חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

פיצוי בגין תאונה בבריכה

סכנה בבריכה – נזקי טביעה, התחשמלות והחלקה

בריכת שחיה ציבורית או פרטית עלולה להיות מקום מסוכן ביותר עבור כולנו. על מנת למנוע מקרים של תאונה בבריכת שחיה, נדרשים בעלי בריכות שחיה כגון רשויות מקומיות (כאשר מדובר בבריכת שחיה עירונית) או גופים פרטיים (כאשר מדובר בבריכת שחיה כגון קאנטרי קלאב, מלונות, בתים פרטיים וכד') לענות על קריטריונים רבים הקבועים בחוק ואשר באים להסדיר את נושא הבטיחות בשימוש בבריכה.

אילו תאונות שכיחות עלולות לקרות במסגרת שימוש בבריכת שחיה?

טביעה בבריכה

הסיכון הגדול ביותר הנוגע לשימוש בבריכת שחיה הינו טביעה. על מנת למנוע מקרים של טביעה בבריכה, צריך להימצא בכל שעות הפעילות של הבריכה מציל מוסמך, אשר ישגיח על המתרחצים וידע להתריע מפני סכנת טביעה במקרים שבהם מי מן המתרחצים עושה שימוש לא נכון בבריכה (למשל כאשר ילד חוצה את קו המים הרדודים ועובר לשטח המים העמוקים).

כמובן שמציל מוסמך אמור גם לדעת לתת את הטיפול הרפואי הראשוני במקרה של טביעה, כגון חילוץ הטובע מן המים בצורה המהירה ביותר וביצוע פעולות החייאה מתאימות עד להגעת הצוות הרפואי המוסמך לשטח הבריכה.

על מנת לצמצם יותר את הסיכוי לטביעה בבריכה, החוק דורש ממפעילי בריכת שחיה להציב שלטים מתאימים המזהירים מפני סכנת הטביעה ומפני הכניסה למים עמוקים. מסביב לבריכה צריך להיות רישום ברור של עומקה של הבריכה בכל קטע נתון על מנת שהמתרחצים יוכלו לדעת, כאשר הם נמצאים מחוץ לבריכה, מהו עומק הבריכה בסמוך אליהם.

חשוב לזכור כי נזקי טביעה בבריכה אינם מסתיימים רק במוות. טביעה בבריכה עלולה לגרום גם לנזק מוחי קשה לנפגע, אשר יותיר אותו עם נכות גבוהה ביותר ולעיתים אף צמח.

החלקה בבריכה

בריכת שחיה הינה מקום אשר מעצם היותו מלא במים, טומן בחובו סיכון של החלקה. לכן, על מנת לנסות ולצמצם ככל שניתן את הסיכוי להחלקה בסמוך לבריכה, חייבים בעלי הבריכה להדביק על הקרקע בסמוך לבריכה פסי הדבקה מיוחדים אשר מונעים החלקה של מתרחצים.

למרות קיומם של פסי ההחלקה, עדיין יכולות לקרות תאונות החלקה בשטח הבריכה ולכן חשוב מאד שמתרחצים ינהגו במשנה זהירות בהליכה ליד הבריכה. שילוט מתאים אר מזהיר מפני ריצה ליד הבריכה נחוץ גם כן על מנת להזכיר למתרחצים את הסיכון להחלקה.

הנזקים שעלולים להיגרם בעקבות החלקה בבריכה רבים ומגוונים. החל מחבלות יבשות בכל חלקי הגוף, חתכים בעור, שברים בגפיים, חבלות ראש, כוויות ועוד. אולם, חשוב לזכור שלא בכל פעם שמתרחץ בבריכה מחליק, תקום לו זכות תביעה כנגד מפעיל הבריכה. רק כאשר ההחלקה בבריכה מתרחשת בשל רשלנותו של מפעיל הבריכה, תקום עילת תביעה כנגדו.

התחשמלות בבריכה

בסביבת בריכות שחיה רבות קיימים מקורות חשמל. החל ממתקנים שונים הצורכים חשמל וממוקמים בתוך הבריכה ועד לחוטי חשמל אשר עוברים ליד הבריכה או מעליה. כאשר מקורות חשמל שכאלה, מתוחזקים או מורכבים בצורה רשלנית, הם עלולים לגרום להתחשמלות של מתרחצים בבריכה.

נזקי התחשמלות בבריכה עלולים להיות קטלניים. במקרים מסוימים מתרחץ אשר התחשמל בבריכה עלול למצוא כך, מעצם ההתחשמלות עצמה, את מותו. במקרים אחרים, כאשר ההתחשמלות עצמה לא גרמה למותו, עלול המתרחץ למצוא את מותו בטביעה, שכן לאחר שהתחשמל הוא במקרים רבים מאבד את הכרתו וטובע.

לאור הסיכון הרב של התחשמלות בבריכה, חשוב מאד שמפעילי הבריכה יבצעו בדיקות תקינות לכל המכשירים החשמליים אשר מצויים בתוך הבריכה או בשטחה, וימנעו מאלתורים חשמליים כאלה ואחרים, אשר יכולים לגרום למגע של מקור החשמל החשוף על מי הבריכה.

חשוב לזכור כי בכל מקרה של התחשמלות בבריכה, תקום לנפגע זכות תביעה כנגד מפעילי הבריכה שכן התחשמלות בבריכה יכולה להיגרם אך ורק בשל רשלנותו של מפעיל הבריכה עצמו וללא כל רשלנות תורמת מצד המתרחצים.

נפגעת בעקבות רשלנות של מפעיל בריכת שחיה?
צור קשר עוד היום עם משרדנו וברר את זכויותיך לקבלת פיצוי כספי על הנזק שנגרם לך.
יעוץ משפטי ראשוני ללא כל התחייבות מצדך.
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.