חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

פריצת דיסק, בלט דיסק – פיצוי כספי לנפגעים

פריצת דיסק או בלט דיסק בעקבות תאונת דרכים, תאונת עבודה או מחלת מקצוע

מבנה עמוד השדרה

עמוד השדרה של כולנו מורכב מחוליות רבות המאפשרות לו לנוע בצורה גמישה, בכדי לבצע את פעולות היומיום הרגילות. ישנן סך הכל 33 חוליות בעמוד שדרה המסודרות במבנה של אחת על גבי השנייה. נהוג לחלק את עמוד השדרה ל-4 חלקים עיקריים: צוואר (שבו יש 7 חוליות), גב עליון (שבו יש 12 חוליות), גב מותני (שבו יש 5 חוליות), עצה (שבו יש 5 חוליות) וזנב המצוי בקצה התחתון של עמוד השדרה (בו יש 4 חוליות).

מהי פריצת דיסק?

בין כל אחת מן החוליות המרכיבות את עמוד השדרה, ישנו דיסק המשמש כבולם זעזועים טבעי המאפשר תנועה חלקה של החוליות באופן מתואם אחת עם השניה. דיסק זה מורכב מחומר מיוחד הדומה לג'לי קשיח אשר מוקף כולו בטבעת חזקה שמונעת ממנו להתפשט החוצה. אולם, במקרים מסוימים, טבעת קשיחה זו מאבדת מכושרה הטבעי ואינה מצליחה למנוע את התפשטותו של אותו ג'לי קשיח אל מחוץ לתחומו הטבעי. מצב זה נקרא פריצת דיסק או בלט דיסק.

כיצד נגרמת פריצת דיסק

פריצת דיסק יכולה להיגרם בין היתר כתוצאה מביצוע תנועה לא נכונה ולא צפויה, הרמת משקל בצורה לא נכונה, חבלה וכד' (ברוב המקרים בעקבות תאונות עבודה, תאונות דרכים כו'), אשר גורמים להחלשת הטבעת ופריצת חומר החוצה ממנה. במקרים מסוימים, בלט דיסק יכול להגיע למצב שבו הוא לוחץ על אחד מן העצבים המצויים בסביבתו וכתוצאה מכך, נוצרת תחושה בלתי נעימה של כאבים עם הקרנה לאחת הרגליים או הידיים (תלוי בגובה החוליות שביניהן נוצר אותו בלט דיסק).

הסימפטומים של פריצת דיסק

לא תמיד ניתן לזהות את הסימפטומים של פריצת דיסק מיד לאחר שקרה ובמקרים רבים, במיוחד לאחר פריצת דיסק כתוצאה מתאונה, לא מאובחן בתחילה כי מדובר במצב של פריצת דיסק ולוקח זמן מה עד אשר הסימנים המתאימים מתחילים להימצא אצל הנפגע (הגבלות בתנועות, כאבים עזים המקרינים לגפיים וכד').

איך מאבחנים פריצת דיסק

בדרך כלל, לא ניתן לאבחן באופן ברור פריצת דיסק ללא בדיקת הדמיה מתאימה (ברוב המקרים בדיקת C.T. או M.R.I.) ולכן, מומלץ לכך מי שסובל מן הסימפטומים שתוארו לעיל, לדרוש לעבור בדיקת הדמיה מתאימה בהקדם האפשרי לאחר תחילת הסימפטומים.
חשוב לדעת, מצב של פריצת דיסק הינו מצב בלתי הפיך. לא ניתן להחזיר דיסק שנפגע חזרה לתפקוד מלא, שכן הוא מאבד את תכונתו כבולם זעזועים ולמעשה מתפקד בחלקיות מסוימת בלבד, אשר לרוב הולכת ופוחתת היות והמצב נוטה להחמיר עם הזמן. ישנם היום אמנם מספר ניתוחים אשר מבוצעים במקרים של פריצת דיסק קשה ביותר, בכדי להקל את מצבו של הנפגע, אולם ברוב המקרים, לאחר שנגרמת פריצת דיסק, הטיפול היחיד שניתן לקבל הינו פיזיותרפיה והימנעות מביצוע פעולות מסוימות הדורשות הרמת משאות כבדים ועבודה בתנוחות המאמצות את עמוד השדרה.
עורך דין תומר בכר בראיון בתוכנית "עבודה עברית" בערוץ 2 מיום 12.12.10

הגורמים השכיחים לפריצת דיסק

פריצת דיסק בעקבות תאונות עבודה:

  • הרמת משקל כבד.
  • ביצוע תנועה לא נכונה של עמוד השדרה (תנועה סיבובית או לצדדים או מעלה מטה) בחוזקה ובפתאומיות.
  • חבלה ישירה לחוליות הגב בעקבות מכה.
  • נפילה מגובה על הגב.
  • עבודה בתנאים של טילטול הגב באופן קבוע (עבודה עם קונגו, עבודה בנהיגה ממושכת וכד').
  • עבודה בתנאים של הרמת משאות כבדים בתנוחות כיפוף (כוח עזר בבתי חולים הנדרשים להרים חולים מהמיטה ואל המיטה)
  • כיפוף יתר של הגב

פריצת דיסק בעקבות תאונות דרכים:

  • פריצת דיסק בחוליות הצוואר בעקבות "צליפת שוט" – תנועה מהירה של הראש לכיוון קדימה ואחורה בעוצמה רבה.
  • חבלת גב ישירה למשל לאחר התהפכות הרכב.

סובל מפריצת דיסק או בלט דיסק בעקבות תאונה?

צור קשר עוד היום עם משרדנו על מנת לקבל את הפיצוי המגיע לך !
לפרטים נוספים:
 
עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.