חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

היסטרוסקופיה – רשלנות רפואית

היסטרוסקופיה (באנגלית Hysteroscopy) או היסטרו-סקופיה

ההליך הרפואי הנקרא היסטרוסקופיה (hysteroscopy) הינו פרוצדורה רפואית אשר במסגרתה מחדירים אל תוך הרחם, סיב אופטי מיוחד המאפשר לרופא המטפל להסתכל ביתר קלות אל תוך חלל הרחם ולבחון את תכולתו ומצבו, במטרה להבין טוב יותר מה הסיבה להתפתחות בעיות רפואיות שונות הקשורות לתפקודו של הרחם.

כיצד מתבצע הליך היסטרוסקופיה?

בתחילת הליך ההיסטרוסקופיה, מחדיר הרופא את הסיב האופטי אל תוך חלל הרחם בזהירות. כאשר הסיב מוחדר למקומו, מבצע הרופא ניתוח של חלל הרחם באמצעות החדרת גז מיוחד אשר עוזר לפתוח את חלל הרחם ומאפשר את הצפייה בו.
כאשר הרחם מגיע לגודלו הרצוי, יכול הרופא להתבונן בנעשה בתוכו ולבחון את תכולתו. הצפייה בחלל הרחם יכולה להיעשות או ישירות דרך עינית ההיסטרוסקופ או לחילופין על גבי מסך חיצוני אשר אליו מועברת תמונת וידאו מתוך חלל הרחם. כאשר הרופא מחליט להתבונן בחלל הרחם באמצעות מסך חיצוני, יכולה גם האישה עצמה אשר עוברת את הליך ההיסטרוסקופיה, להתבונן בנעשה וכך להסיר חלק מן החרדה הנלווית לעיתים לפרוצדורה רפואית פולשנית שכזו.
ישנם שני סוגים של הליכי היסטרוסקופיה. הראשון הינו היסטרוסקופיה אבחנתית והשני נקרא היסטרוסקופיה ניתוחית.

היסטרוסקופיה אבחנתית

היסטרוסקופיה אבחנתית, כשמה כן היא, מטרתה היא לאפשר לרופא לבצע אבחון של המצב הרפואי בתוך חלל הרחם. במסגרת ההליך הרפואי מחדיר הרופא את מכשיר ההיסטרוסקופ לתוך חלל הרחם ומתחיל להתבונן בממצאים. חשוב לציין כי ברוב המקרים היסטרוסקופיה אבחנתית מבוצעת ללא הרדמה ועל כן חשוב ביותר שהמטופלת תשתף פעולה באופן מלא עם הרופא המבצע את הבדיקה.

מתי מתבצעת היסטרוסקופיה אבחנתית

ישנן מספר סיבות או מצבים שבהם יכולה להיות מומלצת בדיקת היסטרוסקופיה אבחנתית. כך למשל כאשר עולה חשש להימצאותו של גורם זר בתוך חלל הרחם (מקרה נפוץ הוא שארית שליה שנותרת ברחם לאחר הלידה), במקרים של סרטן הרחם, לאחר גרידה לא מוצלחת, במקרים בהם המטופלת מתלוננת על כך שאינה מקבלת מחזור וסת, חשד לבעיות שונות בצוואר הרחם, במסגרת הכנות ושקילת טיפולים הורמונאליים, ועוד.

מתי מתבצעת היסטרוסקופיה ניתוחית

היסטרוסקופיה ניתוחית מבוצעת בצורה דומה להיסטרוסקופיה אבחנתית, אולם המקרה זה, יחד עם הסיב האופטי מוחדרת לתוך חלל הרחם גם צינורית קטנה בקוטר של כסנטימטר אחד, אשר מטרתה להוות מעיין תעלה לצורך החדרת מכשירים שונים וזעירים אשר מסייעים לרופא בביצוע עבודתו. היסטרסקופיה ניתוחית נעשית בהרדמה כללית או חלקית וביצועה דורש מיומנות רבה מן הרופא. מדובר בהליך הדורש דיוק מקסימאלי וניסיון רק, לכן לא כל רופא גניקולוג, מחזיק ביכולת לבצע את ההליך בצורה הטובה והבטוחה ביותר.
הסיבות לביצוע היסטרוסקופיה ניתוחית מגוונות וכוללות בין היתר ניסיון לביצוע גרידה עדינה של שארית שליה שנותרה בחלל הרחם לאחר לידה, כריתת שרירן (מיומה) בעייתית או פוליפים תוך רחמיים, הוצאת התקן תוך רחמי, ניסיון לסלק הידבקויות שנוצרו בתוך חלל הרחם (מצב הקרוי תסמונת אשרמן) ועוד.

הניסיון של משרדנו בייצוג נפגעי היסטרוסקופיה בעקבות רשלנות רפואית

משרדנו היה מעורב בניהול של מספר תיקי רשלנות רפואית, אשר נגעו לנזק שנגרם בעקבות ביצוע היסטרוסקופיה באופן רשלני. אחד מן הנזקים השכיחים אשר עלולים להיגרם בגין ביצוע היסטרוסקופיה בצורה רשלנית, הוא ניקוב דופן הרחם או גירוד יתר של רירית הרחם (מצב אשר יכול להביא להתפתחות תסמונת אשרמן ועקב כך גם לעקרות.
עברת היסטרוסקופיה אבחנתית או היסטרוסקופיה ניתוחית אשר בעקבותיה נגרם לך נזק?
צרי קשר עוד היום עם עורכי הדין במשרדנו על מנת לבדוק את אפשרותך להגיש תביעת רשלנות רפואית!
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.