חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

מצוקה עוברית איחור באבחון או טעות באבחון – רשלנות רפואית

איחור ביילוד – טעות באבחון או איחור באבחון מצוקה עוברית

אחד המקרים הנפוצים ביותר בתחום הנקרא רשלנות רפואית בתחום הגניקולוגיה והמיילדות, הוא כאשר חל איחור ביילוד העובר, בעקבות איחור באבחון מצוקה עוברית.

מהי מצוקה עוברית?

מצוקה עוברית הינה מצב שבו העובר סובל מבעיה כלשהי בתוך הרחם אשר מסכנת את חייו באופן מיידי. מצב מסוכן שכזה בדרך כלל מתרחש החל מהשליש השני של ההיריון, ולמעשה יכול שיקרה עד ממש למועד הלידה. ברוב המקרים ניתן להרגיש את הסממנים הראשונים של המצוקה העוברית עם תחילתה, כאשר חלה ירידה בתנועותיו של העובר, בהשוואה לאופי תנועותיו של העובר קודם לכן במהלך ההיריון.
בדרך כלל נשים אשר חוו כבר הריון תקין אחד בעבר, מסוגלות לזהות מצוקה עוברית מהר יותר מנשים שזהו הריונן הראשון, שכן נשים שכבר עברו הריון בעבר יודעות להשוות בין תנועות עובר תקינות ובין מצב שבו קיימת ירידה בתנועות העובר.

תוצאה אפשרית של מצוקה עוברית – חוסר בחמצן למוח

אחד מן המקרים הנפוצים, שמביאים למצוקה עוברית, הינו מחסור באספקת חמצן למוח, בעקבות קשר בחבל הטבור (מכונה גם קשר אמיתי בחבל הטבור) או כריכה של חבל הטבור סביב צווארו של העובר. במקרים שכאלה כל שנייה שעוברת בין תחילת המצוקה ועד לסיום הלידה היא קריטית ויכולה להוות את ההבדל בין לידת תינוק בריא ובין לידת תינוק הסובל מפגיעה מוחית קשה. לכן חשוב ביותר שהרופא הבודק יאבחן את המצוקה העוברית ללא דיחוי, ויורה על העברת האישה ההרה לחדר לידה באופן מיידי ועל תחילת הלידה, גם אם במצב מצריך לידה בניתוח קיסרי.
חשוב לזכור שלא כל הפחתה בתנועות העובר מעידה בהכרח על מצוקה עוברית, אולם למרות זאת, אישה בהיריון אשר חשה בהפחתה של תנועות העובר, אמורה להגיע באופן מיידי לבדיקה רפואית בקופ"ח או בבית חולים, על מנת לברר את הסיבה ולוודא שאין מדובר במצוקה עוברית כלשהי. במידה ואכן מאובחנת מצוקה עוברית כלשהי, אשר לא ניתנת לסיום או טיפול באופן מיידי, אמורה האישה להתחיל בתהליך הלידה בהקדם האפשרי, על מנת לקצר את משך זמן המצוקה העוברית ככל האפשר.

איחור באבחון מצוקה עוברית – רשלנות רפואית

למרבה הצער, לא תמיד פועלים הרופאים אשר מקבלים את האישה המתלוננת, במהירות הדרושה על מנת לאבחן את המצוקה העוברית ממנה סובל העובר, ועקב כך נגרם איחור קריטי בתחילת הילוד, אשר מביא במקרים רבים לכך שהתינוק נולד עם פגיעות מוחיות קשות.
שיהוי בלידה בעקבות איחור באבחון מצוקה עוברית מהווה רשלנות רפואית!
על מנת להצליח בתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית כגון זו, על התובעים להוכיח שאכן חל איחור באבחון אותה מצוקה עוברית ממנה סבל העובר וכי הנזקים שהם הוא סובל, אכן נגרמו בעקבות אותה מצוקה עוברית שלא טופלה במועד ולא בשל סיבה אחרת כלשהי כגון פגות וכד'. אין ספק כי הוכחת תביעות מסוג זה הינה מן הקשות והמסובכות. לכן מומלץ ביותר להורים שילדם סובל מבעיה רפואית כלשהי מלידה (במיוחד אם מדובר בפגיעה מוחית מלידה, שיתוק מוחין C.P.) בעקבות איחור באבחון מצוקה עוברית, לברר את העניין בעזרת עורך דין המתמחה בניהול תביעות רשלנות רפואית.

אם ילדכם סובל מנכות נוירולוגית או אחרת בעקבות מצוקה עוברית בלידה,
פנו אל משרדנו כדי לברר האם יש לכם עילת תביעה בגין רשלנות רפואית.
 
פגישת יעוץ ראשונה ללא התחייבות!
למאמרים הקודמים בסדרה:
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.