חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

רשלנות רפואית סרטן ריאות

איחור באבחון סרטן ריאות – רשלנות רפואית

לפני שנתחיל להסביר את התחום הקרוי רשלנות רפואית סרטן ריאות והאופן שבו יש לפעול כדי להצליח בתביעות פיצויים מסוג זה, חשוב לדעת כמה פרטים חשובים ונתונים שיכולים לעזור לנו להבין טוב יותר את הנושא.
בישראל יש בכל שנה מעל 1500 אנשים המאובחנים כחולים בסרטן ריאות. מרבית האנשים שחולים בסרטן ריאות הם אנשים שעישנו או מעשנים סיגריות, אולם יש גם כאלו שמתפתח אצלם סרטן ריאות בעקבות חשיפה לחומרים מסוכנים כמו אסבסט, גז ראדון, או קרינה כלשהי ועוד. רוב חולי סרטן ריאות בישראל הם גברים ונשים מעל גיל 40. ראוי לציין שלמרבה הצער, מחקרים מראים שרק 15% מחולי הסרטן נרפאים כליל מהמחלה

גורמים עיקריים לסרטן ריאות

ישנם גורמים רבים אשר יכולים להביא לסרטן ריאות אולם שני הגורמים העיקריים הינם:
1. עישון סיגריות אקטיב או פסיבי.
2. חשיפה לחומרים מסוכנים כמו אסבסט, קרינה, גז ראדון ועוד.

תסמינים המלמדים על חשד לסרטן ריאות

קיימים מספר תסמינים אשר יכולים להעלות חשד לקיום סרטן ריאות והם:
1. שיעול מתמשך, לעתים מדובר בשיעול הכולל הפרשה של ליחה דמית
2. תחושת אי נוחות וכאב בחזה
3. דלקת בבית החזה שלא מגיבה לתרופות כלשהן ולא נרפאת
4. תסמינים של קשיים בבליעה או של צרידות מתמשכת

רשלנות רפואית באבחון סרטן ריאות – איחור באבחון

כמו בכל מקרה של סרטן, גם במקרים של סרטן ריאות, ככל שהמחלה תאובחן בשלב מוקדם יותר, כך הסיכוי לטיפול מוצלח ולהחלמה מהמחלה יהיה גבוה יותר. רשלנות רפואית במקרים של סרטן ריאות יכולה להתרחש בהרבה שלבים במהלך התפתחות המחלה, אולם אחד השלבים השכיחים שבהם אנו רואים מקרי רשלנות רפואית הינו השלב ההתחלתי, כאשר המחלה לא אובחנה בזמן או כאשר האבחון של המחלה היה שגוי ולכן גם הטיפול במחלה היה שגוי.
לצערנו אנו שומעים על לא מעט מקרים שבהם אדם הגיע פעמים רבות לרופא המשפחה והתלונן על תסמינים המלמדים על חשד לסרטן ריאות, אולם רופא המשפחה לא שלח אותו לבדיקות מקיפות כלשהן, אלא התעלם מהתלונות הרבות במשך תקופה ארוכה. כך, חל בעצם עיכוב או איחור באבחון סרטן הריאות, ועקב כך נגרם נזק חמור ביותר לריאות, תוך התפשטות של גרורות סרטניות באיברים אחרים בגוף. חשוב לציין שמקרים של איחור באבחון סרטן ריאות מביאים לכך שהטיפול הרפואי, התרופתי והכירורגי, הנדרש כדי למגר את המחלה מתחיל בשלב מאוחר ולכן סיכויי ההחלמה של המחלה נמוכים יותר.

רשלנות רפואית באבחון סרטן ריאות – אבחון שגוי

מלבד מצב של רשלנות רפואית בגין איחור באבחון המחלה, יכולים להיות מקרים של רשלנות רפואית באבחון סרטן ריאות. רשלנות רפואית שכזו מתרחשת כאשר הרופאים לא אבחנו את הסוג של סרטן הריאות, או שגו לגבי גודלו ומיקומו של הגידול הסרטני. רשלנות רפואית שכזו עלולה לגרום לכך שהחולה יקבל טיפול תרופתי ו/או כירורגי שאינו מתאים ולכן סיכוייו למגר את המחלה נמוכים יהיו יותר.

חוות דעת בנושא רשלנות רפואית סרטן ריאות

הקביעה האם מקרה כזה או אחר הינו באמת רשלנות רפואית, נעשית על ידי רופא מומחה בתחום, אשר אליו פונה עורך הדין המטפל בתיק. אותו רופא מומחה מקבל לידיו את מלוא החומר הרפואי הקשור לתיק, לרבות תיקו הרפואי של הנפגע בקופ"ח, תוצאות של כל הבדיקות שעבר, אבחונים, סיכומי מחלה ואשפוזים, סיכומי ניתוחים שעבר וכו'.
לאחר שהרופא המומחה קורא את כל החומר הרפואי הנ"ל, הוא בודק את הנפגע ומחליט האם באמת חלה בעניינו רשלנות רפואית והאם אותה רשלנות רפואית באמת גרמה לו לנזק, כולו או חלקו.
מאחר ולא ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית סרטן ריאות, ללא חוות דעת רפואית של רופא מומחה בתחום, חשוב ביותר לדעת לאתר את הרופא המומחה הטוב ביותר, שאינו נמצא בניגוד עניינים כלשהו מול הרופאים הרשלנים שטיפלו בנפגע, או המוסד הרפואי שבו קרתה הרשלנות. מדובר בתהליך לא פשוט אבל בהחלט אפשרי. עורך דין רשלנות רפואית, אשר עובד עם רופאים מומחים באופן קבוע ושגרתי (כמו עורכי הדין במשרדנו), ידע לאתר את רופא המומחה הטוב ביותר כדי להעלות את סיכויי ההצלחה של התביעה למקסימום.

טיפול בסרטן ריאות

טיפול בסרטן ריאה תלוי כמובן בסוג ובגודלו של הגידול הסרטני. אנשים שסובלים מסרטן ריאה מקבלים בד״כ טיפול משולב תרופתי וכירורגי, אולם ישנם סוגים של סרטן ריאה ומקרים ספציפיים שדורשים רק טיפולים כימותרפיים ואינם דורשים טיפול כירורגי כלשהו.

נפגעת בעקבות איחור באבחון סרטן ריאות? ייתכן ומדובר ברשלנות רפואית!
 
צור קשר עם משרד עורכי דין בכר וברר את זכויותיך לקבלת פיצוי.
 
יעוץ ראשוני ללא כל התחייבות מצדך!
אם התעניינת בנושא סרטן ריאות, להלן מאמרים נוספים אשר עשויים לעניין אותך:
סרטן ריאות – מחלת מקצוע – דוגמה למקרה אשר טופל במשרדנו, אחד מיני רבים, במסגרתו הוגשה תביעה להכרה כפגיעה בעבודה של סרטן ריאות כמחלת מקצוע.
– דוגמאות נוספות לתביעות שטופלו במשרדנו בתחום רשלנות רפואית איחור באבחון סרטן
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.