חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

רשלנות רפואית גניקולוגיה – פיצוי לנפגעים

רשלנות רפואית גניקולוגיה

כאשר אנו בוחנים את נושא רשלנות רפואית בתחום הגניקולוגיה (להלן ״רשלנות רפואית גניקולוגיה״), אנו לומדים כי לרוב, מדובר במקרים הקשורים לאחת משלושת האפשרויות הבאות: רשלנות רפואית הקשורה לאבחון וטיפול לקוי במחלות ובעיות רפואיות הקשורות לרפואת האישה, רשלנות רפואית בלידה ורשלנות רפואית בהיריון.

רשלנות רפואית גניקולוגיה בגין איחור באבחון מחלות או בעיות רפואיות או מתן טיפול לקוי

ישנו מגוון רחב של מחלות ובעיות רפואיות הקשורות לתחום גניקולוגיה ואיברי הרבייה הנשיים. חלק ניכר מן המחלות הגניקולוגיות האלו מחייב מתן טיפול רפואי מוקדם ונכון על מנת למנוע את המשך ההתדרדרות והחמרת מצבה של האישה. כך למשל, המקרים השכיחים של רשלנות רפואית גניקולוגיה כוללים בין היתר:
– איחור באבחון סרטן צוואר הרחם
איחור באבחון סרטן השחלה
איחור באבחון סרטן השד
רשלנות בביצוע ניתוחים גניקולוגיים
רשלנות בביצוע טיפולי פוריות
כאשר בעקבות רשלנות רפואית גניקולוגיה, נגרם לאישה נזק כלשהו, יש באפשרותה להגיש תביעה כנגד הרופא הרשלן והגוף הרפואי שבו הוא עובד (בית חולים, קופת חולים וכד').

רשלנות רפואית בהיריון

תביעות בגין רשלנות רפואית בהיריון הן תביעות שכיחות וגם הן נכללות בתוך הנושא הרחב הנקרא רשלנות רפואית גניקולוגיה. לצערנו יש לא מעט נשים שבמהלך ההיריון שלהן ביצע הרופא הגניקולוג אבחון שגוי של מצבן או מצב העובר שבבטנן. ישנם גם מצבים שבהם הרופא ערך פענוח רשלני ושגוי של בדיקות שונות במהלך ההיריון כגון אולטרה סאונד, סקירת מערכות, בדיקת מי שפיר, בדיקת שקיפות עורפית וכד'. כאשר האישה והעובר אינם מקבלים את הטיפול הרפואי המתאים ועקב כל נגרמים להם נזקים בלתי הפיכים, יש באפשרותם לתבוע את הרופא בתביעת רשלנות רפואית גניקולוגיה.

רשלנות רפואית בלידה

תביעות בגין רשלנות רפואית במהלך לידה אולי התביעות השכיחות ביותר מבין כל התביעות המוגשות לבתי המשפט בגין רשלנות רפואית והן תופסות את האחוז הגדול ביותר מבין כל התביעות המוגשות בתחום רשלנות רפואית גניקולוגיה.
הסיבה לכך הינה משולשת. אחת, בגלל שלידה מתרחשת עשרות פעמים ביום בכל בתי החולים בארץ וככל שהכמות של הלידות עולה, כך גם הכמות של מקרי רשלנות רפואית בלידה עולה בהתאם. שניה, בגלל שבדרך כלל הנזק הרפואי שנגרם בעקבות רשלנות רפואית בלידה הינו נזק קשה המותיר בנכות גבוהה לצמיתות והשלישית, בגלל שכאשר מדובר בנזק שנגרם לעובר או לתינוק בעקבות רשלנות רפואית בלידה, אזי תקופת התיישנות התביעה הינה גדולה בהרבה מזו הקיימת במקרי רשלנות רפואית רגילה והיא עד הגיעו לגיל 25 (7 שנים לאחר גיל 18).

איך תורידי את הסיכוי להיחשף לרשלנות רפואית בתחום הגניקולוגיה?

כל מי שרוצה למנוע מעצמה ליפול קורבן למקרי רשלנות רפואית גניקולוגיה, צריכה להיות מעורה כמה שיותר בטיפול הגניקולוגי שהיא עוברת ולא להתייחס אל דבריו של הרופא הגניקולוג כאל תורה מסיני.
אישה, עובר או תינוק, שנפגעו בעקבות רשלנות רפואית בלידה, יש באפשרותם כמובן להגיש תביעה כנגד בית החולים שבו התקיימה הלידה והצוות הרפואי אשר ניהל אותה.

חשיבות קבלת ייעוץ משפטי של עורך דין מומחה בתחום הרשלנות הרפואית

אם וכאשר אישה חושבת שהרופא התרשל ועקב כך נגרם נזק לה או לעוברה, מומלץ שתברר עם עורך דין המתמחה בניהול תביעות רשלנות רפואית גניקולוגיה, האם אכן ישנה עילה מבוססת להגשת תביעת רשלנות רפואית.
לקבלת פרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ במשרד עורכי דין בכר ללא כל התחייבות מצדך, צרי קשר עמנו עוד היום!
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.