חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

זכויות נפגעי התקף לב

התקף לב – מה מגיע לנפגעים?

התקף לב (הידוע גם בשם אוטם שריר הלב) נגרם בעקבות היווצרות קריש דם החוסם בפתאומיות את חלל העורק ועקב כך נפגע תפקודו של הלב, או במקרים חמורים יותר תפקודו נעצר לגמרי. זהו מצב בלתי הפיך, בו חלק מהלב שניזון ע"י העורק שנחסם נפגע לצמיתות.

מה הגורמים להתקף לב?

הגורמים העיקריים להופעת התקף לב הינם: מין (זכר או נקבה), גיל והיסטוריה משפחתית של מחלות לב. גברים פגיעים יותר למחלות לב, לעומת הנשים, אך מחקרים הראו כי כאשר נשים לוקות בהתקף לב הוא לרוב חמור יותר מהתקפי לב שעוברים הגברים.
חלק מהמקרים של התקף לב נגרמים כתוצאה מעישון, השמנה, מחלות לב תורשתיות, לחץ ומתח. בהתאם לכך, רצוי להקפיד על אורח חיים בריא הכולל ביצוע פעילות גופנית ומרגוע.
לאחר התקף לב ראשון, יכול להתרחש התקף לב חוזר (אחד מכל שבעה שלקו בהתקף לב, לקו בהתקף חוזר בתוך שנה בלבד מיום האירוע הראשון), על כן, מיד לאחר התקף הלב הראשון, יש לטפל בגורמי הסיכון (עישון, השמנה וכו') ולהקפיד על טיפול תרופתי.

סימנים היכולים להעיד על התקף לב

רוב התקפי הלב מתחילים לאט, עם אי נוחות או כאב קל. להלן מספר סימנים המעידים על התקף לב:
1. זעה קרה.
2. בחילות.
3. קוצר נשימה: לעיתים קרובות מתלווה לאי הנוחות בחזה.
4. חוסר נוחות בחזה, כמו ללחץ או כאב.
5. כאב או אי נוחות בזרוע אחת או שתיהן, בגב, הצוואר, הלסתות או הבטן.
6. סחרחורות.

זכויות נפגעי התקף לב

אדם שעבר התקף לב זכאי לקבל הטבות כספיות (מענק חד פעמי או קצבת נכות חודשית) מביטוח לאומי בכפוף לקביעת אחוזי הנכות ותקופתם. קצבת נכות כללית – מגיעה לחולי לב שעקב מחלת הלב או אירוע הלב שעברו נותרו מוגבלים בתפקודם ואיבדו חלק ניכר מכושרם לעבוד.
עברת התקף לב? מאז ההתקף איבדת חלק ניכר מכושר העבודה?
ייתכן מאד שמגיע לך פיצוי כספי מביטוח לאומי!
צור קשר עוד היום עם משרדנו, וברר אודות זכויותיך.
עוד מאמרים בנושא התקף לב:
התקף לב בעבודה – במקרים מסויימים, התקף לב יכול להחשב לתאונת עבודה
פסק דין התקף לב תאונת עבודה – דוגמא לפסיקה של בית הדין לעבודה אשר בה הוכר לקוח המשרד כנפגע בעבודה בעקבות התקף לב שעבר.
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.