חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

רשלנות רפואית – תשובות לשאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות של נפגעי רשלנות רפואית

על מנת לפשט את הנושא החשוב הנקרא רשלנות הרפואית, קיבצנו עבורכם ולנוחיותכם תשובות למספר שאלות נפוצות אשר מופנות אלינו על ידי לקוחותינו כמעט בכל פעם מחדש.

מי דואג לאסוף את החומר הרפואי הרלוונטי בתיקי רשלנות רפואית?

את מלאכת איסוף התיקים הרפואיים הרלוונטיים רצוי שיעשה עורך הדין שמטפל בתיק ומיצג את הנפגע. מדובר בצעד ראשון לצורך בירור שאלת קיומה של הרשלנות הרפואית וחשוב לבצע אותו כהלכה. כל מסמך רפואי יכול להכריע את גורלו של התיק לכאן או לכאן, ולכן חשוב לדעת איך לאסוף את החומר הרפואי בצורה כזו שלא יחסרו מסמכים רלוונטיים חשובים בעת ניהול התיק.

מתי רצוי לגשת ולהתייעץ עם עורך דין?

הייעוץ הראשוני עם עורך דין המומחה לייצוג נפגעי רשלנות רפואית חשוב ביותר. אי לכך, רצוי לבצע צעד זה בהקדם האפשרי וכמה שיותר מהר לאחר שבוצעה הרשלנות רפואית ו/או לאחר שנודע על כך לנפגע. דחיית הפגישה הראשונה עם עורך הדין עלולה להביא לכך שפרטים רלוונטיים חשובים ישמטו מזיכרונם של העדים הנוגעים לתיק, חומר רפואי יעלם באורח מפתיע ויעשו אי אילו טעויות שלא במודע מצד הנפגע או בני משפחתו, אשר עלולות לגרום לנזק אח"כ בניהול התיק.

איך קובעים אם הייתה או לא הייתה רשלנות רפואית?

על מנת לקבוע האם התקיימה רשלנות רפואית במקרה זה או אחר, יש צורך להתייעץ בנושא עם רופא מומחה פרטי ולקבל ממנו חוות דעת רפואית בנושא. המומחה הרפואי יעבור על כל החומר הרפואי שנאסף ואחר שיבדוק את הנפגע יקבע האם התקיימה בעניינו רשלנות רפואית ומה גובה הנזק שנגרם לנפגע בעקבותיה. את חוות דעתו של המומחה הרפואי יש לצרף כמובן אחר כך כחלק בלתי נפרד מכתב התביעה, שכן זו ההוכחה של הנפגע לכך שהתקיימה רשלנות רפואית בתיק.

כמה עולה לנהל תיק רשלנות רפואית?

ניהול תיק רשלנות רפואית עולה לא מעט כסף. זאת בשל העובדה שעלות חוות דעת רפואית פרטית בתחום הרשלנות הרפואית עולה בין 8,000 ₪ ל-15,000 ₪ (תלוי בתחום הרפואי) ואף לעיתים למעלה מכך. בתיקים מסוימים יש צורך בשתי חוות דעת רפואיות וכן בחוות דעת נוספות כגון בתחום השיקום, התעסוקה, חוות דעת אקטואר וכד'. אי לכך, כאשר שוקלים הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית, רצוי לקחת בחשבון מראש גם את נושא ההוצאות שכרוכות בהגשתה, על מנת שלא להיות מופתעים מכך בהמשך הדרך. מעבר לעלויות אלה ישנן כמובן עלויות רגילות נוספות כגון אגרות בית משפט, שכר טרחת עורך דין וכד'.

איך משיגים חוות דעת רפואית ממומחה – מה עם "קשר השתיקה" הידוע בין הרופאים?

אכן לפני מספר שנים היה קשה ביותר למצוא מומחה רפואי, שיסכים לערוך חוות דעת ובה יפרט שחברו למקצוע התרשל במתן טיפול רפואי לחולה. אולם, המזנים השתנו וכיום קל הרבה יותר למצוא מומחים רפואיים בכירים מן השורה הראשונה, אשר מסכימים לכתוב חוות דעת רפואיות בתיקים בהם בוצעה רשלנות רפואית. אמנם ישנן סיטואציות בהן רופאים מסוימים יהיו מנועים מלערוך חוות דעת בשל ניגוד אינטרסים כזה או אחר, אבל באופן כללי עורכי הדין העוסקים באופן קבוע בייצוג נפגעי רשלנות רפואית, יידעו למצוא את המומחים הרפואיים המתאימים ביותר לצורך עריכת חוות דעת בתיקים בהם הם מטפלים.

כמה זמן לוקח לנהל תיק רשלנות רפואית?

ניהול תיק רשלנות רפואית יכול להמשך זמן רב, תלוי כמובן באיזה שלב מסתיים התיק ונתוני התיק עצמם. אולם, ניתן להעריך באופן כללי שתיקי רשלנות רפואית הינם תיקים המתנהלים זמן רב יחסית לתיקי נזיקין אחרים. הסיבות לכך רבות וכוללות בין היתר את העובדה שמדובר בדרך כלל בתיקים בעלי ערך כספי רב ביותר, שכן הנזקים הגופניים שנגרמים בעקבות רשלנויות רפואיות ברוב המקרים גבוהים מאד ועקב כך גם סכומי הפיצויים המשולמים גבוהים בהתאם מה שגורם לנתבעים לנסות ולהלחם ככל יכולתם על בניסיון להביא לכך שישלמו בסופו של דבר כמה שפחות פיצויים לנפגע.
נפגעת כתוצאה מרשלנות רפואית? צור קשר עם משרדנו עוד היום!
אם ברצונך לקבל תשובות לשאלות נוספות מעבר לאלו המפורטות לעיל, נשמח אם תיצור עמנו קשר. עורכי דין במשרדנו ישיבו בטלפון לכל שאלה הנוגעת למקרים ספציפיים.
עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.