חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

צוק איתן – פיצוי נפגעי פעולות איבה

מבצע צוק איתן – כל מה שרצית לדעת על קבלת פיצויים בגין נזקי גוף ונפש

ב-8 ביולי 2014 החל מבצע צוק איתן בדרום הארץ. במסגרת המבצע שוגרו לעבר המדינה (במיוחד לעבר ישובי עוטף עזה) אלפי טילים, פצצות מרגמה (פצמ"ר) וכד' אשר גרמו לפגיעות גוף ונפש אצל מאות אזרחים.
מגוון הפגיעות אשר נגרמו בעקבות צוק איתן הינו רחב ביותר והוא כולל בעיקר פציעות מרסיסים, פגיעות טראומה,כוויות, חרדה, דיכאון, נזקי שמיעה ולמרבה הצער אף מספר מקרי מוות.

איך מקבלים את הפיצוי

כל מי שנפגע בגופו או בנפשו בעקבות צוק איתן זכאי לקבלת פיצוי כספי על נזקיו. לצורך קבלת הפיצוי, יש צורך להגיש תביעה במסגרת החוק לפיצוי נפגעי איבה, אליה חשוב לצרף את מלוא המסמכים הרפואיים הרלוונטיים המתארים את חומרת הפגיעה וכן, במידת האפשר, אישור של הגוף הרלוונטי (משטרת ישראל או צה"ל) בדבר קרות האירוע אשר גרם לפגיעה.

חשיבות קבלת ייצוג משפטי בתביעות לפי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה

לאחר הגשת התביעה, היא תיבדק ע"י הגורמים הרלוונטיים, אשר יחליטו האם להכיר בתובע נפגע פעולת איבה או לאו. מדובר בהליך חשוב ביותר אשר למעשה יקבע האם יוכל הנפגע לקבל פיצוי על נזקיו הרפואיים והנפשיים. לכן, אופן מילוי טופס התביעה יכול להיות קריטי ביותר וכל מילה שרשומה בטופס חשובה מאין כמוה. מומלץ מאד לפיכך לנפגע להיוועץ עם עו"ד העוסק ומתמחה בייצוג נפגעי פעולות איבה, לפני הגשת התביעה והמסמכים הרפואיים המצורפים אליה, על מנת להימנע מטעויות מיותרות שעשויות להביא לכך שהתביעה תידחה.
אם וכאשר התביעה מתקבלת, והתובע מוכר כנפגע פעולת איבה, הוא עובר לשלב השני, שלב הבדיקה בפני ועדה רפואית.

חשיבות הייצוג המשפטי במסגרת הועדות הרפואיות

במסגרת בדיקת הועדה הרפואית, ייבדק הנפגע בכל התחומים הרפואיים שבהם נפגע, ובסיום הבדיקה תיקבע נכותו בהתאם לתקנות המתאימות. התובע רשאי להיות מיוצג כמובן על ידי עורך דין במהלך בדיקת הועדה הרפואית. נוכחותו של עורך הדין בבדיקה חשובה ביותר, שכן הוא יכול בזמן אמת לעמוד על זכויותיו של הנפגע ובכך בעצם להביא לכך שהנכות שתיקבע לו תהיה המקסימאלית ביותר האפשרית בהתאם למצבו.

אפשרות ערעור על החלטת הועדה הרפואית

במידה ובכל זאת החלטת הועדה הרפואית אינה תואמת את מצבו הרפואי האמיתי של הנפגע, אזי קיימת לו הזכות להגיש ערעור על החלטת הועדה הרפואית, ולהיבדק במסגרת הערעור בפני ועדה רפואית לערערים.
משרד עורכי דין תומר בכר עוסק מזה שנים רבות בייצוג נפגעי פעולות איבה, בתביעותיהם לקבלת פיצוי על נזקי הגוף והנפש שנגרמו להם.
נפגעתם במסגרת מצבע צוק איתן?
צרו קשר עוד היום עם משרד עורכי דין בכר על מנת לברר את זכויותיכם!
קבלו ייעוץ על מנת למקסם את הפיצוי שמגיע לכם.
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.