חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

כתב הגנה בתביעות נזיקין – 10 טיפים שחובה לזכור

הגישו נגדי תביעה, מה עושים?

אחת הסיטואציות הכי פחות נעימות שאני מכיר הינה כאשר פתאום, ללא כל התרעה מוקדמת, הנך מגלה שמישהו הגיש נגדך תביעה. אתה פותח את תיבת הדואר שלך ומגלה לנגד עיניך כתב תביעה אשר הוגש לבית המשפט, וכי עליך להגיש כתב הגנה בתוך 30 יום מיום קבלת כתב תביעה זה.
פניות רבות נעשות למשרדנו, מאנשים וגופים שונים אשר הוגשו נגדם תביעות בתחום הנזיקין. השאלה ראשונה שבדרך כלל נשאלת ע״י הלקוח היא ״מה עושים עכשיו״. בדיוק בשל כך ומאחר וראינו שבמקרים רבים, טעויות שנעשות על ידי נתבעים, לפני שהעבירו את התיק לטיפולו של עורך דין לצורך הגשת כתב הגנה, גורמות להם לנזק רב, החלטנו להעלות מאמר זה לאתר.

10 צעדים שחשוב לזכור ולעשות במסגרת כתב הגנה בתביעות נזיקין

במאמר זה נפרט את 10 הצעדים הראשונים שלדעתנו מומלץ לכל מי שהוגש נגדו כתב תביעה לעשות, בכדי לנסות ולצמצם את חשיפתו לנזק כספי שיאלץ לשלם לתובע במקרה של קבלת תביעתו.
אז מה עושים במקרה כזה? ובכן קודם כל מנסים להירגע וממשיכים לקרוא את העמוד הזה עד סופו.
1. קרא היטב את כל כתב התביעה וכל הנספחים!
2. נסה לאתר מסמכים, תמונות וראיות נוספות, אשר תומכות בכך שהכתוב בכתב התביעה אינו נכון או אינו מדויק או חסר בפרטים וכד׳ על מנת שניתן יהיה להשתמש בהם במסגרת כתב הגנה.
3. אתר את פרטיהם של עדים, אשר יכולים להיות רלוונטיים לצורך הוכחת טענותיך בדבר אי נכונות התביעה. שים לב, אל תפנה אל העדים הללו עדיין, רק אתר ושמור את פרטיהם בשלב זה. במסגרת עריכת כתב הגנה ישקול עורך הדין אם ליצור עימם קשר או לא.
4. אם התובע או עורך דינו יוצר עימך קשר טלפוני או אחר, רצוי להימנע מהשיחה. אם בכל זאת לא הצלחת להתחמק מהשיחה עימם, תמיד קח בחשבון את האפשרות (הכמעט וודאית) שהשיחה מוקלטת ושקול את מילותיך בהתאם, והזהר שלא לומר משהו שאח״כ יסתור את טענותיך שיכתבו בכתב ההגנה.
5. קח בחשבון את האפשרות שחוקר מטעם התובעים יגיע אליך או ינסה ליצור איתך קשר, על מנת לנסות ולחקור אותך בנוגע לנושאים הקשורים לתביעה. לכן, אל תדבר עם אנשים זרים, אשר מתעניינים ושואלים אותך פתאום כל מיני שאלות שקשורות לתביעה. הנחה בעניין זה גם את בני משפחתך, שלא ידברו על נושא התביעה עם איש. זכור כי מטרתו של החוקר היא לחבל בקו ההגנה שתרצה להציג.
6. העלה על הכתוב את כל הנקודות שנראות לך כחשובות, לגבי כל סעיף וסעיף בכתב התביעה. כתיבה זו תסייע אחר כך לעורך הדין בניסוח כתב הגנה יסודי עבורך.
7. בשום אופן אל תיצור קשר עם מי מהתובעים או עורכי הדין המייצגים אותם! תן לעורך הדין שלך לעשות את זה עבורך.
8. צור קשר עם עורך דין, המתמחה בתחום הספציפי שבו נוגעת התביעה וקבע עימו פגישה בהקדם האפשרי, על מנת שיוכל לבחון עבורך את דרך הפעולה הטובה ביותר להמשך ניהול התיק ועריכת כתב הגנה מתאים. הסיכוי שלך להצליח לנהל את הגנתך לבדך, ללא ידע וניסיון, נמוך מאד. זאת במיוחד כאשר מולך עומד תובע המיוצג ע״י עורך דין מנוסה בתחום.
9. סכם עם עורך הדין את נושא שכר טרחתו בגין עריכת כתב הגנה וניהול התיק בצורה ברורה. דאג שכל ההסכמות בנושא זה יהיו כתובות וחתומות על ידך ועל ידי עורך הדין. אל תשכח לקבל לידיך עותק חתום של הסכם שכר הטרחה.
10. מרגע שמינית עורך דין לייצג אותך במסגרת הליך ההגנה, אל תעשה שום צעד מבלי שהתייעצת עימו קודם לכן. דע כי בצעד אחד שגוי ובלתי מתואם עם עורך הדין, הנך יכול להרוס את כל קו ההגנה ולגרום בכך נזק כספי עצום לעצמך.
מאד לא נעים לגלות שהוגש נגדך כתב תביעה. מדובר במצב שבו כמעט תמיד נגרם לך באופן מיידי נזק (כספי, תדמיתי וכד׳). אולם אם תדע להתנהל בצורה חכמה, יעילה ומקצועית, תוכל לצאת מהמצב הזה עם נזק כספי מינימאלי, או אפילו במקרים מסוימים, ללא נזק כספי בכלל (כאשר בסופו של התהליך הצליח עורך דינך לגרום לכך שהתביעה תידחה וישולמו לך מלוא הוצאותיך).
זכור! כתב הגנה איכותי וניהול התיק בצורה יסודית ומקצועית, יביא תמיד לתוצאות הטובות ביותר עבורך.
משרד עורכי דין בכר עוסק בייצוג נתבעים (למעט חברות ביטוח) וניהול הגנה מול תביעות שהוגשו נגדם בתחום הנזיקין והביטוח.
הוגשה נגדך תביעה? צור קשר עם משרדנו עוד היום!
דאג לשקט הנפשי שלך, קבע פגישת ייעוץ ראשונה במשרד עורכי דין בכר ללא כל התחייבות.
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.