חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

טעות באבחון או איחור באבחון מומים בעובר – רשלנות רפואית

איחור או טעות באבחון מומים בעובר – רשלנות רפואית

חשיבותן של בדיקות אולטרה סאונד במהלך ההיריון

מטרתן העיקרית של סקירות האולטרה-סאונד הרבות והבדיקות הרפואיות האחרות שנערכות לאם במהלך ההיריון הינה לוודא שהעובר אינו סובל ממומים כלשהם באיברי גופו. במידה ואכן קיימים מומים כלשהם בעובר, אין כל ספק שחשוב ביותר שיתגלו בהקדם האפשרי, כל עוד ניתן לעשות משהו בנושא.

רשלנות רפואית בבדיקת אולטרה סאונד

ישנם מקרים רבים, בהם בעקבות רשלנותו של הרופא המטפל, נגרם איחור באבחון המומים המצויים בעובר, ועקב כך נמנעת מן ההורים הזכות לבחור אם להביא את ילדם לעולם, או לסיים את ההיריון באופן מלאכותי. כך נאלצים בעצם ההורים להביא לעולם ילד פגוע, אשר יסבול כל חייו מנכות רפואית ו/או נפשית כלשהי, ויזקק באופן קבוע לקבלת טיפולים רפואיים רבים, עזרת צד ג' ובני משפחה, עזרים רפואיים וכד' לצורך ניהול חייו.

הזכות של ההורים לדעת

אמנם ישנם הרבה סוגים של מומים, אשר אינם ניתנים לגילוי ואבחון מוקדם באמצעות בדיקות ההדמיה המצויות בשימוש כיום, אולם יחד עם זאת, רבים מן המומים המולדים בהחלט ניתנים לגילוי או אבחון בשלבים מוקדמים של ההיריון, כאשר עוד ניתן לשקול לבצע הפסקת הריון, על מנת לחסוך את הסבל הנושא של חיים במום כבד של העובר, וכן את הסבל הנושא אשר עוברים ההורים אשר כל חייהם משתנים מקצה לקצה לאור הצורך בטיפול בילדם הנכה.

הפיצוי בעקבות נזקי מומים מולדים

מאחר ובדרך כלל, מומים מולדים גורמים לנכויות גבוהות במיוחד, סכומי הפיצויים המשולמים בעקבות מקרי רשלנות רפואית של איחור באבחון מומים בעובר, הינם מן הגבוהים הנפסקים על ידי בתי המשפט בתחום זה, חשוב שכל מי שילדיו סובלים ממומים מולדים כלשהם, אשר לא אובחנו במועד על ידי הרופא המטפל במסגרת בדיקות שנערכו על ידו במהלך ההריון, יברר את הנושא לעומקו באמצעות עורך דין המתמחה בניהול תיקי רשלנות רפואית שכאלה.

אבחון לקוי או איחור באבחון מהווים רשלנות רפואית

אי אבחון או איחור באבחון מומים בעובר מהווה רשלנות רפואית! כמו בכל תביעת רשלנות רפואית, על מנת להצליח לקבל את הפיצויים המגיעים להורים ולילדם הפגוע, על התובעים להוכיח כי ניתן היה לאבחן את המום של הילוד, באמצעות בדיקות וסקירות מקדימות במהלך מעקב ההריון. בנוסף, על ההורים להוכיח כי במידה ולא היה חל איחור באבחון, והיו יודעים על חומרת מצבו הרפואי של הילוד בשלב מוקדם, היו מעדיפים לבצע הפסקת הריון מאשר ללדת אותו כשהוא סובל ממומים כה קשים, על מנת למנוע בכך את סבלו ואת סבלם.
אם ילדכם סובל מסוג מסוים של מום מולד, פנו אל משרדנו כדי לברר האם יש לכם עילת תביעה בגין רשלנות רפואית.
 
פגישת יעוץ ראשונה ללא התחייבות!
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.