חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

כך תדעו האם ילדכם נפגע עקב רשלנות רפואית בלידה

איך ניתן לדעת שילדך נפגע מרשלנות רפואית במהלך לידתו?

מאת עו"ד תומר בכר

כשליש מן התביעות המוגשות לבתי המשפט בישראל בנושא רשלנות רפואית, הינן בגין נזקי גוף שנגרמו כתוצאה ממעשה של רשלנות רפואית בלידה.

עניין הרשלנות הרפואית מוסתר מן ההורים

איך ההורים לילד שנולד עם פגיעה גופנית, יכולים לדעת מה גרם לפגיעה, והאם היא נגרמה כתוצאה של רשלנות רפואית כלשהי או לא? התשובה היא שלמרבה הצער ברוב המקרים, לא יוכלו ההורים לגלות בכוחות עצמם שילדם נפגע כתוצאה של רשלנות רפואית בלידה, שכן ברור כי הרופאים הרשלנים לא יבואו מעצמם להורים ויודו בפניהם על כך שהתרשלו במתן הטיפול הרפואי לילדם שזה עתה נולד, ועקב כך גרמו לו לנזקים קשים ובלתי הפיכים אשר מהם יסבול כל חייו.

אי הידיעה על כך שנזקיו של הילוד נגרמו כתוצאה של רשלנות רפואית, משמעותה כמובן שההורים לא יודעים שיש באפשרותם לפתוח בהליכים משפטיים לקבלת הפיצויים המגיעים להם ולילדם הפגוע בעקבות הנזקים שנגרמו להם. מה גם, שעל ידי כך שלא מוגשת תביעת פיצויים, הרופא והמוסד הרפואי שהתרשל במתן הטיפול, ממשיך לעבוד ולתפקד באותה הצורה וייתכן מאד שבעקבות זאת גורם נזקים רפואיים לילודים נוספים.

בדיקת שאלת הרשלנות הרפואית דורשת מומחיות ייחודית

מאחר וכאמור ברוב המקרים ההורים לבדם אינם יכולים לדעת בוודאות אם התקיימה רשלנות רפואית במהלך הלידה, מומלץ מאד לכל הורה שלו ילד פגוע מלידה, לגשת ולהתייעץ עם עורך דין העוסק בתחום רשלנות רפואית בלידה. עו"ד שכזה, ישמע את סיפור המקרה מן ההורים, יבדוק את המסמכים הרפואיים הרלוונטיים ויתייעץ בנושא עם רופא מומחה בתחום הגניקולוגיה והמיילדות, על מנת לגבש בסופו של דבר המלצה בדבר אופן המשך הטיפול בנושא. רק אם לאחר בדיקת העניין, יסתבר שהנזקים נגרמו כתוצאה מרשלנות הרופאים, יומלץ להורים להמשיך בהליך של תביעה. לעומת זאת, אם יסתבר שלא הייתה כל רשלנות באופן טיפולם של הרופאים, הרי שהטיפול המשפטי יסתיים.

ייצוג משפטי של עורך דין מומחה ברשלנות רפואית בלידה

אשר על כן, מומלץ לכל הורה אשר יש לו ילד פגוע מלידה, לבדוק עם עורך דין מומחה לתחום הרשלנות הרפואית, את האפשרות שנזקי הגוף מהם סובל ילדו, נגרמו כתוצאה של רשלנות רפואית כלשהי במהלך לידתו ו/או בסמוך לה, שכן יש להניח שבמקרים רבים יסתבר שאכן רשלנות רפואית היא זו שגרמה לנזק והפיצויים במקרים אלו הינם גבוהים ביותר. את הבדיקה של הנושא רצוי לערוך בהקדם האפשרי על מנת שלא להסתכן בכך שמסמכים רפואיים רלוונטיים יאבדו, או שפרטים חשובים ישכחו מזיכרונם של ההורים.

אם קיים חשש בלבכם כי ילדכם סובל מנכות בעקבות רשלנות רפואית בלידה, פנו אל משרדנו וניפגש עמכם כדי לברר אם קיימת לכם עילת תביעה.

לפרטים נוספים אודות רשלנות רפואית בלידה:

 מהו שיתוק מוחין? – מאמר ובו פירוט אודות שיתוק מוחין כתוצאה מרשלנות רפואית במהלך הלידה. המאמר מתרכז בניתוח סוגי הפגיעות הגופניות שמהן שנגרמות בעקבות שיתוק מוחין, מנתח את הגורמים הידועים לשיתוק מוחין, מפרט דוגמאות למקרי רשלנות רפואית נפוצים אשר הביאו לגרימת שיתוק מוחין בלידה, ומפרט את הצעדים אשר יש לנקוט על מנת לברר האם שיתוק מוחין נגרם בעקבות רשלנות רפואית בלידה. מומלץ ביותר לקריאה למי שמתעניין באפשרות להגיש תביעה בגין שיתוק מוחין.

רשלנות רפואית במהלך לידה – פיגור שכלי, שיתוק מוחין – מאמר משלים למאמר שלעיל ובו פירוט אודות שיתוק מוחין כתוצאה מרשלנות רפואית במהלך הלידה. המאמר מתרכז בניתוח הסיטואציות הרבות בהן בעקבות התנהלות לקויה ורשלנית של מהלך הלידה, נפגע העובר פגיעה מוחית קשה אשר מאובחנת בסופו של דבר כשיתוק מוחין C.P. מומלץ ביותר לקריאה למי שמתעניין באפשרות להגיש תביעה בגין שיתוק מוחין. 

רשלנות רפואית בלידה: התיישנות תביעה – עוד מאמר בסדרת מאמרים העוסקים בנושא תביעות בגין רשלנות רפואית בלידה. במאמר זה הסברים אודות תקופות ההתיישנות המיוחדות והחריגות אשר קבועות בחוק, של מקרים בהם נגרמו נזקי גוף בעקבות רשלנות רפואית בלידה, לרבות שיתוק מוחין, פיגור שכלי, שברים בגפיים, עיוורון וכו'.

רשלנות רפואית – כדאי לדעת – מאמר כללי העוסק בתחום הרשלנות הרפואית. מומלץ לקריאה למי שמעוניין לקבל רקע אודות תחום משפטי מרתק זה.

שאלות נפוצות בנושא רשלנות רפואית – מקבץ תשובות קצרות לשאלות נפוצות אשר עולות כמעט בכל פעם מחדש כאשר מגיעים לפגישת ייעוץ עם עורכי דין העוסקים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית.

הכותב הינו עורך דין העוסק בייצוג תובעים שנפגעו כתוצאה מרשלנות רפואית.

*האמור לעיל אינו בגדר ייעוץ משפטי ואינו יוצר יחסי עו"ד לקוח בצורה כלשהי.

Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.