותר, היות וכשקורה חלילה מקרה ביטוח (כגון תאונת אופנוע קלה), לא יקבל הנפגע את הפיצוי המקסימאלי שיכול היה לקבל.
נפגעת בעקבות תאונת אופנוע? צור קשר עם משרד עו"ד בכר וקבע פגישה עוד היום!
דע את זכויותיך!
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.