חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

תאונת עבודה – כך מוכיחים את התביעה מול ביטוח לאומי

תביעות נגד המוסד לביטוח לאומי במסגרת נפגעי עבודה, תאונות עבודה

מאת עורך דין תומר בכר, עורך דין תאונות עבודה

ביטוח לאומי הוא אולי הגוף המסורבל ביותר במדינה. אמנם בשנים האחרונות ניתן לראות שיפור ניכר בהתנהלותו, אך ארוכה היא הדרך עד אשר ניתן יהיה לומר כי ביטוח לאומי הינו מוסד המתנהל בצורה יעילה. כיום, הבירוקרטיה האינסופית שבה נתקלים אלה שמעוניינים למצות את זכויותיהם במסגרת ביטוח לאומי, כמעט ואינה מאפשרת למי שאינו בקיא בחוקים ובהוראות הרלוונטיות, להתנהל מולו גוף זה בצורה יעילה שתבטיח מיצוי מלא של זכויות סוציאליות. אנו עדים לעשרות מקרים הפונים למשרדנו מידיי שבוע, בהם אזרחים מבקשים לשכור ייצוג משפטי של משרדנו, לאחר שהבינו כי לא יוכלו להתמודד בכוחות עצמם עם ביטוח לאומי ומחלקותיו השונות.
בדיוק בשל כך, באתר משרד עורכי דין בכר ישנם עמודים רבים של מידע עדכני ויעיל הכולל טיפים חשובים, עצות מעשיות, מאמרים ודוגמאות של מקרים אמיתיים אשר טופלו על ידי עורכי הדין במשרד בתקופה האחרונה, אשר מובאים לציבור הנפגעים על מנת לנסות ולהמחיש הצורה בה רצוי לנהל את עניינכם מול ביטוח לאומי. אולם, במידה ולא מצאתם תשובה לשאלתכם או ברצונכם לשאול על מקרה ספציפי שקרה לכם, הנכם מוזמנים ליצור קשר טלפוני עם עורכי הדין במשרד לפי הפרטים המופיעים באתר, ואנו נשתדל לסייע ככל שניתן.
עורך דין תומר בכר בראיון לערוץ 2 בתוכנית ״עבודה עברית״ בנושא תביעות ופיצויים במסגרת ביטוח לאומי לאחר פגיעה בעבודה

עם תוצאות קשה להתווכח! בעמוד זה תוכלו לקרוא על דוגמאות של תביעות נגד ביטוח לאומי במסגרת נפגעי תאונות עבודה – מקרים אמיתיים, אשר טופלו ו/או מטופלים במשרדנו בתקופה האחרונה.

שטף דם במוח – אירוע מוחי

עובד שעבד במפעל החליק במהלך הליכתו בתוך שטח המפעל ונפל בעוצמה על הקרקע. כתוצאה מהחלקתו נפגע העובד בראשו בצורה קשה ועקב כך נגרם במוחו שטף דם, אשר בעקבותיו נשאר בנכות בשיעור של 100% לצמיתות. אשתו של העובד הגישה באמצעות משרדנו תביעה במסגרת המוסד לביטוח לאומי להכיר באירוע כתאונת עבודה. ביטוח לאומי דחה את התביעה בטענה שלא ניתן להוכיח כי שטף הדם במוחו של הנפגע נגרם כתוצאה מהחבלה בראשו.

לאחר מאבק משפטי ארוך שנוהל ע״י משרדנו בבתי הדין לעבודה, בו הובאו והוצגו בפני בתי הדין חוות דעת רפואיות התומכות בטענותינו, קבע ביה״ד בפסק דינו כי יש להכיר באירוע כתאונת עבודה ולעובד אושרה קבלת קצבת נכות חודשית קבועה מהמוסד לביטוח לאומי, בגובה אלפי שקלים למשך כל אורך חייו. לאחר סיום ההליכים במסגרת ביטוח לאומי, ניהל משרדנו גם את התביעה כנגד חב' הביטוח של המעביד, בביהמ״ש המחוזי בת״א, בגין רשלנותו של המעביד בכך שלא שמר על ריצפת המפעל נקייה מחומרים מחליקים ומכשולים אחרים. תביעת פיצויים זו הסתיימה בסופו של דבר בפשרה כאשר חברת הביטוח שילמה לנפגע פיצוי כספי נוסף מעבר לכספים המשולמים לו מן המוסד לביטוח לאומי.

