חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

גזזת – רשלנות רפואית

תביעה נגד מדינת ישראל בגין רשלנות רפואית בעקבות טיפול בהקרנות נגד גזזת

מדובר במקרה קשה של רשלנות רפואית מצערת מטעם המדינה והגורמים האחראיים מטעמה, אשר הביאה לכך שגידול מסוג מנינגיומה אובחן באיחור רב בראשו של אדם, אשר טופל כשהיה ילד כנגד מחלת גזזת. הגידול הסרטני קינן בראשו של האדם במשך שנים רבות עד שנתגלה, וכתוצאה מכך, סובל כיום אותו אדם מנכות רפואית ותפקודית קשה ביותר.

בתחילת שנות ה-50, כשהיה ילד, עלה לארץ ישראל התובע ומיד הועבר להתגורר במעברה באזור הצפון ליד טבריה. כחלק משגרת ההתנהלות במעברה, הועברו כל הילדים, וביניהם גם התובע, על ידי רשויות המדינה, לקבל טיפול בהקרנות כנגד מחלת הגזזת.

ברבות השנים, הפך התובע לאיש רם מעלה, משכמו ומעלה, אשר פיתח קריירה צבאית משגשגת כקצין בכיר. בד בבד, החל התובע לסבול מתופעות שונות, שלא ניתן להן כל הסבר רפואי, כגון מצבי רוח קיצוניים, לחץ נפשי, ירידה בחוש הריח, אובדן שליטה בסוגרים, ועוד.

בתחילת שנות ה-60 לחייו, לאחר שנים רבות של סבל נוראי ומתמשך, אשר לא נמצא מה מקורו, נשלח התובע לעבור בדיקת C.T ראש, אשר העלתה, כי הינו סובל מגידול בראש מסוג מנינגיומה ענקית בראשו. בשלב זה התברר גידול זה במוחו היה הגורם האחראי לשלל התופעות הקשות מהן סבל.

רשלנות רפואית גזזת – עילת התביעה

בהתאם לממצא זה, אושפז התובע בבית החולים, לשם ביצוע ניתוח בהרדמה כללית של כריתת הגידול. ניתוח זה אמנם הביא להסרת הגידול מראשו של התובע, אולם כתוצאה מהניתוח, הפך התובע לנכה, אשר נזדקק לעזרה שוטפת, היות והינו סובל גם מנכות תפקודית קשה ביותר.

הייצוג המשפטי של משרדנו

בעקבות מצבו הרפואי הקשה, פנה התובע למשרדנו על מנת שנייצגו במסגרת התביעה עפ״י החוק לפיצוי נפגעי גזזת, התשנ״ד-1994. לאחר הגשת התביעה למרכז לפיצוי נפגעי גזזת, הוכר התובע כנפגע וועדה רפואית אשר בדקה אותו בהתאם לחוק (לאחר ערעור שהגשנו בשמו), קבעה כי הינו סובל מ-56% נכות רפואית לצמיתות, בשל מצבו הרפואי לאחר ניתוח כריתת מנינגיומה.

רשלנות רפואית גזזת – חוות דעת רפואית

בהמשך ניהול התיק, רופא מומחה בתחום הנוירוכירורגיה, אשר בדק את התובע ואת מלוא תיקו הרפואי, קבע באופן חד משמעי, כי מדובר במקרה של רשלנות רפואית חמורה מטעם מדינת ישראל, אשר נהגה כלפי התובע בחוסר זהירות, כאשר לא יידעה אותו בדבר הסיכונים המוגברים להם הוא נחשף בשל ההקרנות למחלת הגזזת שקיבל בילדותו, בניגוד לחובה החלה עליה בדבר יידועו, ובכך שלא הפנתה אותו לביצוע בדיקות מעקב תקופתיות. חובה זו קמה, מאחר וידוע היה באופן חד משמעי בדבר הקשר הסיבתי הקיים בין ההקרנות לגזזת לבין המחלות ותופעות הלוואי אשר נגרמו כתוצאה מהן, כפי שהינן מפורטות בחוק הפיצוי לנפגעי גזזת, לרבות הסיכון להתפתחות גידול בראש מסוג מנינגיומה.

לדברי המומחה, מאחר וכבר בשנות ה-70' היו במדינת ישראל מכשירי C.T, וכבר במהלך שנות ה-80' ניתן היה לאבחן באמצעותם גידולים שונים, לרבות מנינגיומה, הרי שלו היה התובע נבדק כבר במהלך שנות ה-80' בבדיקות הדמיה תקופתיות, היה הגידול בראשו מאובחן בשלב מוקדם יותר, ואבחון מוקדם היה מונע או לפחות מקטין את נזקיו הקשים. כך למשל, לו היה הגידול מאובחן קודם לכן, טרם התפתח למימד הענק אליהם הגיע, ניתן היה לטפל בגידול באמצעות טיפול רדיוכירורגי, הכולל הקרנה חד פעמית אשר מבוצעת במדויק ומכיוונים שונים אל הגידול, מבלי שיש צורך בפתיחת הגולגולת.

רשלנות רפואית גזזת – התביעה לבית המשפט

בעקבות מקרה זה של רשלנות רפואית מטעם המדינה, הגיש משרדנו בשם התובע תביעת פיצויים לבית המשפט המחוזי בירושלים, בסך של למעלה מ-5,000,000 ₪, תביעה אשר מתנהלת בימים אלו.

הניסיון שלנו בייצוג נפגעי גזזת

משרד עורכי דין בכר עוסק שנים רבות בייצוג נפגעי גזזת מול משרד הבריאות, וכעת גם בתביעותיהם כנגד המדינה בבתי המשפט.

הניסיון והידע הרב שצברו עורכי הדין במשרד, בזכות ניהול תיקי גזזת רבים ובמקביל ניהול תיקי רשלנות רפואית רבים, מעניק להם יתרון משמעותי בניהול תיקים אלו אל מול הגורמים הרשלניים הרלוונטיים של המדינה, ומאפשר להם להעניק ללקוחות המשרד סיכוי גבוה להצליח בתביעותיהם לשם קבלת הפיצוי המקסימאלי, תוך ניהול הסיכון והסיכוי במהלך הטיפול בתיק בצורה שקולה ואחראית

נפגעתם כתוצאה מהקרנות נגד גזזת שקיבלתם בילדותכם?

לא הופניתם על ידי גורמים ממדינת ישראל לצורך ביצוע בדיקות מעקב וכתוצאה מכך לא אובחנה בזמן מחלתכם, שנגרמה מההקרנות?

 

Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.