חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

תאונת דרכים עם מלגזה – פיצוי לנפגע

פיצוי בגין תאונת דרכים עם מלגזה

מאת עורך דין תומר בכר, עורך דין תאונות דרכים

מלגזה הינה רכב מיוחד, המשמש בדרך כלל מפעלים ומקומות עבודה גדולים, לצורך שינוע והרמה של משקלים כבדים מאד, לגבהים ומרחקים. רכב זה הינו רכב מנועי לכל דבר ועניין ולכן, על פי החוק, הוא צריך להיות מבוטח בפוליסת ביטוח חובה ככל רכב מנועי אחר. על פי דרישות החוק, מי שמעוניין לנהוג על מלגזה, צריך להוציא רישיון נהיגה מיוחד ואין זה מספיק להחזיק ברישיון נהיגה רגיל.

מלגזה מוגדרת כרכב לכל דבר ועניין

מאחר ומלגזה מוגדרת כרכב מנועי, הרי שתאונות שבהן מעורבת מלגזה, הינן תאונות דרכים ולפיכך, יהיה על הנפגע לתבוע את הפיצויים המגיעים לו, במסגרת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים התשל"ה 1975. מאחר ובדרך כלל, תאונות רכים בהן מעורבת מלגזה, נחשבות גם לתאונות עבודה, הרי שלנפגעים קיימת זכות לתבוע פיצויים גם במסגרת המוסד לביטוח לאומי (ענף נפגעי עבודה).

פיצוי לאחר תאונת מלגזה

אחד מן התיקים בהם היה מעורב משרדנו, נגע לפגיעתו של עולה חדש, בחור בן 26, אשר החל לעבוד כפועל פשוט במפעל בדרום הארץ ובאחד הימים, במהלך עבודתו, נפגע בעקבות תאונת דרכים, כאשר מלגזה עלתה על רגלו הימנית ומעכה אותה בצורה קשה באזור הקרסול. כתוצאה מהתאונה נגרם לבחור חתך ארוך ועמוק מאד בקרסולו הימני, אשר בשל עומקו, הגיע עד לעצם העקב וגרם עקב כך לחשיפתה, שכן חלק גדול של העור הוסר ונתלש ממקומו ע"י גלגל המלגזה.

הטיפול הרפואי לאחר תאונת המלגזה

לאור מצבו הקשה, הובהל הבחור בדחיפות ממקום התאונה, באמבולנס, לבית החולים הסמוך למפעל, שם הוא נאלץ לעבור סדרת בדיקות מקיפה, שכללה בין היתר צילומי רנטגן, בדיקות אורטופדיות ונוירולוגיות, אשר במהלכן הסתבר שעליו לעבור ניתוח בדחיפות ואכן, בהרדמה כללית עבר הנפגע ניתוח בקרסול רגלו הימנית. לאחר הניתוח, בשל מצבו הרפואי הקשה, הוחלט ע"י רופאי ביה"ח להשאיר את הבחור באשפוז משך תקופה של 9 ימים נוספים, על מנת לעקוב אחר מצבו ולהמשיך במתן הטיפולים הרפואיים הרבים להם נזקק.

התביעה מול ביטוח לאומי כנפגע בעבודה

עם שחרורו מבית החולים, פנה הנפגע למשרדנו, על מנת לקבל ייצוג משפטי בפני המוסד לביטוח לאומי (מאחר והתאונה הינה תאונת עבודה בנוסף להיותה תאונת דרכים). משרדנו ניהל עבור הנפגע את התביעה מול הביטוח הלאומי, אשר הכיר בתאונה כתאונת עבודה, ובסופו של התהליך, ועדה רפואית קבעה כי בגין התאונה נותר הבחור בנכות גבוהה לצמיתות. בעקבות קביעת הועדה הרפואית, קיבל הנפגע את הפיצוי המגיע לו על פי החוק מן הביטוח הלאומי.

התביעה נגד חברת הביטוח של המלגזה

לאור קביעת הועדה הרפואית הנ"ל, בדבר נכותו הצמיתה של הנפגע, הוגשה על ידי משרדנו תביעה נוספת, נגד חברת הביטוח, אשר ביטחה את אותה מלגזה שהייתה מעורבת בתאונת הדרכים, בפוליסת ביטוח חובה.
מספר חודשים לאחר הגשת התביעה הסתיים התיק בפשרה, לפיה בנוסף לפיצוי שקיבל הנפגע מן המוסד לביטוח לאומי, שילמה חברת הביטוח לנפגע את הפיצוי שהגיע לו בהתאם לנזקיו, לרבות הפסדי שכר לעבר ולעתיד, הוצאות רפואיות, עזרת צד ג' ועזרת קרובי משפחה, כאב וסבל, הפסדי פנסיה וכו'.

לקבלת ייעוץ משפטי בנושא תאונות דרכים שבה מעורבת מלגזה, פנו למשרדנו עוד היום ונסייע לכם לנהל את ההליך ולהשיג פיצויים מירביים.

עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.