חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

מפרצת מוחית – רשלנות רפואית

איחור באבחון מפרצת מוחית – רשלנות רפואית

מהי מפרצת מוחית?

מפרצת מוחית הינה מצב רפואי שבו אחד מכלי הדם במוח, מתרחב בעקבות מחלה כלשהי או החלשות הדופן שלו. איחור באבחון מפרצת מוחית עלול לגרום לנזקי גוף קשים, נכות גבוהה ואף מוות. במקרים רבים איחור באבחון מפרצת מוחית מהווה רשלנות רפואית ולפיכך מדובר בעילת תביעה לפיצויים.

הניסיון של משרדנו בתביעות בגין רשלנות רפואית במקרה של איחור באבחון מפרצת מוחית

במקרה שטופל במשרדנו, אדם חש כאבי ראש חזקים מלווים בסחרחורות, עייפות כללית וכד', אשר הלכו והתגברו באופן מהיר וכעבור זמן מה גרמו לך שהוא איבד את הכרתו והתמוטט. לאור מצבו הנ״ל, הועבר האיש בדחיפות לתחנת מד״א, אולם כל מאמציהם של רופאי מד״א לייצב את מצבו עלו בתוהו ולכן, הוחלט להעבירו להמשך הטיפול בביה״ח.
האיש הגיע לחדר מיון אך משום מה לא טופל מיידית, אלא אולץ להמתין מספר שעות להגעתו של רופא וזאת למרות שמצבו של התובע התדרדר עוד יותר, כאבי הראש והסחרחורות החמירו, הוא חש תחושת ישנוניות ומצבו הכללי היה ירוד מאד.
בחלוף מספר שעות הגיע רופא ביה״ח לבדוק את האיש, אך משקבע כי אינו יודע מהו הגורם למצבו (האופציה לקיומה של מפרצת מוחית לא הועלתה), החליט לשחררו לביתו עם המלצה להמשך קבלת טיפול במסגרת קופ״ח. כל זאת כאשר התובע עדיין סובל מלחץ דם גבוה, תחושת ישנוניות, חוסר יציבות, חוסר התמצאות וכאבי ראש עזים המלווים בסחרחורות (תסמינים ברורים לנזק בעקבות מפרצת מוחית).
לאחר שחרורו לביתו, המשיך מצבו הרפואי של האיש להתדרדר. לכן, פנה לרופא קופ״ח, על מנת שיבדוק את התובע ויטפל בהתדרדרות מצבו, תוך ציון ופירוט כל השתלשלות העניינים כפי שתוארה לעיל. תשובתו של רופא קופ״ח הייתה כי אין באפשרותו להיטיב את מצבו של התובע (שוב לא הועלתה האפשרות של מפרצת מוחית ולא נשלח הנבדק לביצוע בדיקות מעמיקות נוספות כגון C.T. או M.R.I.) וכי כל שיש לעשות מבחינת הטיפול זה לנוח בבית ולבצע בדיקות לחץ דם מידיי יום.
מאז אותו היום, במשך תקופה של כשבועיים, פנה האיש בליווי אשתו לרופא קופ״ח הנ״ל, בתלונות כי מצבו הרפואי מתדרדר בכל יום וכי הוא ישנוני מאד, סובל מחוסר יציבות, מתקשה לזכור דברים ומתלונן על כאבי ראש עזים, אך למרות זאת אמר להם הרופא כי אין ביכולתו לעשות דבר על מנת להיטיב את מצבו של האיש ולמעשה לא עשה דבר על מנת לשלול קיומה של מפרצת מוחית אצל החולה.
בשלב זה התדרדר מצבו של האיש לחלוטין והוא החל לסבול מהתכווצויות שרירים בפה, שגרמו לפיו להישאר במצב סגור. האיש הועבר לבדיקה בקופ״ח ולאור תוצאותיה, הוחלט להפנותו לביה״ח, שם לאחר שעבר סדרת בדיקות, שכללה בין היתר גם צילום C.T. ראש, נתגלה כי הוא סובל מאירוע מוחי קשה עם פריצת דם לשלושה חדרים בעקבות מפרצת מוחית גדולה.
במהלך תקופת אשפוז ארוכה ובדיקות נוספות, הוחלט לנתח את האיש, אולם במהלך ההמתנה לניתוח הראו הבדיקות שנערכו לו כי אותה מפרצת מוחית ממנה סבל נסגרה מעצמה ולכן אין צורך בניתוח אלה רק בשיקום ממושך.

תביעה – איחור באבחון מפרצת מוחית מהווה רשלנות רפואית

לאור התנהלות המוסדות הרפואיים אשר בדקו את האיש לאורך התפתחות והתדרדרות מצבו הרפואי, פנה האיש למשרדנו על מנת שנבחן האם התקיימה בעניינו רשלנות רפואית. משרדנו בחן את התיק ולאחר התייעצות עם רופאים מומחים, עלה כי אכן חל איחור באבחון אותה מפרצת מוחית, ממנה סבל האיש ולפיכך התקיימה בעניינו רשלנות רפואית.
בהמשך ההתנהלות הוגשה על ידי משרדנו תביעת רשלנות רפואית נגד בית החולים, קופת חולים והרופאים הרלוונטיים, אשר לאחר דין ודברים שהתנהל בבית המשפט ומחוצה לו, שילמו בסופו של דבר את הפיצוי המגיע לאיש במסגרת הסדר פשרה.
סובל/ת מנכות בעקבות איחור באבחון מפרצת מוחית?
צור קשר עם משרדנו על מנת לברר את זכויותיך ואפשרותך להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית!
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.