חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

נכות – כל מה שחייבים לדעת הסובלים מנכות בגין תאונה, מחלה או כל סיבה אחרת

נכות – מה המשמעות המשפטית של המילה?

נכות היא לא מילה גסה. רבים מנפגעי תאונות דרכים או תאונות עבודה, נרתעים מן המושג נכות. הרתיעה מן המושג נכות אמנם ברורה במקום מסוים, שכן הקונוטציות העולות כאשר מדברים על מונח זה בדברך כלל אינן חיוביות. אדם באופן טבעי אינו רוצה להיות נכה ואינו רוצה שתיקבע לו נכות כלשהי לבטח שלא נכות לצמיתות. אולם, חשוב להבין כי לאחר התאונה, בהתאם לחומרת הפגיעה הגופנית, יש צורך לבצע הערכה של חומרת המצב, על מנת שניתן יהיה להעריך את גובה הפיצוי אשר מגיע לנפגע, היות וגובה אחוזי הנכות מהווה אחד מן הקריטריונים המשפיעים על גובהו של הפיצוי.

איך קובעים גובה נכות?

גובה נכות נקבע ע״י רופא מומחה בתחום הרפואי שבו נגרם הנזק לנפגע. למשל, נכות אורטופדית תיקבע ע״י אורטופד ונכות נוירולוגית תיקבע ע״י נוירולוג.
הרופא המומחה נדרש לאחר שבדק את הנפגע, להתאים למצבו הרפואי את סעיף הנכות הקבוע בתקנות הרלוונטיות למקרה. בתביעות מול משרד הביטחון, סעיפי הנכות מפורטים בתקנות הנכים ואילו בכל שאר התביעות (כגון בגין תאונת דרכים, תאונת עבודה, רשלנות רפואית וכד'), סעיפי הנכות הרלוונטיים הינם אלו המפורטים בתקנות הביטוח הלאומי. חשוב להדגיש כי סעיפי הנכות הנקבעים במסגרת משרד הביטחון אינם חופפים לאלו הנקבעים במסגרת תקנות הביטוח הלאומי.

נכות זמנית או נכות לצמיתות?

כאשר מדובר בנכות שטרם התגבשה (אם בשל כך שטרם עבר מספיק זמן מאז האירוע שגרם לנכות, או בשל כך שצפוי שהנפגע יעבור אי אילו טיפולים ניתוחים וכד'), יקבעו לנפגע נכות זמנית לתקופה מסוימת, עד אשר יסיים את הטיפול לו הוא נזקק או עד אשר תתגבש הנכות באופן סופי. רק לאחר אותה תקופה, ייבדק הנפגע פעם נוספת ובאותה בדיקה יוחלט האם נכותו כבר התגבשה. רק אם אכן הנכות התגבשה סופית, יקבע שיעורה של הנכות לצמיתות.

אני חושב/ת שבעקבות תאונה או מחלה נגרמה לי נכות. מה עושים?

במקרים רבים, מי שנקבעה לו נכות כזו או אחרת, זכאי לקבל פיצויים. לכן, אם את/ה חושב/ת שהנך סובל/ת מנכות כלשהי, מומלץ כי תפנה/י לברר את זכויותיך עם עורך דין העוסק בתחום זה.

לתיאום פגישת יעוץ ראשוני ללא התחייבות, צור קשר עוד היום עם משרד עורכי דין בכר!
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.