חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

53% נכות לצמיתות בעקבות פריצת דיסק

53% נכות לצמיתות בעקבות פריצת דיסק

תאונת עבודה פריצת דיסק – נכות

עוד הצלחה משמעותית למשרדנו והפעם במסגרת תיק תאונת עבודה פריצת דיסק. בעקבות ניהול נכון של התביעה, נפגע בעבודה, אשר נחבל בגבו וסובל עקב כך מפריצת דיסק בעמוד השדרה (חוליות L4-L5), יקבל בכל חודש (לכל ימי חייו) מן הביטוח הלאומי סך של אלפי שקלים כפיצוי וזאת כמובן בנוסף למשכורתו החודשית הרגילה מעבודה, לאחר שנקבע ע"י ועדה רפואית, כי בעקבות מצבו תוצאות התאונה, נכותו הינה כאמור בשיעור של 53% לצמיתות. את התביעה לביטוח לאומי הגיש עבור הנפגע משרד עורכי דין בכר, אשר ייצג אותו לאחר מכן הן במסגרת ועדה רפואית ראשונה והן במסגרת ועדה רפואית לערערים.

הכרה בפריצת דיסק כתאונת עבודה

על מנת שפריצת דיסק תוכר כתאונת עבודה במסגרת ביטוח לאומי, על הנפגע להוכיח שהיא קרתה במהלך העבודה ובעקבות תנאי העבודה. זה יכול להיות בגין תאונת עבודה או בעקבות תהליך מתמשך הנקרא מיקרוטראומה.

אחד הנתונים המשמעותיים ביותר לפיהם מחליט ביטוח לאומי האם להכיר בתביעה או לא, הוא מתי הייתה התלונה הראשונה של הנפגע בפני גורם רפואי בעקבות הפגיעה וכמה הביקור הזה אצל הרופא היה סמוך למועד התאונה הנטענת. ככל שמועד קבלת הטיפול הרפואי הראשון היה מאוחר יותר לאחר מועד התאונה, כך קיים סיכוי גבוה יותר שהתביעה תידחה על ידי ביטוח לאומי, בטענה שאותה פריצת דיסק לא נגרמה בעקבות התאונה בעבודה.

נתון נוסף חשוב שנשאב מתוך המסמך הרפואי הראשון שניתן לנפגע הוא האם כתוב בו מפי הנפגע שאכן הנזק קרה במסגרת תאונת עבודה. ככל שנתון זה לא מופיע במסמך הרפואי הראשון, יהיה קשה לנפגע להוכיח את אותו קשר סיבתי נדרש בין תאונת העבודה ובין פריצת הדיסק.

 

פריצת דיסק תאונת עבודה אחוזי נכות

רבים נוטים לחשוב בטעות שפריצת דיסק כשלעצמה מקנה אחוזי נכות. או במילים אחרות, כל מי שאובחן כסובל מפריצת דיסק, מקבל נכות. אבל לא כך המצב. חשוב להבין שפריצת דיסק כשלעצמה לא מקנה נכות אוטומטית. על פי תקנות הנכות של ביטוח לאומי, גובה הנכות שנקבע למי שסובל מפריצת דיסק נקבע לפי חומרת המצב התפקודי שלו מבחינת תנועתיות עמוד השדרה.

כך לדוגמא, כאשר מדובר בפריצת דיסק בצוואר, נבדקת מגבלת התנועה בעמוד השדרה הצווארי. כאשר מדובר בפריצת דיסק בעמוד השדרה המתני, נבדקת מגבלת התנועה בגב התחתון של הנפגע.

לפיכך, על מנת שתיקבע לנפגע נכות במקרים כאלה, על הועדה הרפואית במסגרת הביטוח הלאומי להתרשם במסגרת בדיקתה, שהוא סובל ממגבלת תנועה באזור בעמוד השדרה שבו אובחנה פריצת הדיסק. ככל שלא תתרשם הועדה הרפואית שיש מגבלת תנועה באזור זה בעמוד השדרה, עשוי הנפגע לא לקבל נכות בכלל או במילים אחרות, הועדה תיקבע לו 0% נכות לצמיתות.

ראיון עם עו"ד תומר בכר לאתר וואלה בנושא טיפים לנפגעי תאונות עבודה

ייצוג משפטי במסגרת התביעה

קיימת חשיבות רבה לייצוג המשפטי במסגרת ניהול תביעות של פריצת דיסק בעקבות פגיעה בעבודה (תאונת עבודה או מיקרוטראומה). אנו רואים על בסיס יומיומי איך תביעות שכאלה נדחות על ידי ביטוח לאומי כבר בשלב ההכרה, בעקבות כך שהנפגע לא מצליח להוכיח קשר סיבתי בין העבודה והנזק, או בהמשך, כאשר ועדה רפואית בודקת את הנפגע וקובעת שלמרות קיומה של פריצת דיסק, קובעת לו נכות בשיעור של 0% לצמיתות.

אנו, כעורכי הדין המתמחים בייצוג של נפגע תאונות עבודה, יודעים מהן דרישות החוק לצורך הכרה בנזק כפגיעה בעבודה ולפיכך בונים את התיק בצורה מיטבית המעלה את סיכויי ההצלחה לקבל הכרה ונכות מתאימה בעשרות אחוזים ובסופו של דבר, מביאים לכך שלקוחותינו זוכים לפיצויים המגיעים להם הן מביטוח לאומי והן מחברת הביטוח של המעסיק.

סובל מפריצת דיסק בעקבות תאונת עבודה או מיקרוטראומה?

צור קשר עוד היום עם משרדנו וקבל יעוץ ראשוני ללא כל התחייבות!  

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.