חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

עורך דין ישיג לך פיצוי גבוה יותר מכל גוף אחר

6 סיבות למה עורך דין ישיג לך פיצוי גבוה יותר מביטוח לאומי, מאשר זה שמבטיחים להשיג לך כל מיני גופים אחרים הפועלים בשוק

חושב להגיש תביעה במסגרת ביטוח לאומי ולא יודע להחליט האם לפנות לעורך דין או לחברה למימוש זכויות רפואיות? אנו בטוחים שלאחר שתקרא את מה שכתוב בעמוד זה, לא יהיה לך יותר ספק, שכדי להבטיח את קבלת הפיצוי המקסימאלי, הבחירה שלך חייבת להיות פניה לעורך דין.

בחירת מסלול תביעה נכון ומתאים ביותר לנפגע

פעמים רבות לנפגע קיימות מספר תביעו שונות במסגרת ביטוח לאומי וחברות הביטוח. לפיכך, יהיה עליו לבחור במסלול תביעה מסוים אשר בו יוכל לקבל פיצוי גבוה יותר מאשר מסלול אחר. על פי החוק, רק עורך דין יכול לייעץ לנפגע באיזה מסלול כדאי לו לבחור, מאחר ומדובר בעניין משפטי וקיימות השלכות רבות ומכריעות לבחירה שכזו. בחירה במסלול תביעה לא נכון עשויה משמעותה עלולה להיות הפסד כספי רב לנפגע.

מילוי טפסי התביעה בצורה הנכונה ומתוך ראיה משפטית

כאשר הנפגע מבקש לפנות לביטוח הלאומי, עליו למלא טופס תביעה. הפרטים המפורטים בטופס התביעה, הם אלו אשר יקבעו האם התביעה תאושר או תידחה על ידי ביטוח לאומי. או במילים אחרות מה שכתוב בטופס התביעה יקבע האם הנפגע יקבל או לא יקבל את הפיצוי המגיע לו בעקבות מצבו הרפואי. מאחר ומדובר במסמך כה חשוב, אשר לו הלשכות משפטיות רבות, מי שאינו עורך דין לא בהכרח יודע לייעץ לנפגע מה לרשום ואיך לנסח את הפרטים הרלוונטיים.

ייצוג בוועדות הרפואיות של ביטוח לאומי

רק עורך דין יכול על פי החוק לייצג את הנפגעים מול הועדות הרפואיות. שלב זה של הועדה הרפואית הוא שלב קריטי בניהול התביעה מול ביטוח לאומי. זהו השלב שבו למעשה נקבעת לנפגע נכותו הרפואיות וכאשר הוא מיוצג על ידי עורך דין, אשר נכנס איתו לחדר הועדה ומייצג אותו מולה, עולים סיכוייו להצליח בעשרות אחוזים, בהשוואה למצב שבו הוא מופיע בפני הועדה הרפואית כשהוא אינו מיוצג.

הגשת ערעורים על החלטות הוועדות הרפואיות

כאשר פקיד התביעות בביטוח לאומי מחליט לדחות את תביעתו של הנפגע, יש לנפגע זכות להגיש ערעור לבית הדין לעבודה על ההחלטה. כאשר ועדה רפואית טועה בהחלטתה וקובעת נכות נמוכה מזו המגיעה לנפגע, הוא רשאי להגיש ערעור על החלטתה, בפני ועדה רפואית לערערים ובהמשך ערעור נוסף לבית הדין לעבודה. ערעור הוא עניין משפטי! לכן מי שאינו עורך דין ואינו מודע לחוקים הרלוונטיים השונים ולפסיקות בתי המשפט ובתי הדין לעבודה, עלול לבצע טעויות קריטיות בניסוח ערעורים, מה שיביא לכך שאותם ערעורים ידחו והפיצוי המגיע לנפגע לא ישולם לו.

ייצוג במסגרת בית הדין לעבודה במסגרת תביעות וערעורים

במקרים רבים נדרש הנפגע לערער על החלטת פקיד התביעות או הועדות הרפואיות לערערים, לבית הדין לעבודה. ייצוג בפני בית הדין לעבודה יכול להיעשות על פי החוק אך ורק ע"י עורך דין. לכן, במקרים כאלה, אם הנפגע מטופל ע"י אחת החברות למימוש זכויות, הוא יאלץ לחפש לעצמו בשלב זה עורך דין שייצג אותו במסגרת בית הדין לעבודה. אולם, למרבה הצער, לא תמיד יהיה אפשרי להמשיך את הייצוג מאותה נקודה שאליה הגיעה החברה למימוש זכויות, שכן במקרים רבים, מסתבר בדיעבד שנעשו טעויות קשות בניהול התביעה ע"י מי שאינו עורך דין. טעויות שלא ניתן יותר לתקן במסגרת ערעור, מה שמביא לכך שהנפגע לא יקבל פיצוי כלל, או יקבל פיצוי נמוך מזה שבאמת מגיע לו.

פיקוח חיצוני על רמת המקצועיות וההתנהלות

עורכי הדין מתנהלים במסגרת חוק לשכת עורכי הדין. המשמעות היא שהם כפופים לכללי אתיקה מחמירים ביותר ומפוקחים בכל רגע נתון ע"י לשכת עורכי הדין ומוסדותיה השונים. כאשר עולה בעיה כלשהי מול עורך דין בגין עבודתו, יכול הלקוח לפנות ללשכת עורכי הדין על מנת שתבדוק את ההתנהלות ובמידת הצורך, תיתן את דעתה בנושא ואף במקרים המתאימים, תפעל מול עורך הדין במסגרת החוק, על מנת לפתור את הבעיה שעלתה. לעומת זאת, אף אחד אינו מפקח על החברת למימוש זכויות רפואיות. הן פועלות ללא כל כללי אתיקה כאלה ואחרים ואין אף גוף חיצוני אשר בודק אותן או מפקח עליהם ועל רמת מקצועיותן.

חושב לתבוע במסגרת ביטוח לאומי?

צור קשר עוד היום למשרדנו, וקבל יעוץ ראשוני ללא כל התחייבות!

Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.