חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

אסטמה תעסוקתית הוכרה כפגיעה בעבודה

כך מצליחים בתביעה להכרה באסטמה תעסוקתית כפגיעה בעבודה

משרדנו מייצג עובדים רבים אשר נפגעו במסגרת עבודתם באסתמה תעסוקתית. התביעות לפיצויים מוגשות בשני מסלולים עיקריים לפחות. מסלול הראשון הוא מול המוסד לביטוח לאומי. המסלול השני הוא מול המעסיק ו/או חברת הביטוח שלו.
להלן דוגמא של תיק אשר טופל במשרדנו לאחרונה, ממנו ניתן להבין את התהליך של הייצוג המשפטי במקרים של אסתמה תעסוקתית.

לאחר מאבק משפטי קשה הכיר בסופו של דבר בית הדין לעבודה בקשר הסיבתי בין מחלת האסטמה ובין תנאי העבודה במפעל

בית הדין לעבודה בתל אביב הכיר במחלת ריאות קשה (אסטמה תעסוקתית) של אדם העובד משך שנים רבות במפעל לייצור מוצרי ברזל, ואשר בעקבות תנאי עבודתו נחשף משך שעות רבות מידיי יום לחומרים נדיפים רעילים, צבעים וכד' כפגיעה בעבודה – מחלת מקצוע.

הערעור לבית הדין לעבודה בגין דחיית התביעה על ידי ביטוח לאומי?

התובע הגיש את התביעה למוסד לביטוח לאומי (ענף נפגעי עבודה) אך תביעתו נדחתה בטענה שלא הוכח קשר סיבתי בין תנאי עבודתו ובין מחלת אסטמה ממנה הוא סובל. על החלטה זו הגיש העובד ערעור לבית הדין לעבודה באמצעות עו"ד תומר בכר ממשרד עורכי דין – בכר. בכתב הערעור נטען בין היתר כי טעה פקיד התביעות מטעם המוסד לביטוח לאומי כאשר החליט לדחות את התביעה בנימוקים של היעדר קשר סיבתי בין המחלה ובין תנאי העבודה.

מינוי מומחה מטעם בית הדין לעבודה בתיקי אסתמה תעסוקתית

לאחר קבלת כתב ההגנה מטעם המוסד לביטוח לאומי, אשר בו חזר המוסד על טענותיו להיעדר קשר סיבתי, קיבל בית הדין את גרסת העובד לגבי תנאי עבודתו והחליט על מינוי רופא מומחה ניטראלי לבדיקת העובד וקביעת קיומו או היעדרו של הקשר הסיבתי בין המחלה הנטענת ובין תנאי העבודה של העובד.

חוות דעת מומחה רפואית מטעם בית הדין לעבודה בתיקי אסתמה תעסוקתית

המומחה מטעם בית הדין, קבע בחוות דעתו באופן חד משמעי כי קיים קשר סיבתי בין תנאי עבודתו של המערער כפי שתוארו בתצהירו ובין מחלת האסטמה ממנה הוא סובל.
לפיכך, בסופו של דבר, החליט המוסד לביטוח לאומי לחזור בו והודיע כי לאור האמור בחוות הדעת הנ"ל, תביעת המערער במסגרת ענף נפגעי עבודה תתקבל ועניינו יועבר לוועדה הרפואית לצורך קביעת שיעור נכותו כתוצאה ממחלת האסטמה ממנה הוא סובל.
אם גם את/ה סובל/ת מאסטמה תעסוקתית שנגרמה בעקבות תנאי עבודתך, צרו קשר עוד היום עם משרדנו על מנת לברר את זכויותיך לקבלת פיצויים
עורכי דין מייעצים ללא כל התחייבות מצידך !
נושאים נוספים הקשורים לתאונות עבודה:
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.