חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

רופא תעסוקתי – כל מה שחייבים לדעת

רופא תעסוקתי – דע את זכויותיך!

נפגעת בעקבות תאונת עבודה? איבדת את כושר העבודה? משרד עורכי דין תומר בכר מגיש עבורך סיכום אודות תפקידו ומומחיותו של רופא תעסוקתי. מאמר שכדאי לכל נפגע תאונת עבודה לקרוא!

הממשק המקצועי של משרדנו עם רופא תעסוקתי

כמי שייצגו כבר מאות נפגעי תאונות עבודה ונפגעים אשר סבלו מאבדן כושר עבודה בעקבות תאונה או מחלה במהלך השנים, בתביעות פיצויים בגין הנזקים שנגרמו להם, אנו מודעים היטב לאופן שבו יש לנהל את התביעות הללו הן מול ביטוח לאומי והן מול חברות הביטוח השונות אשר מבטחות את הנפגעים בפוליסת ביטוח אבדן כושר עבודה. המגוון הגדול של התיקים המנוהלים באמצעות משרדנו, מאפשר לנו להיות מעודכנים תמיד בכל הפסיקות השונות של בתי המשפט, הנוגעות בין היתר לנושא הכיסוי הביטוחי, סוגי הפיצוי וגובהו בכל מקרה של תאונת עבודה, מחלת מקצוע או אבדן כושר עבודה.
עורך דין תומר בכר בראיון לערוץ 14 בתוכנית "מחוץ לפרוטוקול" על תביעות החמרת מצב במסגרת ביטוח לאומי, לאחר תאונת עבודה או בעקבות מחלת מקצוע

איך מגיעים לבדיקה אצל רופא תעסוקתי?

רופא תעסוקתי הוא רופא מומחה לכל דבר ועניין. בדיוק כמו אורתופד, נוירולוג, פנימאי וכו'. לכן, על מנת שתוכלו להגיע לבדיקה אצל רופא תעסוקתי עליכם לבקש הפניה אליו מרופא המשפחה שלכם במסגרת קופ"ח בדיוק כמו שהייתם נדרשים לעשות כדי להגיע לבדיקה אצל כל רופא מומחה אחר.
מאחר ואין הרבה רופאים תעסוקתיים בארץ, אתם עלולים למצוא את עצמכם ממתינים זמן רב עד שיגיע מועד הבדיקה במרפאתו בקופת החולים. לכן, אם אתם נמצאים במצב שבו אתם זקוקים לבדיקה באופן דחוף יחסית, אתם תמיד יכולים לפנות לבדיקה באופן פרטי, אשר אמנם תעלה לכם כסף, אך תחסוך לכם את זמן ההמתנה הארוך שיש בקופות החולים וגם תאפשר לכם לקבל אישור רפואי אשר יכול להתאים יותר לצורך הגשת תביעה במסגרת ביטוח לאומי או חברות הביטוח.
נקודה חשובה נוספת בעניין זה שחשוב לדעת, היא שרבות מקופות החולים מאפשרות לקבל החזר כספי משמעותי בגין ביקורים, התייעצויות ובדיקות אצל רופאים מומחים, כך שבסופו של דבר, העלות עבור ביקור פרטי שכזה, עשויה להיות נמוכה ומשתלמת עוד יותר.

הסמכות של הרופא התעסוקתי

רופא תעסוקתי הינו רופא אשר בסמכותו להחליט האם מצבו הרפואי של אדם, מפריע או מונע ממנו לחלוטין, לעבוד במקום עבודתו ו/או במקצועו.
ישנם מקרים רבים בהם בעקבות בעיה רפואית כלשהי, אשר נגרמה עקב תאונת עבודה, מחלת מקצוע, תאונת דרכים, רשלנות רפואית וכד', מאבד הנפגע את כושר עבודתו בצורה חלקית או מלאה. במצבים שכאלה, על הנפגע להיבדק ע"י רופא תעסוקתי, אשר יקבע מהו אותו שיעור של אובדן כושר עבודה ממנו סובל הנפגע והאם במצבו יכול הנפגע לשוב למקום עבודתו או לעסוק במקצועו.

מה כוללת בדיקת רופא תעסוקתי?

בדיקתו של הרופא כוללת בין היתר קריאת כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים, המעידים על מצבו הרפואי של הנפגע וקבלת אינפורמציה מן הנפגע, אודות התנאים שבהם הוא נדרש לעבוד ואופי מקצועו. במקרים מסוימים יערוך הרופא גם בדיקה של הנפגע במרפאתו על מנת להחליט סופית לגבי מצבו.

