חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

פיגור שכלי או שיתוק מוחין בעקבות רשלנות רפואית

פיגור שכלי ו/או שיתוק מוחין בגין רשלנות רפואית בהיריון ובלידה

הורים לא תמיד מודעים לכך, אבל במקרים רבים בהם נולד תינוק עם שיתוק מוחין (Cerebral palsy) ו/או פיגור שכלי (Mental Retardation), ניתן היה למנוע זאת ע״י מתן טיפול רפואי מתאים.

כאשר מדובר במקרה של פיגור שכלי ו/או שיתוק מוחין מלידה, ייתכן מאד ומצב זה נגרם כתוצאה מבעיה כלשהי באספקת החמצן למוח במהלך ההיריון ו/או הלידה עצמה, או בעיה רפואית אחרת ממנה סבל העובר.

רשלנות רפואית במהלך ההיריון – איחור באבחון או אי אבחון

במהלך היריון, עוברת האם בדרך כלל בדיקות רבות אשר אמורות להתריע בפני בעיות רפואיות אצל העובר. בין בדיקות אלו גם בדיקות הדמיה כגון אולטרה סאונד וסקירת מערכות אשר על ידי פענוחן כראוי, יכול הרופא ברוב המקרים לדעת מבעוד מועד האם העובר סובל מבעיה רפואית כלשהי ואם זהו המצב, האם ניתן לטפל בבעיה או שמא יש להפסיק את ההיריון.

לצערנו, במקרים רבים, תוצאות הבדיקות הרפואיות הנ״ל אינן מפוענחות כראוי בשל רשלנותם של הרופאים המטפלים וכך בעצם נמנע מתן טיפול רפואי לעובר ו/או לאם ונולד תינוק פגוע.

גם אם הפגם הרפואי בעובר אינו תוצאתה של רשלנות רפואית בלידה עצמה, אלא תוצאה של גורם אחר כלשהו כגון סיבה גנטית וכד', ברוב המקרים ניתן לגלות את הפגם הרפואי מבעוד מועד על ידי הבדיקות הרפואיות שעוברת האם במהלך ההיריון. מחובתו של הרופא המטפל להתריע בפני ההורים על הפגמים מהם עלול לסבול ילדם על מנת שיוכלו להחליט אם הם מעוניינים להפסיק את ההיריון או ללדת בכל זאת.

רשלנות רפואית בלידה

גם במהלך הלידה עצמה ייתכנו מצבים בהם בשל רשלנות רפואית מצדו של הצוות הרפואי המיילד, ייגרמו נזקים בלתי הפיכים לילוד. בחלק גדול מאד מהמקרים מדובר במעשה רשלנות רפואית אשר בא לידי ביטוי בכך שהצוות הרפואי לא יילד במהירות הדרושה, בחר בשיטת יילוד לא נכונה (למשל – לידה רגילה, כאשר צריך ליילד בניתוח קיסרי וכד'), לא הבחין במצוקתו של העובר לפני הלידה או במהלכה, השתמש במכשור רפואי בלתי מתאים, פעל ללא הניסיון הדרוש וכד'.

חשיבות מכרעת לייעוץ המשפטי

לכן, לדעתנו, חובה על הוריו של מי שנולד עם פגם רפואי כלשהו, לבחון היטב את הנסיבות אשר סבבו את ההיריון והלידה בעזרתו של עורך דין המתמחה בתחום רשלנות רפואית, שכן במקרים רבים יתגלה שהסיבה לנכות הרפואית ממנה הוא סובל, הינה רשלנות רפואית מצד המוסד הרפואי והרופאים המטפלים.

זכרו: מקרים רבים של פיגור שכלי ו/או שיתוק מוחין הם למעשה מקרי רשלנות רפואית שעליהם ניתן לתבוע פיצויים.

פנו אל משרדנו, או אל כל עורך דין המתמחה בתחום דיני נזיקין, כדי לסייע לכם בהכנת תביעה בגין רשלנות רפואית.

למידע נוסף:

רשלנות רפואית – כדאי לדעת

תוצאות רשלנות רפואית – פיגור שכלי, שיתוק מוחין

בדקו את עצמכם – תאונות עבודה, מחלות מקצוע

תביעות פיצויים בגין ירידה בשמיעה

תאונות עבודה

איחוד נכויות שנקבעו בעקבות פגיעות בעבודה

החמרת מצב במסגרת ענף נפגעי עבודה

תביעות נפגעי פעולות טרור / איבה

Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.