חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

ביטוח לאומי ערער על החלטת ועדה רפואית. מה עושים?

איך מתמודדים עם מצב שבו ביטוח לאומי ערער על החלטת ועדה רפואית?

נפגעים רבים מכירים את הסיטואציה הבאה היטב: עברתם ועדה רפואית בביטוח לאומי, בעקבות תאונת עבודה או במסגרת תביעת נכות כללית, ניידות, ילד נכה, פוליו, גזזת וכו', והצלחתם לקבל נכות. אולם, כעבור כמה ימים קיבלתם מכתב בדואר שמדווח לכם כי ביטוח לאומי הגיש ערעור על החלטת הועדה.

אז מה עושים אם ביטוח לאומי ערער על החלטת ועדה רפואית?

קודם כל חשוב לדעת שמדובר בערעור חוקי לכל דבר. כאשר ניתנת החלטת ועדה רפואית במסגרת ביטוח לאומי, קיימת זכות ערעור על החלטת הועדה הרפואית, לנפגע כמובן אבל גם לביטוח לאומי. זאת מכיוון שמבחינת החוק ועדה רפואית במסגרת ביטוח לאומי הינה ועדה רפואית שאמורה להיות ניטראלית, אשר בעצם באה להכריע בין שני הצדדים המופיעים בפניה, קרי הנפגע מצד אחד וביטוח לאומי מהצד השני.

הצעד הראשון שיש לעשות לאחר הערעור

לאחר קבלת ערעור של ביטוח לאומי על החלטת ועדה רפואית, חשוב לבדוק מהם נימוקי הערעור והאם הם מבוססים על מסמכים רפואיים, או תוצאות בדיקות רפואיות שנערכו לנפגע, הן ע״י הועדה הרפואית אשר על החלטתה הוגש הערעור והן ע״י גופים רפואיים אחרים שבדקו את הנפגע. אם הערעור לא מבוסס כאמור לעיל, הרי שסיכויי הצלחתכם להתמודד עם הסיטואציה גבוהים יותר.

הצעד השני שרצוי לעשות לאחר הערעור

לפנות בהקדם האפשרי לקבלת סיוע של עורך דין המתמחה בייצוג נפגעים במסגרת ביטוח לאומי (להלן ״עורך דין ביטוח לאומי״), על מנת להתייעץ איתו לגבי סיכויי ההצלחה להתמודד עם הערעור ובמידת הצורך העברת הטיפול בתיק לידיו על מנת שידאג להגשת תשובה לערעור או ערעור שכנגד.

חשיבות ייצוג משפטי של עורך דין מומחה בתחום הביטוח הלאומי

מהשלב שבו יכנס לנעליך עורך דין מומחה לענייני ביטוח לאומי, בעל ניסיון וידע מתאים להתמודד עם ערעור של ביטוח לאומי, תוכל להיות בטוח שעניינך מטופל כראוי וסיכויי ההצלחה להדוף את הערעור ולשכנע את הועדה הרפואית לערערים לדחותו עלו בצורה משמעותית.
התמודדות נכונה ומוצלחת עם הסיטואציה שבה ביטוח לאומי בעצמו מערער על החלטת ועדה רפואית דורשת ידע משפטי וניסיון רב. זאת מאחר ואת הערעור הגיש ביטוח לאומי לאחר שהתייעץ בנושא עם עורך דין מטעמו אשר בחן את התיק לעומקו. אדם מן הישוב, שאינו בעל ניסיון וידע משפטי נרחב בתחום זה, יתקשה עד מאד להתמודד עם הנימוקים המשפטיים הרלוונטיים.
שים לב! מי שעומד בפני מצב שבו ביטוח לאומי ערער על החלטת ועדה רפואית בעניינו, יש לו הזדמנות אחת בלבד לנסות להתמודד עם רוע הגזירה, ולשכנע את הועדה הרפואית לערערים לדחות את הערעור של ביטוח לאומי.

עומד בפני מצב שבו ביטוח לאומי ערער על החלטת ועדה רפואית?
אל תבזבז את ההזדמנות היחידה שלך להדוף את הערעור שהגיש ביטוח לאומי בעניינך!
צור קשר עוד היום עם משרד עורכי דין בכר וקבע פגישת ייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות מצדך.
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.