חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

רשלנות רפואית מוצרים פגומים

רשלנות רפואית – תביעות בגין מוצרים פגומים בתחום הרפואה

תביעות רבות מוגשות מידיי שנה בתחום רשלנות הרפואית, חלקן נוגעות בעצם לנזקים שנגרמו למטופלים, בעקבות מוצרים רפואיים פגומים שסופקו להם והושתלו בגופם וכתוצאה מכך נגרמו להם נזקים כאלה ואחרים.

התביעות השכיחות בתחום רשלנות רפואית – מוצרים פגומים

עיקר התביעות מסוג זה נוגעות לתחומי הכירורגיה הפלסטית כגון ניתוחי הגדלת חזה או הקטנת חזה, שבהם משתילים שתלי סיליקון, ניתוחים אורטופדיים כגון ניתוחי החלפת מפרק ירך או השתלת קוצב מסוגים שונים, ניתוחים בתחום הפה והלסת הכוללים השתלת עצם או שתלי שיניים וכו׳.

חוק מוצרים פגומים

תביעות במסגרת חוק האחריות למוצרים פגומים מטיל אחריות מוחלטת על יצרן או יבואן של מוצר פגום, אשר בעקבות שימוש בו נגרם נזק למשתמש. לפיכך, תביעות מסוג זה מוגשות כמעט תמיד לא כנגד הרופא עצמו (למעט מקרים חריגים) אלא כנגד היבואן או היצרן של המוצר הפגום.

אחריות מוחלטת במקרה של גרימת נזקי גוף

המשמעות של הטלת אחריות מוחלטת על יצרן או יבואן של מוצר פגום היא שאותו נתבע, אם יוכח שאכן ייצר או הפיץ מוצר פגום, יחויב לשלם לנפגע את הפיצוי בגין הנזקים שנגרמו לו. כלומר, אין פה צורך להוכיח רשלנות מצד היצרן או היבואן, אלא רק שהמוצר עצמו היה פגום וגרם לנזק.

הוכחת הנזק בתביעה

כמו בכל תביעה בתחום הנזיקין ובוודאי בתחום של רשלנות רפואית, יש צורך להוכיח בפני ביהמ״ש את גובה הנזק שנגרם לנפגע. כאשר מדובר בנזקי גוף הבאים לידיי ביטוי בנכות שנותרה בעקבות השימוש במוצר הפגום, חייבים לצרף לכתב התביעה חוות דעת רפואית, של רופא מומחה בתחום שבו נפגע התובע, אשר בה נקבע גם גובה הנזק באחוזי נכות וגם הקשר הסיבתי בין הנכות ובין השימוש במוצר הפגום.

כך למשל, במקרה בתחום הכירורגיה הפלסטית, שבו הושתלו בגופה של אישה, שתלי סיליקון אשר לאחר תקופה של מספר שנים קטן יחסית והרבה לפני המועד שבו סביר היה שתיווצר בעיה כלשהי, נקרעו והחלו לדלוף. במקרה שכזה, קיימת בידיי האישה האפשרות להגיש תביעה נגד יצרן השתלים או היבואן שלהם (במקרה והיצרן נמצא בחו״ל), על הנזק שנגרם לה, אשר כולל בין היתר הצורך במעבר ניתוח נוסף שבו הוצאו השתלים הפגומים והוכנסו שתלים חדשים, הרחבת הצלקות שנותרו בשדיה לאחר הניתוח השני וכו׳.

אם נפגעת בעקבות מוצר רפואי פגום, ייתכן מאד שמגיע לך פיצוי כספי משמעותי!

צרו קשר עוד היום עם משרדנו, על מנת לשמוע פרטים נוספים אודות אפשרות הגשת תביעה.

ייעוץ ראשוני ובחינה של המקרה ללא כל התחייבות מצד הלקוח!

עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.