חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

לידת מלקחיים – רשלנות רפואית

לידת מלקחיים – FORCEPS DELIVERY

לידת מלקחיים הינה לידה מכשירנית אשר מתבצעת במקרים בהם קיים חשש לבריאות העובר או היולדת וכאשר לא ניתן לסיים את הלידה בדרך. על מנת שאפשר יהיה לבצע לידת מלקחיים, חשוב שהתנאים יאפשרו זאת, שכן במצבים מסוימים לידת מלקחיים עלולה לגרום טראומה קשה לעובר או ליולדת.

מהם התנאים ההכרחיים לצורך ביצוע לידת מלקחיים?

ראשית חייבת להיות "פתיחה" מספיקה אצל היולדת אשר תאפשר את ביצוע ההליך. שנית העובר חייב להיות במצג ראש. מיקום הראש ומצבו המדויק חייבים להיות ידועים לצוות הרפואי על מנת שיוכלו להניח את המלקחיים באופן מדויק. חשוב מאד לוודא כי צוואר הרחם מצוי בפתיחה מלאה, שהייתה ירידת מים ושלפוחית השתן של היולדת ריקה.
ביצוע לידת מלקחיים ללא עמידה בתנאים שצוינו לעיל, עלולים לגרום לנזקים כבדים לעובר (דימום מוחי אשר מוביל למצב של שיתוק מוחין, שבר בגולגולת שיתוק של עצבי הפנים וכו') או ליולדת (פגיעה ברצפת האגן, קרעים בתעלת הלידה וכו').

רשלנות רפואית בביצוע ההכנות ללידת מלקחיים

לפני שמתחילים בביצוע לידת מלקחיים, חשוב להכין את היולדת לקראת ההליך ולהסביר לה היטב את הסכנות הכרוכות בו, הן לה והן לעובר. חוסר מתן הסבר מפורט ליולדת וקבלת הסכמתה המלאה לאחר שהבינה היטב את הסכנות הכרוכות בביצוע לידת מלקחיים, מהווה רשלנות רפואית. כמו כן, ההליך כולו אמור להיות מתועד באופן מפורט בגיליון הרפואי של היולדת. רישום חסר של שלב ההכנה ללידה או של שלב הלידה עצמה גם הוא מהווה רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית בביצוע לידת מלקחיים

ביצוע לידת מלקחיים דורש מיומנות רבה וניסיון רפואי. אי עמידה בתנאים ההכרחיים לצורך ביצוע לידת מלקחיים מהווה רשלנות רפואית וכאשר מדובר במקרה שבעקבות אותה רשלנות רפואית נגרם נזק לעובר או ליולדת, ניתן להגיש תביעת פיצויים כנגד אותו רופא רשלן או בית חולים.

הניסיון המקצועי של משרדנו בייצוג נפגעי לידת מלקחיים

לדעתנו, בכל מקרה בו לאחר לידת מלקחיים אובחן נזק רפואי כלשהו לעובר או ליולדת, רצוי לבדוק בעזרת עורך דין העוסק ייצוג נפגעי רשלנות רפואית, האם ההליך הרפואי בוצע באופן ראוי או שמא מדובר היה בהליך שבוצע ברשלנות. בהרבה מקרים יסתבר כי הנזק שנגרם היה בלתי נמנע, אולם במקרים מסוימים יסתבר בהחלט כי הנזק הרפואי נגרם בעקבות רשלנות רפואית בביצוע אותה לידת מלקחיים.

אם קיים חשש שהנך סובלת מנזק גופני בעקבות לידת מלקחיים או שילדכם סובל מנזק גוף בעקבות רשלנות רפואית בביצוע לידת מלקחיים, פנו אל משרדנו וניפגש עמכם כדי לברר אם יש לכם עילת תביעה.

קבעו פגישת יעוץ ראשונה עכשיו, ללא כל התחייבות.

Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.