חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

תאונת אוטובוס – כך תקבלו פיצוי מקסימלי

תאונת דרכים – אוטובוס

תאונת דרכים נפוצה נוספת הינה תאונת דרכים בה מעורב אוטובוס. תאונות אוטובוס נחלקות לשני סוגים עיקריים. האחת, תאונות שבהן נפגעים הנוסעים בתוך האוטובוס והשנייה, תאונות שבהן נפגעים נוסעים מחוץ אוטובוס (תאונות אלו מטופלות כתאונות דרכים רגילות לכל דבר)..

מאחר ובשני המקרים שצוינו לעיל מדובר בתאונות דרכים, הרי שעל פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, מובטחת לנפגעים קבלת פיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו להם בעקבות התאונה. את גובהו של הפיצוי יצטרכו הנפגעים להוכיח בהתאם לכללים המפורטים בחוק, דהיינו באמצעות חוות דעת רפואית מטעם רופא מומחה אשר ימונה בהסכמת הצדדים או ע"י בית המשפט.

מה עושים אחרי תאונת אוטובוס?

חשוב לזכור במקרים של תאונות אוטובוס, לקבל את כל הפרטים של האוטובוס, כולל פרטי הנהג ופרטי חברת הביטוח אשר ביטחה את האוטובוס בפוליסת ביטוח חובה. רצוי גם לערוך רישום לגבי מספר הקו, המיקום המדויק שבו קרתה התאונה והשעה על מנת להקל אח"כ על ניהול התיק.

על פי פסיקת ביהמ"ש בעניין תאונת אוטובוס, גם מי שלא מצויים בידיו פרטי חברת הביטוח של האוטובוס שבו נסע בעת התאונה, ואפילו מי שאין בידיו את פרטי האוטובוס עצמם כגון מספר הרישוי שלו ופרטי הנהג, עדיין יוכל לקבל פיצוי מחברת הביטוח אשר ביטחה את חברת האוטובוסים, כל עוד יוכל הנפגע כמובן להוכיח שאכן היה מעורב בתאונה.

רבים אינם יודעים זאת, אך תאונת אוטובוס הינה גם תאונה אשר בה נפגע אחד מן הנוסעים כתוצאה מהאטה או האצה של האוטובוס, נפילה בתוך האוטובוס עצמו, ירידה מהאוטובוס או עליה לאוטובוס, סגירת הדלת של האוטובוס על איבר בגופו של הנוסע וכו'.

תאונת אוטובוס יכולה להיחשב תאונת עבודה

תאונות אוטובוס רבות נחשבות בנוסף להיותן תאונות דרכים, גם תאונות עבודה. זאת כאשר הנפגע בתאונה היה בדרכו מהבית לעבודה או מהעבודה הביתה. במקרים שכאלה, לנפגע ישנה זכות לפנות לביטוח לאומי בתביעה לקבלת פיצוי וזאת במקביל לתביעתו מול חברת הביטוח של האוטובוס.

מאחר ותאונת אוטובוס הינה תאונת דרכים לכל דבר ועניין, הרי שרצוי מאד שנפגעי תאונות דרכים שכאלו יהיו מיוצגים ע"י עורך דין המתמחה בניהול תיקי תאונות דרכים.

נפגעת בעקבות תאונת אוטובוס? צור קשר עמנו עוד היום על מנת לברר את זכויותיך לקבלת פיצויים מחברת הביטוח.

Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.