חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

תסביב אשך / טורשיין בעקבות רשלנות רפואית

רשלנות רפואית במקרים של תסביב אשך (״טורשיין״ או בלועזית torsio testis)

מה זה תסביב אשך?

תסביב אשך הידוע גם בכינוי ״טורשיין״, הינו מצב שבו האשך מסתובב סביב עצמו בעקבות בעיה רפואית מולדת כלשהי או כתוצאה מחבלה ישירה, תנועה חדה וכד'. מבחינה רפואית, עם תחילת סיבוב האשך, מתחילים להסגר אט אט כלי הדם אשר אחראיים על הזרמת הדם אליו וממנו ובעצם נוצר תהליך של בצקת אשר גורמת בסופו של דבר (אם לא ניתן טיפול מתאים בזמן) לתוצאה בלתי הפיכה של נמק באשך.

מה התסמינים של תסביב אשך?

תופעה זו של תסביב אשך או ״טורשיין״ הינה שכיחה מאד ומופיעה אצל כאחוז אחד מן הגברים בגילאים השונים, לרוב בגיל ההתבגרות, אך לעיתים גם לפני או אחרי גיל זה. הסימנים להופעת תסביב אשך הינם בשלב הראשון כאב חד ופתאומי באשך או באזור הבטן התחתונה, אח״כ נפיחות ורגישות למגע באזור שק האשכים ותיתכן גם במקרים מסוימים בחילה, הקאה ועליה של חום הגוף.

חשיבות אבחון מוקדם של תסביב אשך

מאחר ומדובר בתופעה אשר יוצרת בעצם תהליך של נמק באשך, חשוב מאד לאבחן את מצב תסביב האשך בתוך זמן קצר בכדי שניתן יהיה להגיש טיפול רפואי יעיל ולמנוע נזקים עתידיים ככל שניתן. הטיפול הרפואי הנדרש במקרה של תסביב אשך הינו ניתוח אשר במסגרתו מבצעים החזרה וקיבוע של האשך על מנת למנוע את הישנות התופעה. הקיבוע נעשה לרקמה שמסביב האשך ובדרך כלל באותה הזדמנות מקבעים גם את האשך השני ליתר ביטחון ובכדי למנוע את האפשרות של תסביב אשך זה בעתיד.

הטיפול בתסביב אשך

ההליך הניתוחי אפקטיבי אך ורק במידה והוא מבוצע בתוך שש שעות מתחילת הכאב שכן לאחר פרק זמן זה, חסימת זרימת הדם לאשך וממנו תגרום לנמק באשך ולנזק בלתי הפיך. במצב זה למעשה לא תותר ברירה אלה לכרות את האשך הנמק ולקבע את האשך הנותר בכדי לנסות ולהבטיח את שימורו.

הנזק כאשר לא מאבחנים תסביב אשך במועד מוקדם

במקרים רבים בהם האשך עבר נמק, קיימת השפעה נפשית על הגבר, אשר באה לידיי ביטוי בין היתר בכך שהוא סובל מבעיות בקיום יחסי מין. חשוב להדגיש שהבעיות אינן בעיות פיזיולוגיות, אלה בעיות בתפקוד המיני כתוצאה ממצב נפשי. המצב כמובן קשה עוד יותר כאשר מדובר בנער בגיל ההתבגרות אשר צריך להתמודד עם המצב בתחילת דרכו המינית ויחסיו עם בנות המין הנשי.

תסביב אשך בעקבות רשלנות רפואית – איחור באבחון

מפרסומים שונים בנושא תופעת תסביב אשך, עולה כי בכמחצית מן המקרים, נגרם לגבר שסבל מן התופעה נזק בלתי הפיך שהצריך כריתת אשך, בשל רשלנות רפואית של הצוות הרפואי, במיוחד כאשר חל איחור באבחון או עיכוב במתן הטיפול המתאים.
אי לכך, מומלץ לכל מי שסבל מתופעה של תסביב אשך / טורשיין, ועבר כריתת אשך בשל איחור בקבלת הטיפול הרפואי, לבדוק באמצעות עורך דין העוסק בייצוג נפגעי רשלנות רפואית, אפשרות כי נזקיו נגרמו בעקבות רשלנות רפואית.
נפגעת כתוצאה מרשלנות רפואית? מגיע לך פיצוי כספי על נזקיך!
צור קשר עוד היום עם משרדנו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות.
עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.