חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

סרטן ריאות – רשלנות רפואית בגין איחור באבחון

איחור באבחון סרטן ריאות – רשלנות רפואית

סרטן ריאה, הינו אחד מסוגי הסרטן השכיחים ביותר. מדובר בסרטן אשר נפוץ אצל נשים וגברים כאחד והוא בדרך כלל תוקף קבוצות סיכון מוגדרות כגון מעשנים, עובדים בתנאי זיהום אויר, אנשים החשופים לחומרים נדיפים הידועים כגורמים למחלת סרטן הריאות ועוד.
סרטן הריאה, יכול להתחיל בתאים של הריאות, אך גם להתפשט ולהגיע את תאי הריאה כתוצאה משליחת גרורות מאיברים אחרים בגוף.

סרטן ריאות כמחלת מקצוע

חומרים הידועים כגורמים להתפתחות סרטן ריאות במקום עבודה הינם בין היתר אזבסט (ניתן לכתוב גם אסבסט ובאנגלית asbestos), קרינה בארסן, בניקל, כלורומתיליים, בגז חרדל ובפליטות של תנורי פחם – אבן מגבירה. כאשר ניתן להוכיח כי קיים קשר סיבתי בין התפרצות מחלת סרטן ריאות ובין חשיפה לחומרים אלו במקום העבודה, ניתן לומר שמדובר בפגיעה בעבודה ולפיכך הנפגע יכול להגיש תביעה במסגרת ביטוח לאומי כנפגע בעבודה. כמו כן, במקרים מסוימים בהם חשיפה לחומרים הגורמים לסרטן ריאה נגרמה עקב רשלנות מצד המעסיק, יכול הנפגע להגיש תביעת פיצויים גם נגד מקום העבודה.

תסמינים של סרטן ריאות

ישנם מספר סוגים של סרטן ריאה והתסמינים הראשונים של המחלה תלויים בסוג סרטן הריאה עליו מדובר, במיקומו בריאה ובצורת ההתפשטות שלו. באופן כללי ניתן לומר כי אך הסימן העיקרי שעלול להצביע על חשד להתפתחות סרטן ריאה הינו שיעול מתמשך, כיח (לחה) בזמן השיעול, כתמי דם כתוצאה משיעול לאורך זמן, כאבים בבית החזה וקוצר נשימה.
לסובלים מסרטן הריאה ישנה ירידה ממשית בתפקוד הריאה והנשימה, למרות הטיפול שניתן להם. טיפול בחמצן ובתרופות שמרחיבות את נתיב האוויר יכול להקל על קשיי נשימה ועשוי לעזור כאשר משתמשים בהם במינונים המתאימים אולם בסופו של דבר דרך הטיפול בחולי סרטן ריאות הינו באמצעות הרפואה הקונבנציונאלית בלבד, קרי הקרנות וכימותרפיה.

אבחון מוקדם של סרטן ריאות – קריטי לסיכויי ההחלמה

סרטן ריאות הינה מחלה קשה. לכן חשוב ביותר לאבחן את המחלה בראשיתה, על מנת להעלות את הסיכויים להחלמת הנפגע. כאשר רופא מאחר באבחון סרטן ריאות, למרות תלונות מצד החולה, ולמרות שידוע או אמור היה להיות ידוע לרופא כי החולה סובל מגורמי סיכון ידועים, ייתכן ומדובר ברשלנות רפואית. בדרך כלל לא אמורה להיות סיבה לכך שרופא יאחר באבחון סרטן ריאות. כאשר חל בכל זאת איחור באבחון, ובעקבות אותו איחור באבחון נגרם לחולה נזק רפואי כלשהו כגון אובדן הסיכוי להתרפא למשל, קרוב לוודאי שתהיה באפשרות החולה להגיש תביעת רשלנות רפואית נגד הרופא שלא אבחן את מחלתו.

איחור באבחון סרטן ריאות זו עילה לתביעה ברשלנות רפואית

תביעות רשלנות רפואית בגין איחור באבחון סרטן ריאות הינן נפוצות יחסית. במקרים רבים מדובר בתביעות על סכומי פיצויים גבוהים ביותר, שכן הנזקים שנגרמים בשל איחור באבחון מחלת סרטן ריאות, בדרך כלל באים לידיי ביטוי בנכות גבוהה ולעיתים אך במותו של החולה.
סובל/ת מנכות בעקבות סרטן הריאות?
צור קשר עם משרדנו על מנת לברר את זכויותיך ואפשרותך להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית או מחלת מקצוע!
עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.