חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

תאונת אופניים – כך תקבל פיצוי!

תאונת אופניים – כל האפשריות לקבלת פיצוי כספי לנפגעים

תאונות אופניים הינן תאונות שכיחות מאד בישראל. כמעט מידיי שבוע אנו שומעים על עוד תאונת אופניים, אשר למרבה הצער הסתיימה באסון.
כאשר נפגעים בתאונת אופניים, מדובר ברוב המקרים בפגיעות קשות, אשר מותירות נכויות ואף לעיתים גורמות למותו של הרוכב. חשוב אם כן לדעת כיצד יכולים הנפגעים לקבל פיצוי על נזקי הגוף שנגרמו להם. במאמר זה נפרט בפניכם את התביעות האפשריות לקבלת פיצוי לאחר תאונת אופניים, אשר מותירה נכות או חלילה מוות.

תאונת אופניים – תאונת דרכים

במקרים שבהם מדובר בתאונת אופניים אשר בה מעורב רכב מנועי (כל רכב מנועי לרבות אופנוע, מכונית, רכבת, טרקטורון, משאית, אוטובוס וכד'), יוכל הרוכב הנפגע לתבוע את חברת הביטוח של הרכב הפוגע. בתאונות דרכים מסוג זה אין זה משנה מי היה אשם בתאונה והנפגע יהיה זכאי לקבל פיצוי גם אם הוא היה זה שגרם לקרות התאונה ברשלנותו. סכום הפיצוי לנפגעים בתאונות אופניים שכאלו יהיה תלוי בעיקרו בחומרת הפציעה, גילו של הנפגע ויכולתו הכלכלית.

תאונת אופניים – תאונת תלמידים

כל התלמידים במדינת ישראל, מגן החובה ועד כיתה י״ב, מבוטחים בפוליסת ביטוח תאונות אישיות, אשר מקנה להם כיסוי ביטוחי 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע בכל מקום בעולם. כלומר, כאשר מדובר בתאונת אופניים בה הנפגע הוא תלמיד (והיא אינה תאונת אופניים בה מעורב רכב מנועי שכן פוליסת ביטוח תלמידים מחריגה מצבים של תאונות שהן תאונות דרכים או תאונות עבודה), יוכל הנפגע לתבוע פיצוי במסגרת פוליסת הביטוח הנ״ל, אולם רק במידה ונותר עם נכות לצמיתות בעקבות התאונה. במסגרת תביעות אלו גובה הפיצוי נגזר אך ורק מגובה הנכות, כלומר ככל שהנכות גבוהה יותר כך יהיה הפיצוי גבוה יותר גם כן.

תאונת אופניים – תאונת עבודה

רוכבי אופניים רבים עושים את דרכם לעבודה וחזרה הביתה בעזרת האופניים. כאשר במהלך הנסיעה מהבית לעבודה או מהעבודה הביתה מתחרשת תאונת אופניים, זכאים הנפגעים להגיש תביעה גם במסגרת המוסד לביטוח לאומי כנפגעי עבודה. תאונת אופניים בדרך מהבית לעבודה או מהעבודה הביתה הינה תאונת עבודה לכל דבר. שימו לב, התביעה במסגרת ביטוח לאומי הינה בנוסף לכל תביעה אפשרית אחרת (אם במסגרת תאונת דרכים כנגד חב' הביטוח של הרכב הפוגע, או במסגרת תביעה נגד חברת ביטוח שביטחה את הרוכב בפוליסת ביטוח פרטית כגון נכות מתאונה או אבדן כושר עבודה וכד').

תאונת אופניים – תאונת ספורט

תאונות אופניים שקורות במסגרת רכיבה ספורטיבית או רכיבה להנאה עשויות גם כן לזכות את הרוכב בפיצוי במקרים מסוימים. כך למשל כאשר לרוכב יש פוליסת ביטוח פרטית המכסה נזק או נכות מתאונה כמו גם מכסה פיצוי בגין אבדן כושר עבודה. יתירה מכך, כאשר התאונה קורת בעקבות רשלנות של אדם או גוף כלשהו (כגון עירייה אשר לא דאגה לתשתיות בטוחות וכד' ובעקבות כך נגרמה תאונה), יוכל הרוכב הנפגע לתבוע גם את אותו גוף רשלן בתביעת נזיקין רגילה.
לסיכום, תאונות אופניים עלולות להיות קשות ואף קטלניות ולהותיר את הנפגע בנכות גבוהה לצמיתות. במקרים רבים לאחר תאונת אופניים תעמוד בפני הנפגע הזכות לתבוע פיצויים לפחות במסגרת תביעה אחת כלשהי. לפיכך, רצוי לאחר תאונת אופניים לפנות לקבלת ייעוץ משפטי של עורכי דין המומחים בניהול תביעות מסוג זה מול הגופים השונים כגון חברות הביטוח, ביטוח לאומי וכד'.
נפגעת בעקבות תאונת אופניים?
צור קשר עוד היום עם משרדנו וברר את זכויותיך לקבלת פיצוי על נזקיך.
ייעוץ משפטי ראשוני ללא כל התחייבות מצדך!
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.