חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

עורך דין לתו נכה – ככה מקבלים תו נכה לרכב

עורך דין לתו נכה – "שווה כל שקל"

הדרך היעילה והמהירה ביותר לקבל תו נכה (לעיתים נקרא גם תג נכה), הינה באמצעות פניה מסודרת למשרד הרישוי, על ידי עורך דין לתו נכה.
תו נכה, תג נכה, עורך דין לתו נכה
תו נכה לצמיתות
תו חניה לנכה (תו נכה) או תג נכה כהגדרתו בחוק חניה לנכים תשנ"ד-1993, הינו אישור אשר מנפיק משרד הרישוי, המעיד כי ברכב אשר נושא את התו, נוסע נכה או מלווהו.
אנו מטפלים מידיי שנה במאות תיקים ועם הזמן צברנו ניסיון משמעותי והצלחות רבות בקבלת תו נכה ללקוחותינו. עורך דין לתו נכה ממשרדנו, מטפל בתביעות מהשלב הראשון של איסוף החומר הרפואי הנחוץ לצורך אישור הבקשה לתו נכה ועד השלב האחרון ולמעשה קבלת התו.
בצורה זו עולה הסיכוי של הלקוח בצורה משמעותית, לקבלת תו נכה. אנו יודעים בדיוק על מה לשים דגש מבחינת מסמכים רפואיים, לאילו רופאים מומחים להפנות את הלקוח (במידה ויש צורך בכך) ואיך לנסח את הבקשה עצמה למשרד הרישוי. ניסיון להגיש בקשה שלא באמצעות עורך דין לתו נכה, עלול להביא לכך שהבקשה תידחה והנכה לא יקבל את התו.

מה מותר ואסור למחזיק תו נכה? עורך דין לתו נכה מסביר

השימוש בתו נכה, מותר אך ורק לצורך שימושו של הנכה או מלווהו. נכה אשר נותן את תו הנכה שלו לאדם שאינו נכה ואינו מתלווה לנכה, עלול לקבל קנס, ובמידה ויורשע בכך רשאי ביהמ"ש לשלול את התו.
לכן קבלו עצה חד משמעית של עורך דין לתו נכה, אנו לא ממליצים למי שאינו הבעלים של תו נכה, לעשות בו שימוש, כאשר הנכה בעצמו אינו נמצא יחד איתו. זאת גם בשל הבעיה המוסרית שבשימוש שכזה, שכן המשמעות היא שאותו אדם למעשה תופס חנייה אשר נכה אמיתי היה יכול לעשות בה שימוש, וגם בשל הבעיה המשפטית אשר יכולה להיווצר אם הוא ייתפס ע"י פקח או שוטר.

איפה מותר לחנות עם רכב שיש לו תו נכה?

תו נכה, מאפשר לרכב אשר נושא אותו, להחנות במקומות המיועדים לנכים ובמקומות בהם אין החניה מותרת, בהתקיים התנאים הבאים:
1. אין מקום חניה מוסדר לנכים או שהוא לא פנוי;
2. אין מקום שהחניה בו מותרת או שהוא לא פנוי;
3. החניה נעשית באופן שאין בה סיכון לעוברי דרך ואין היא מונעת מעבר חופשי להולכי רגל, לעגלות ילדים או לעגלות נכים;
4. החניה אינה גורמת להפרעה ממשית לתנועה.

איפה אסור לחנות עם תו נכה?

למרות האמור לעיל, אין להחנות את הרכב בתוך צומת, מעבר חצייה, במקום כניסה לשטח המיועד לחניה, בנתיב המיועד לתחבורה ציבורית, תחום תחנת מוניות, שני מטרים מברז כיבוי ובחנייה כפולה.

מי יכול להיות זכאי לקבל תו נכה? עורך דין לתו נכה מסביר

1. עיוור (עקרונית מועבר באופן אוטומטי אישור ממשרד הרווחה, יש רק לוודא כי האישור התקבל).
2. אדם שדרגת נכותו מגיעה ל-60% לפחות ותנועתו בדרכים בלי רכב עלולה לערער את מצב בריאותו;
3. אדם שמוגבל בהליכה וזקוק לכיסא גלגלים לצורך ניידותו;
4. ניצול שואה שהינו נכה ושתנועתו ללא רכב עלולה לערער את מצב בריאותו (צריך לצרף לבקשה אישור ממשרד האוצר- אגף ניצולי שואה).
5. נפגע פעולות איבה שהינו נכה ושתנועתו ללא רכב עלולה לערער את מצב בריאותו (צריך לצרף לבקשה אישור מהמוסד לביטוח לאומי- אגף נפגעי פעולות איבה).
6. נכה צה"ל (עקרונית מועבר באופן אוטומטי אישור ממשרד הביטחון, יש רק לוודא כי האישור התקבל).
ניתן לקבל 2 תווים, אשר יכולים לשמש ל-2 רכבים, אך ניתן לקבל אגרת רישוי מופחתת (תשלום מופחת בגובה 26 ש"ח בלבד) רק עבור רכב אחד.

מה מגישים עם הבקשה לקבלת תו נכה?

על מנת לקבל תו נכה יש למלא טופס בקשה לתג נכה באתר האינטרנט הממשלתי בקישור הזה או לשלוח את הטפסים הבאים בדואר ליחידה לטיפול במוגבלי ניידות במרכז פניות הציבור ת.ד. 72 חולון, מיקוד 58100 (אין צורך להגיע למשרדי הרישוי):
1. צילום ת"ז כולל הספח.
2. צילום רישיונות רכב.
3. מכתב בחתימתו של הנכה, המציין את מספרי הרכב המבוקשים על התג (עד שני כלי רכב).
4. מסמכים רפואיים עדכניים מרופאים מקצועיים המתייחסים ליכולת התנועה.
5. בעלי נכות רפואית מ- 60% ומעלה – העתק מפרוטוקול הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי.

חשוב לזכור!

חשוב לזכור שהתנאים לקבלת תו נכה הינם נוקשים ביותר. כל פניה נבדקת לגופה באופן קפדני ביותר ורק הפניות שעונות על כל הדרישות המנויות בחוק, נענות בחיוב תוך מתן תו נכה למבקש.
חושב שמגיע לך לקבל תו נכה?
צור קשר עוד היום עם עורך דין לתו נכה ממשרדנו על מנת לברר את זכויותיך!
ייעוץ משפטי ראשוני ללא כל התחייבות מצידך.
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.