חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

זכויות נפגעי סוכרת

פיצוי לנפגעי סוכרת במסגרת ביטוח לאומי

סוכרת הינו שם כללי לקבוצת מחלות כרוניות של חילוף החומרים (מטבוליזם), אשר קשורה בקשר ישיר בפחמימות. מאפייניה של הסוכרת הינן רמות גבוהות של סוכר (גלוקוז) בדם, הנובעות מחוסר יכולת של הלבלב לייצר אינסולין (הורמון שתפקידו ויסות כמות הסוכר בדם שבגופנו) ברמות הנדרשות לגוף.

הגורמים הידועים למחלת הסוכרת

לעיתים, סוכרת הינה מחלה תורשתית, לעיתים המחלה נגרמת כתוצאה מהשמנת יתר, ולעיתים היא נגרמת כתוצאה מגורמים אחרים כגון מערכת חיסונית ירודה, לחץ ועומס נפשי, פגיעה בתאים יצרני האינסולין עם הגיל או כתוצאה מוירוסים, ועוד.

התסמינים של מחלת הסוכרת

קיימים מספר סממנים לקיומה של סוכרת, למשל: ריבוי שתן, יובש או גירוי של העור, רעב תמידי, צימאון מוגבר, עייפות וחולשה כרוניות, זיהומים בעור, טשטוש בראייה, חוסר תחושה או ״נמלול״ בכפות הרגליים, ועוד.

אבחנה מוקדמת של מחלת הסוכרת

סוכרת שאינה מאובחנת בזמן ו/או אינה מטופלת כראוי, מעמידה את חולים בפני סיכון גבוה להסתבך בסיבוכים רפואיים מסוכנים ביותר! כך למשל, הסוכרת עשויה לגרום לפגיעה בכלי דם היקפיים וליצירת כיבים ברגליים ובכפות הרגליים, ובעקבות זאת, לאובדן תחושה ברגליים. אובדן תחושה ברגליים משמעו, שכל פציעה אינה מורגשת, עלולה להישאר מזוהמת וללא כל טיפול, ואף להתפתח בהמשך לכיב משמעותי ברגל. בנוסף, אחד מן הסיבוכים הידועים של סכרת הוא פגיעה בראייה, אשר יכולה להגיע עד לכדי אובדן ראייה (עיוורון) בשתי העיניים.

יש 2 סוגים של מחלת הסוכרת

כ-10% מחולי הסוכרת לוקים ב״סוכרת נעורים״, ומשמעה, שגופם אינו מייצר כלל אינסולין. סוכרת זו מאובחנת לרב לפני גיל 40 ובדרך כל בגיל הנעורים. כ-85% מחולי הסוכרת לוקים ב״סוכרת מבוגרים״, ומשמעה שהאינסולין שבגופם אינו מספיק ו/או אינו מתפקד כראוי. חלק ניכר מאלו שהתגלתה אצלם סוכרת מבוגרים, סובלים ממנה בעקבות השמנת יתר.

פיצוי חולי סוכרת במסגרת ביטוח לאומי

חשוב מאד לדעת, כי מי שחולה בסוכרת (ואין זה משנה אם זו סוכרת נעורים או סוכרת מבוגרים), זכאי להכרה במחלתו על-ידי המוסד לביטוח הלאומי (נכות כללית), אשר מתבטאת באחוזי נכות כפונקציה של חומרת מחלתו.
כך למשל, מי שלוקה בסוכרת, אשר מטופלת בדיאטה בלבד, זכאי לקבלת 5% נכות. מאידך, במקרה הקיצוני יותר של סוכרת, אשר מסתבכת עם נוירופתיה סימפטומטית ו/או רטינופתיה סוכרתית ו/או מחלת כלי דם היקפיים ו/או מחלת כלי דם כליליים ועוד, ניתן יהיה במסגרת ועדה רפואית לקבוע לו נכות בשיעור של 65% ואפילו 100% נכות לצמיתות, הכל כמובן כאשר תביעתו מנוהלת נכון מול ועדה רפואית שבודקת אותו במסגרת התביעה בביטוח לאומי.
המשמעות של קביעת נכות גבוהה לצמיתות במסגרת ביטוח לאומי (נכות כללית), הינה קבלת קצבת נכות שיכולה להגיע לאלפי שקלים בכל חודש לכל החיים!
אובחנת כסובל מסוכרת? ייתכן והנך זכאים לקבלת קצבת נכות כללית מן הביטוח הלאומי.
צור קשר עוד היום עם משרדנו, וקבל ייעוץ משפטי ראשוני והערכת סיכויי התביעה ללא כל עלות וללא כל התחייבות מצדך.
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.