אסטמה תעסוקתית

אדם אשר עבד משך שנים רבות בתנאי עבודה של אבק וכד', פיתח בגופו מחלת אסטמה. בתחילה לא קישר העובד את המחלה לתנאי עבודתו ורק לאחר שהגיע למשרדנו עם מקרה אחר, עלה חשדנו כי קיים קשר ישיר בין תנאי העבודה ובין המחלה. העובד נשלח לבדיקה על ידי מומחה רפואי מטעמנו אשר קבע כי אכן קיים קשר בין תנאי העבודה באבק ובין אותה אסטמה אותה פיתח העובד — דהיינו מקרה של אסטמה תעסוקתית, כזו שנגרמה עקב עבודה.

בהתאם לחוות דעתו הרפואית של המומחה, הוגשה באמצעות משרדנו תביעה נגד ביטוח לאומי. ועדה רפואית קבעה, כי העובד נשאר בנכות לצמיתות כתוצאה ממחלת אסטמה. בעקבות קביעת הועדה הרפואית הנ"ל, קיבל העובד פיצוי כספי מתאים מהביטוח הלאומי. כמו כן, מתנהלת בימים אלו באמצעות משרדנו תביעה לקבלת פיצוי כספי נוסף מחברת הביטוח של המעביד, אשר לא דאג לספק לעובד אמצעי מיגון מתאימים וכד' אשר יכלו למנוע את התפרצות המחלה בגופו.

פוסט טראומה (P.T.S.D.) – תסמונת בתר חבלתית

חשיפה לאירועים טראומטיים במסגרת העבודה יכולה לגרום לנזק רב בתחום הנפשי, נזק אשר יכול בסופו של דבר להגיע גם לכדי נכות נפשית לצמיתות. כך למשל, אדם אשר עסק במשך שנים רבות כנהג אמבולנס במד״א, והיה חשוף למראות קשים ביותר של פצועים והרוגים במסגרת עבודתו כאשר נאלץ להגיע ולסייע לאחר עשרות פיגועי טרור. המראות הקשים של פצועים בדרגות שונות, קטועי גפיים, מחוסרי הכרה והרוגים, גרמו בסופו של דבר לנהג האמבולנס הנ״ל לפגיעה נפשית קשה ביותר, אשר אובחנה על ידי מומחה רפואי בתחום הנפשי – פסיכיאטר, כמצב של פוסט טראומה (P.T.S.D.).

הנפגע הגיש תביעה במסגרת ביטוח לאומי כנפגע בעבודה, אולם למרבה הפלא (והצער) תביעתו זו נדחתה. לאור הדחייה של תביעתו פנה הנפגע למשרדנו על מנת שנייצגו בהליך הערעור בבית הדין לעבודה. לאחר בחינת התיק, הגיש משרדנו ערעור בשמו של הנפגע ובימים אלו מתנהל התיק בבית הדין לעבודה.

מידע נוסף

  • אסטמה תעסוקתית – חלק ניכר מן התביעות המוגשות לביטוח לאומי במסגרת ענף נפגעי עבודה נוגע לנכות בעקבות אסטמה תעסוקתית. מהי מחלה זו ואילו מקצועות יכולים לגרום לפריצתה? תשובות לשאלות רלוונטיות.
  • סרטן תעסוקתי – סרטן הינה כידוע מחלה קשה היכולה לפגוע פגיעה קשה ביותר באדם ואף לגרום למותו. ישנם מקצועות אשר נחשבים למסוכנים מבחינת האפשרות שהעוסקים בהם יפתחו את מחלת הסרטן. על מנל עשות קצת סדר בנושא חשוב זה ריכזו עבורכם את כל העניינים הרלוונטיים בעמוד אחד.
  • תאונות עבודה – קראו ״על קצה המזלג״, אודות מספר מקרים נוספים של תאונות עבודה, שבגינן הוגשו תביעות מול הביטוח הלאומי ואשר טופלו ו/או מטופלים על ידי משרדנו.
  • מחלות מקצוע – מספר דוגמאות נוספות, למקרים נפוצים של מחלות מקצוע, אשר הובילו לתביעות במסגרת ביטוח לאומי ומטופלים ו/או טופלו על ידי עורכי הדין במשרדנו.

ניתן לקבל ייצוג משפטי של משרדנו, לצורך הגשת תביעות נוספות במסגרת המוסד לביטוח לאומי, מלבד תביעות בגין תאונות עבודה.

משרדנו מייצג תובעים במסגרת נכות כללית, ניידות, ילדה נכה, נכה נזקק, נפגעי פעולות איבה, תביעות לפי חוק הפוליו וכו'.

רוצה לתבוע פיצויים דרך ביטוח לאומי?
לפרטים נוספים פנה אלינו ונסייע לך בתביעה.

Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.