השפעת תוצאות בדיקת הרופא התעסוקתי

תוצאות בדיקת הרופא התעסוקתי משפיעות באופן ישיר על אופי המשך עבודתו של הנפגע. הוא יכול להחליט על הגבלות מסוימות על הנפגע, כגון איסור על עבודה הכוללת עמידה ממושכת, איסור על עבודה בשמש, איסור על עבודה ברעש וכד' וכן על איסור לעבוד בכלל למשך תקופה זמנית או לצמיתות.
רופא תעסוקתי הינו הסמכות המחליטה גם בכל הנוגע לתביעות נפגעי עבודה במסגרת ביטוח לאומי, כאשר מדובר בהליך של החמרת מצב. נפגע תאונת עבודה, המעוניין לפתוח בהליך של החמרת מצב, לאחר שכבר נקבעו לו אחוזי נכות בעבר, חייב לקבל אישור מתאים לכך מרופא תעסוקתי. באישור זה מציין הרופא כי בדק את המסמכים הרפואיים הרלוונטיים של הנפגע, לרבות פרוטוקול ועדה רפואית האחרונה אשר בדקה את הנפגע במסגרת ביטוח לאומי, והגיע למסקנה כי חלה החמרה במצבו הרפואי, בהשוואה למצב הרפואי המתואר בפרוטוקול האחרון של הועדה הרפואית.

חוות דעת רופא תעסוקתי

בסיכומו של דבר, רופא תעסוקתי הינו המוסמך היחיד לקבוע את כושר עבודתו של מי שנפגעה בריאותו. חוות דעתו של הרופא יכולה להיות מכרעת לצורך הצלחת התביעה, הן מול ביטוח לאומי והן מול חברות הביטוח השונות במסגרת תביעות בגין אובדן כושר עבודה. אי לכך, חשוב ביותר להצטייד בחוות דעת רפואית שכזו, כאשר רוצים להעלות את סיכויי ההצלחה בניהול התביעה.

רופא תעסוקתי הוא רופא מומחה לכל דבר וניתן להגיע אליו לבדיקה באמצעות הפניה מרופא המשפחה בקופת החולים או לחילופין באופן פרטי. קראו עוד פרטים חשובים על הנושא באתר >>>

בדיקת רופא תעסוקתי מורכבת בדרך כלל משני חלקים. בחלק הראשון הרופא יקרא את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים ובחלק השני, יערוך בדיקת קלינית. קראו פרטים חשובים נוספים בנושא באתר >>> 

לבדיקתו של רופא תעסוקתי וחוות דעתו, עשויה להיות השפעה ישירה על המשך עבודתו של הנפגע, מגבלותיו התעסוקתיות, תפקידו וכו'. קראו פרטים חשובים נוספים על הנושא באתר >>>

רצוי להגיע לרופא תעסוקתי כאשר קיים מצב רפואי כלשהו אשר מונע מהנבדק להמשיך ולתפקד במקום עבודתו כבעבר. קראו פרטים נוספים על הנושא באתר >>>

נפגעת בעקבות תאונת עבודה?

צור קשר עוד היום עם משרדנו, על מנת לברר את זכויותיך, לקבלת פיצוי במסגרת ביטוח לאומי וחברות הביטוח.
פגישת יעוץ ראשוני ללא התחייבות!

אם התעניינת בנוגע לרופא תעסוקתי, וודאי תמצא עניין במאמרים נוספים אשר פורסמו על ידי משרדנו בתחום זה:

– המדריך המלא לנפגעי תאונות עבודה – כל מה שרצית לדעת על זכויותיהם של נפגעי תאונות עבודה. מאמר חובה לכל מי שנפגע בעקבות תאונת עבודה ומעוניין לברר את זכויותיו לקבלת פיצויים.

החמרת מצב  – איך פותחים בהליך של החמרת מצב במסגרת ביטוח לאומי? משרד עורכי דין בכר מפרט אודות הליך זה תוך התייחסות לטיפים חשובים.

צירוף נכויות – כל מי שנקבעו לו נכויות בעקבות מספר תאונות עבודה שונות רשאי לתבוע את איחוד הנכויות על מנת לעבור את סף ה-20% נכות לצמיתות ולהתחיל לקבל קצת נכות חודשית או להגדיל את גובה נכותו כך שיקבל קצבת נכות גבוהה יותר.

Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

עוד מאמרים בנושא

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.