03-6122202

התקשרו עכשיו

סיפריית המאמרים

הידרדניטיס סופורטיבה – זכאות לפיצוי וקצבאות נכות מביטוח לאומי – נכות כללית

הידרדניטיס סופורטיבה (HS;Hidradenitis Suppurativa)

ישנן מחלות מסויימות אשר גורמות למי שסובל מהן, למגבלות תפקודיות קשות ביותר. אחת מהן היא מחלת הידרדניטיס סופורטיבה (HS  ;Hidradenitis Suppurativa), אשר הינה מחלה דלקתית שבעיקרה מתפרצת באזורים ספציפיים: בית השחי, הישבן, המפשעות, מתחת לשד האישה. יש חולים המדווחים על התפרצות המחלה בשטחים נרחבים יותר, הגב, הראש, הפנים, שיפולי הבטן ועוד.
מדובר באזורים רגישים מאוד שמקשים על השגרה היום יומית, על ביצוע פעולות פיזיות פשוטות ועל היכולת להשתלב באופן מלא במעגל העבודה.

 

מה השכיחות של הידרדניטיס סופורטיבה?

ההערכה היא שהמחלה פוגעת ב-1% עד 4% מהאוכלוסיה ונשים חולות בה בערך פי 3 מגברים.

מה גורם להתפרצות הידרדניטיס סופורטיבה?

הרפואה כיום אינה יודעת לקבוע באופן חד משמעי מה גורם להתפרצותה. נהוג לחשוב ששילוב של גנטיקה ותנאים סביבתיים מסויימים, מהווים 2 הגורמים העיקריים להתפרצות מחלת ההידרדניטיס סופורטיבה.

האם ניתן לקבל פיצויים בעקבות הידרדניטיס סופורטיבה?

חולים הסובלים מהידרדניטיס סופורטיבה עשויים להיות זכאים לקבלת פיצויים במסגרת המוסד לביטוח לאומי, אם יגישו תביעה לקבלת קצבת נכות כללית ויוכיחו במסגרת ועדה רפואית שאכן נכותם הרפואית והתפקודית גבוהה מהסף המזכה.

בשל אופייה של המחלה וההשפעה הניכרת על אורח החיים, עם ייצוג משפטי נכון של עו"ד הבקיא ברזי המחלה, ניתן להגיש תביעה לביטוח לאומי ולקבל קצבת נכות כללית אשר עשויה להסתכם באלפי שקלים מידיי חודש לכל החיים.

ייצוג משפטי לסובלים מהידרדניטיס סופורטיבה

בשנים האחרונות משרדנו ייצג חולים רבים החולים במחלת ההידרדניטיס סופורטיבה במסגרת הועדות הרפואיות בביטוח לאומי בהצלחה רבה. הוכחנו במסגרת הועדות הרפואיות כי לקוחות משרדנו הסובלים מהמחלה, זכאים לקבלת נכות רפואית ותפקודית מעל ומעבר לרף הדרוש לצורך קבלת קצבת הנכות, ולפיכך בסופו של תהליך התביעה, קיבלו לקוחות אלו קצבת נכות כללית אשר תשולם להם לכל ימי חייהם.

הצלחה בתביעת נכות כללית במקרה של הידרדניטיס סופורטיבה

כך למשל קרה במקרה של ג. בחורה צעירה אשר סבלה מהידרדניטיס סופורטיבה משך שנים רבות ולמרות שניסתה מגוון טיפולים רפואיים, נותרה עם מגבלות רפואיות ותפקודיות משמעותיות. בעקבות מצבה, הגישה הצעירה בכוחות עצמה מספר תביעות במסגרת נכות כללית בביטוח לאומי, אולם בכל פעם נדחתה מחדש מאחר והועדה הרפואית החליטה שהיא לא עומדת בקריטריונים הנדרשים לקבלת קצבת נכות.

כאשר היא כבר חסרת תקווה לחלוטין, פנתה הצעירה למשרדנו על מנת שנבחן עבורה אפשרות להגשת ערעור על החלטת הועדה הרפואית האחרונה. אנו בדקנו את המסמכים הרפואיים ובנינו יחד עם הלקוחה את התיק מחדש במסגרת הערעור שהגשנו עבורה. לוועדה הרפואית לעררים הגיעה הצעירה כשהיא מלווה בעו"ד ממשרדנו וכך, הצלחנו לשכנע את הועדה הרפואית שהצעירה אכן סובלת מנכות המזכה אותה בקצבה בשוויי אלפי שקלים למשך כל חייה.

המקרה המתואר לעיל הינו דוגמא אחת מיני רבות, של לקוחות הסובלים וסובלות מהידרדניטיס סופורטיבה, אשר מטופלים ומיוצגים באמצעות משרדנו בתביעות מול הביטוח הלאומי.

אם את או אתה סובלים מהידרדניטיס סופורטיבה, ייתכן וגם לכם מגיע לקבל פיצוי.

צרו קשר עוד היום עם משרדנו, וקבלו פגישת יעוץ ראשוני ללא כל התחייבות.

בפגישה נעבור על כל החומר הרפואי ונעריך את סיכויי התביעה,

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.