חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

כתב הגנה – תאונת דרכים – קרנית

כתב הגנה לאחר תאונת דרכים בלי ביטוח חובה

מה עושים כשנתבעים ע״י קרנית (הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים) בעקבות תאונת דרכים, בה היה מעורב רכב ללא ביטוח חובה בתוקף?

מתי נדרשים להגיש כתב הגנה במקרה של תאונת דרכים

כאשר אדם נוהג ברכב ללא ביטוח, ובמהלך הנסיעה מתרחשת תאונת דרכים, כל מי שנפגע בעקבות התאונה זכאי לתבוע את הפיצוי המגיע לו בעקבות נזקיו, מחברת קרנית, אשר באה במקום חברת ביטוח וממלאת את מקומה לכל דבר ועניין.
במקרים מסוימים, נהג הרכב יהיה מנוע מקבלת הפיצוי מקרנית, זאת בעיקר כאשר נהג ברכב בידיעה שאין לו ביטוח חובה בתוקף. במקרים אלו, קרנית תהיה רשאית להגיש תביעת שיבוב כנגד נהג הרכב, על מנת שיחזיר לה את כל הכספים ששילמה כפיצויים, לשאר הנפגעים אשר היו מעורבים בתאונה.

הבעיה המרכזית במקרים שבהם נדרשת הגשה של כתב הגנה מול קרנית

כאשר מוגש כנגד אדם כתב תביעה, החוק מאפשר לו להגיש כתב הגנה בתוך זמן קצוב (במקרה שלנו 30 יום מיום שקיבל את כתב התביעה). בכתב הגנה זה על הנתבע לפרט את קו הגנתו ולהתמודד עם טענות התביעה נגדו, תוך התייחסות למלוא המסמכים והראיות שהוצגו באמצעות התביעה.
כתב הגנה הוא המסמך הראשון אשר מוגש לבית המשפט על ידי הנתבע ולפיכך חשיבותו רבה. טעויות בניסוח כתב הגנה או כתיבתו ללא הידע המשפטי המתאים, עלולה להביא לכך שהתביעה תתקבל והנתבע למצוא עצמו חייב בתשלום סכום התביעה, שיכול להגיע לעיתים למיליוני שקלים (במקרים של תאונות דרכים קשות עם נפגעים רבים).
ייתכן גם מצב נוסף, שבו קרנית מגישה תביעת שיבוב כנגד בעל הרכב או מי שהיה המחזיק של הרכב בעת התאונה. כמובן שגם במקרים אלו, הנתבעים צריכים להגיש כתב הגנה מטעמם במטרה להתגונן מפני הטענות המועלות נגדם, אחרת יכולים הם למצוא עצמם מחוייבים בתשלום סכום התביעה לקרנית.
האמור לעיל נכון גם במקרים שבהם קרנית מגישה כנגד נהג הרכב, הבעלים או המחזיק ברכב, הודעת צד ג' (במקום תביעה רגילה). גם במקרים אלו, קיימת זכות לאלו שכנגדם הוגשה אותה הודעת צד ג', להגיש כתב הגנה מנומק בתוך הזמנים הקבועים בחוק  

הפתרון הגשת כתב הגנה באמצעות עורך דין העוסק בתחום

אם הגישו נגדך תביעה, בעקבות היות נהג ברכב שהיה מעורב בתאונת דרכים ללא ביטוח חובה, או בשל היותר הבעלים של רכב שהיה מעורב בתאונת דרכים ללא ביטוח חובה, או בגין היותר המחזיק בפועל ברכב שהיה מעורב בתאונת דרכים ללא ביטוח לחובה, אתה חייב להגיש כתב הגנה, על מנת להתגונן ולנסות לצמצם את הנזק הכספי העלול להיגרם לך.
עריכה של כתב הגנה במקרים שתוארו לעיל, דורשת מיומנות מקצועית, ידע משפטי וניסיון בניהול תביעות בגין תאונות דרכים. רק כתב הגנה יסודי יוכל אח״כ לאפשר את ניהול התיק בצורה מקצועית ונבונה, ובצורה זו יביא לכך שהתביעה כנגדך תידחה (ואז לא תידרש לשלם כל פיצוי) או תצומצם למינימום הסכום האפשרי.

היתרונות של משרדנו

משרד עורכי דין בכר עוסק בניהול תיקי תאונות דרכים מזה למעלה מ-50 שנה. הידע והניסיון המקצועי שנצבר במשרדנו עם השנים, מאפשר לנו בראש ובראשונה להעניק ללקוחותינו ייצוג משפטי ברמה הגבוהה ביותר, תוך שמירה מרבית על האינטרסים שלהם. משרדנו מייצג לקוחות פרטיים בלבד ואינו מיצג חברות ביטוח. לכן, האינטרס היחיד שאנו דואגים לו הוא האינטרס שלך.
קרנית הגישה נגדך תביעה או הודעת צד ג' בעקבות תאונת דרכים?
 
ייצוג משפטי הולם ואיכותי שדואג לאינטרסים שלך, יחסוך לך הרבה כסף!
 
צור קשר עוד היום עם משרד עורכי דין בכר וקבל ייעוץ משפטי ראשוני מיידי!
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.