חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

פיצוי בגין תאונה בחדר כושר

קבלת פיצוי בגין תאונה בחדר כושר

רבים מאיתנו מנויים בחדר כושר, אבל רובנו לא מודעים לסיכונים הרבים הקיימים בשימוש במתקנים השונים המצויים בו. מידי שנה עשרות אם לא מאות נאשים נפגעים בגין תאונות בחדר כושר, בשל גורמים שונים. חלק מן התאונות הללו נגרמות בעקבות אשמת מפעילי חדר הכושר ובגין רשלנות מצידם בכך שלא עשו מספיק על מנת למנוע את התאונה ו/או לא פעלו בהתאם לאמור בחוק המסדיר את פעילות חדרי הכושר בישראל.
במאמר זה נפרט אודות תביעות אפשריות בעקבות תאונה בחדר כושר.

תביעת נזיקין בגין תאונה בחדר כושר?

תביעת נזיקין כנגד חדר כושר תהיה אפשרית כאשר התאונה קרתה בעקבות רשלנות כלשהי מצד מפעילי חדר הכושר ו/או במקרים בהם התאונה קרתה בעקבות מתקן כושר היה פגום.
האחריות של מפעילי חדר הכושר הינה רחבה ואינה כוללת רק דאגה לכך שהמתקנים יהיו תקינים וראויים לשימוש. מפעילי חדר כושר אחרים בנוסף על כך שיהיה שילוט מתאים בחדר הכושר המזהיר מפני סכנות כלשהן אם כאלו קיימות, או מורה על שימוש נכון במתקנים.
אחריות נוספת הינה לדאוג לקבל מכל מנוי בחדר כושר, אישור רפואי בו נכתב ע"י רופא כי אין כל מניעה רפואית שאותו אדם יתאמן בחדר כושר.
קיימת אחריות על מפעילי חדרי כושר גם לוודא שנמצאים בכל רגע נתון, מספיק מדרכי כושר אשר מסבירים למשתמשים כיצד להשתמש במתקנים השונים ומסייעים בכל הקשור להפעלתם ולהתאמת קושי האימון לכושרם הפיזי.
אלו הם רק מספר דוגמאות למצבים שבהם תחול אחריות על מפעילי חדרי כושר, אולם זו אינה רשימה מלאה וכל מקרה צריך להבחן לגופו. ייתכנו בהחלט מקרים נוספים שבהם ימצאו מפעילי חדר כושר אחראים לקרות תאונות בעקבות רשלנותם.

תביעה במסגרת פוליסת ביטוח פרטית (תאונות אישיות ואבדן כושר עבודה)

חדרי כושר רבים מבטחים את המשתמשים בפוליסת ביטוח תאונות אישיות ואבדן כושר עבודה. במסגרת פוליסת ביטוח זו, יקבלו המשתמשים שנפגעו פיצוי כמפורט בפוליסה, גם במקרים שבהם התאונה קרתה ללא רשלנות מפעילי חדר הכושר.
במקרים שבהם התאונה קרתה בעקבות רשלנות המפעילים, הרי שתביעה במסגרת פוליסת ביטוח פרטית זו, תהיה נוספת לתביעת הנזיקין שיוכל להגיש הנפגע כנגד המפעיל הרשלן.

תאונות חדר כושר נפוצות ביותר הינן:

– פגיעות גב ועמוד שדרה (פריצת דיסק, בלט דיסק וכו') בעקבות הרמת משקלים כבדים מידיי או בעקבות הרמת משקלים בצורה לא נכונה.
– אירוע לב בעקבות שימוש לא נכון במתקני הכושר או אי התאמה של תוכנית הפעילות למצבו הרפואי ולכושרו של המתאמן.
– שברים בגפיים בעקבות שימוש לא נכון במתקני כושר או מתקנים לא תקינים.
נפגעת בעקבות תאונה בחדר כושר?
ייתכן מאד שמגיע לך פיצוי כספי!
צור קשר עוד היום עם משרדנו וקבל ייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות.
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.