חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

מוות בעקבות שימוש בכדורים למניעת פרפור פרוזדורים בלב – רשלנות רפואית

רשלנות רפואית – שימוש בכדורים למניעת פרפור פרוזדורים בלב גרם למוות

תביעת רשלנות רפואית נגד קופת חולים ובית החולים סורוקה בבאר שבע, הוגשה לביהמ"ש ע"י יורשיה של אישה, אשר נפטרה כתוצאה משימוש שנרשם לה שלא לצורך וללא כל סיבה מוצדקת, בכדורים אשר ניתנים למניעת תופעה של פרפור פרוזדורים בלב והפרעות אחרות בקצב הלב.

סיפור הרשלנות הרפואית

מעובדות המקרה עולה כי המנוחה הגיעה לבית חולים סורוקה כשהיא סובלת ממצב של פרפור פרוזדורים קל, אשר תוך זמן קצר וללא כל טיפול רפואי, חזר חזרה למצב תקין. משום מה, למרות השיפור במצבה הרפואי, ולמרות שמדובר היה בפעם הראשונה בחייה שבו סבלה ממצב של פרפור פרוזדורים, רשמו לה הרופאים בבית החולים שימוש בתרופה למניעת פרפור פרוזדורים, אשר על פי הנוהל המקובל ניתנת רק לאלו הסובלים ממצב של פרפור פרוזדורים כרוני ובכך ביצעו כלפי האישה רשלנות רפואית בטיפול.
זה המקום לציין כי אחד מתופעות הלוואי הידועות של שימוש בכדורים אלו הינה פגיעה בכבד. לכן, כל מי שנרשם לו שימוש בכדורים אלו חייב לבצע בדיקת תפקודי כבד מידיי כמה חודשים, לצורך מעקב ומניעת נזק בלתי הפיך לכבד ולתפקודו.

מעקב רפואי רשלני במסגרת קופת חולים

לאחר שחרורה מבית החולים, ובהתאם להוראות הרופאים, המשיכה האישה להיות במעקב רפואי במסגרת קופת חולים, ואולם אלו, כלל לא ביררו את מצבה הרפואי האמיתי של האישה ולמרות שמדובר היה באישה שסבלה ממצב חד פעמי של פרפור פרוזדורים, המשיכו לרשום לה שימוש קבוע בכדורים למניעת פרפור פרוזדורים לאור כך שטיפול כזה נרשם לה ע"י רופאי בית החולים סורוקה ובכך נמשכה בעצם אותה רשלנות רפואית של הרופאים המטפלים. רופאי קופת חולים בעצם התנהגו כחותמת גומי והלכו באופן עיוור אחר החלטותיהם השגויות של רופאי בית החולים. אולם בכך לא הסתיימה הרשלנות הרפואית של רופאי קופת חולים שכן למרות החובה לערוך מעקב אחר מצב תפקודי הכבד של האישה, לא ערכו כל מעקב רפואי שכזה במשך תקופה של למעלה משנתיים, זאת למרות תלונותיה של האישה בפניהם על תסמינים מהם היא סובלת ואשר הינם אופייניים לפגיעה בכבד.

איחור באבחון – רשלנות רפואית

היה זה רק כעבור למעלה משנתיים, כאשר החליטו הרופאים סוף סוף לערוך לאישה בדיקת תפקודי כבד, אולם בשלב זה, מדובר היה בפגיעה קשה ביותר ובלתי ניתנת לתיקון בכבד. בדיקת ביופסיה של תאי הכבד הראו בבירור שהגורם למצב הכבד הינו השימוש בכדורים הנ"ל.
למרבה הצער, זמן קצר לאחר גילוי הפגיעה האנושה בכבד שלה, נפטרה מכך האישה לא לפני שסבלה ייסורים רבים בשל מצבה הרפואי הקשה ובעקבות רשלנות רפואית חמורה.

תביעת הרשלנות הרפואית שהוגשה על ידי משרדנו

לאור עובדות המקרה, פנו בני משפחתה של המנוחה למשרדנו, לצורך בדיקת התנהלותם של רופאי בית החולים וקופת החולים והאפשרות שמותה של האישה אכן נגרם כתוצאה של רשלנות רפואית מצידם. משרדנו איתר את תיקיה הרפואיים המלאים של המנוחה, ולאחר התייעצות עם אחד מבכירי הרופאים המומחים בארץ, נקבע באופן חד משמעי שהגורם למותה של המנוחה, היה רשלנות רפואית מטעם הרופאים שטיפלו בה לאורך התקופה הרלוונטית כמתואר לעיל.
עם קבלת חוות דעת רפואית של המומחה מטעמנו, בה פירט המומחה את נושא הרשלנות הרפואית שבוצעה כלפי המנוחה, הוגשה תביעת פיצויים מתאימה, בעילת רשלנות רפואית, לבית המשפט.

נפגעת בעקבות רשלנות רפואית ?

צור קשר עם משרד עורכי דין בכר עוד היום, לקביעת פגישת יעוץ ראשונה ללא התחייבות ולבדיקת סיכויי הצלחת התביעה.

לפרטים נוספים אודות רשלנות רפואית:

רשלנות רפואיתמקרים נוספים בטיפול משרד עורכי דין בכר

המדריך לנפגעי רשלנות רפואית

עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.