חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

מום בלב – AV CANAL – רשלנות רפואית בגין איחור באבחון

איחור באבחון מום בלב – AV CANAL – רשלנות רפואית

אחד מן הפגמים אשר ניתן וצריך לאבחן רופא גניקולוג, במהלך הבדיקות הנערכות לכל אישה בתקופת ההיריון נקרא AV CANAL. מדובר במום בלב אשר מתבטא בפגיעה קשה באזור של מרכז הלב, הגורמת לכך שהלב עובד תחת עומס רב בהרבה מהרגיל שעלול להביא בשלב מוקדם מאד לאחר הלידה, למצב של אי ספיקה.
ישנם מקרים שבהם מדובר במצב של AV CANAL חלקי, בו חומרת הפגיעה בלב נמוכה יותר וישנם מקרים של AV CANAL מלא שבהם הפגיעה היא כוללנית יותר וקשה יותר.
מצב של AV CANAL מלא גורם לשלושה מומים. הראשון נקרא ASD מסוג אוסטיום פרימום, השני נקרא VSD והשלישי הינו היווצרותו של מסתם משותף בין העליות והחדרים בלב.

חשיבות אבחון מוקדם של AV CANAL

לאור הפגיעה הקשה אשר יוצר מום AV CANAL, אבחונו בשלב מוקדם ככל האפשר במהלך ההיריון הוא חשוב ביותר. רופא מומחה בתחום הגניקולוגיה, אשר מכיר את תחום האולטרה סאונד, יכול ואמור לזהות את המום מבעוד מועד.
במקרים שבהם מאובחן AV CANAL, על הרופא המטפל (הגניקולוג אשר מבצע את מעקב היריון) להסביר להורים על כל הסיכונים והמשמעויות של לידת תינוק הסובל ממום זה בלב. לאור המשמעות הקשה של AV CANAL, זכותם של ההורים להחליט האם הם רוצים להביא לעולם ילד הסובל ממום קשה שכזה. במקרה שבו ההורים אינם מעוניינים לקחת את הסיכון בלידת תינוק הסובל ממום קשה בלב, יהיה על האישה לבצע הפסקת היריון יזומה.

הסיכון בלידת תינוק עם AV CANAL

חשוב לזכור כי לידתו של תינוק הסובל ממום שכזה בדרגה קשה, משמעותה לידתו של תינוק הסובל מיומו הראשון מנכות בשיעור של 100%, אשר תוחלת חייו תהיה קצרה ביותר ומלווה בסבל רב. במקרים בהם מדובר במצב של AV CANAL חלקי, יכולה תוחלת החיים להגיע לסביבות גיל החמישים בלבד.

איחור באבחון AV CANAL – רשלנות רפואית

המשמעות של איחור באבחון AV CANAL עלולה להיות קשה ביותר. לידתו של תינוק הסובל ממום זה תגרור אחריה בדרך כלל חיים בסבל רב, הן של התינוק עצמו והן של הוריו, ניתוחים, שימוש בתרופות רבות וכד'. אי לכך, איחור באבחון מום זה משמעותה ברוב המקרים רשלנות רפואית מצד הרופא המטפל.
ישנה שכיחות גבוה יותר של AV CANAL במקרים של עוברים הסובלים מתסמונת דאון. על כן, כאשר עולה החשש של קיום תסמונת דאון במהלך ההיריון, חשוב שהרופא יבדוק היטב האם העובר סובל גם ממום AV CANAL בדרגה כלשהי.
למרות שרוב המקרים שבהם מאובחן AV CANAL, אינם קשורים לתורשה באופן ברור, קיים סיכוי גבוה יותר להופעת המום אצל בני המשפחה מן הדרגה הראשונה. אי לכך, חשוב שהרופא אשר מבצע את מעקב ההיריון, ינהג במשנה זהירות בעת ביצוע בדיקות האולטרה סאונד, על מנת שלא ״לפספס״ את אבחון המום.

הטיפול במצב של AV CANAL

צורת הטיפול הנהוגה כיום במקרים של AV CANAL הינה באמצעות ניתוח לב פתוח שבו מבצעים סגירה של כל המומים במחיצות ומנסים לשחזר את הפעילות של המסתמים הפגועים.
ילדכם נולד עם מצב של AV CANAL או מום אחר כלשהו בלב, מבלי שהוזהרתם על כך במהלך ההיריון?
ייתכן ומדובר ברשלנות רפואית!
צרו קשר עוד היום עם משרדנו על מנת לשמוע פרטים אודות אפשרותכם לתבוע פיצוי על נזקיו.

 

Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.