חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

פונדקאות בעקבות רשלנות רפואית

רשלנות רפואית הובילה לצורך בפונדקאות

שירותי פונדקאות קיבלו לפני שנים רבות מעמד המעוגן בחוק. בישראל יש היום לא מעט זוגות שמסיבות כלשהן אינם מצליחים להביא ילדים לעולם בדרך הטבע, ולכן בוחרים באפשרות של הבאת ילד באמצעות פונדקאות (אם פונדקאית אשר תסכים לתת להורים לעשות שימוש ברחמה למשך תשעה חודשים, עד לסיום ההיריון ובואה של הלידה המיוחלת).
לצערנו, אחת מן הסיבות אשר בעקבותיה נשים רבות אינן יכולות להרות ולפיכך נזקקות להליך פונדקאות, הינן בשל רשלנות רפואית אשר גרמה להן למצב של עקרות.

פונדקאות בעקבות רשלנות רפואית בלידה

אחת מן הסיבות השכיחות ביותר הינה בשל רשלנות רפואית בלידה, כאשר בעקבות טיפול לא נכון שניתן ליולדת לאחר הלידה, נוצרים ברחם הידבקויות רבות אשר אינן מאפשרות לו לשוב לתפקוד רגיל ולמעשה מונעות את האפשרות שיתפתח בו הריון תקין. מצב של הידבקויות ברחם נקרא גם תסמונת אשרמן ובמקרים רבים שבהם אישה סובלת מהידבקויות קשות ברחם, הפתרון היחיד המצוי בידיה לצורך הבאת ילדים לעולם, יהיה באמצעות שימוש בשירותי פונדקאות.

פונדקאות בעקבות איחור באבחון מחלות רחם

סיבה שכיחה נוספת לצורך בשירותי פונדקאות הינה בעקבות רשלנות רפואית הנובעת מאיחור באבחון מחלות רחם קשות. איחור באבחון מחלת רחם כגון סרטן הרחם למשל, עלול להביא לצורך בכריתת הרחם ולמעשה במצב שכזה הברירה היחידה שתוותר בידי האישה שרחמה הוצא הינה שימוש בשירותי פונדקאות.

פונדקאות בעקבות רשלנות רפואית בביצוע הפלה

גם במקרים של רשלנות רפואית בביצוע הפלה, עלול להיווצר מצב שבו הרחם יאבד את יכולת התפקוד ולמעשה יחייב את האישה בקבלת שירותי פונדקאות לצורך הבאת ילד לעולם. כאשר מבוצעת פעולת גרידה לא תקינה או ״גרידה מוגזמת״ של הרחם עלול להיגרם לרחם נזק בלתי הפיך אשר בא לידי ביטוי בכך שאותה אישה לא תוכל להרות יותר.
הדוגמאות שפורטו לעיל הינן מדגמיות בלבד וייתכנו עוד מקרים רבים שבהם בעקבות רשלנות רפואית אישה תזדקק לשירותי פונדקאות. במשרדנו תיקים רבים של נשים אשר נזקקו לשירותי פונדקאות לאחר שהיו קורבן לרשלנות רפואית קשה ואנו מכירים את הנושא לעומקו.

אישור הליך פונדקאות

עלות שירותי פונדקאות הינה גבוהה. מדובר לרוב בהליך שעולה כמה עשרות אלפי שקלים (במקרים שבהם מוכח שהצורך בשירותי פונדקאות נובע בעקבות רשלנות רפואית, כל העלויות של ההליך מוחזרות להורים כחלק מן התביעה), אורך זמן רב וכרוך בעמידה בפני ועדה לאישור ההליך עצמו והפונדקאית שנבחרה. חשוב לציין כי לא כל בקשה להתחלת הליך של פונדקאות מתקבלת ולעיתים קרובות מחליטה ועדת האישור לדחות את הבקשה מסיבה זו או אחרת.
רק לאחר שוועדת האישור אישרה את הבקשה יוכלו ההורים לצאת לדרך ולהתחיל בהליך הפונדקאות.
לא כל אישה יכולה לקבל אישור מהוועדה להיות אם פונדקאית. מי שמעוניינת בכך צריכה לעבור סדרת בדיקות רפואיות המוודאות שמצבה הבריאותי תקין, בדיקה נפשית על מנת לוודא את בריאותה הנפשית וכן עליה להיות בגיל ומצב משפחתי מתאים וכן מספר הילדים שיש לה צריך להתאים את המקובל על פי החוק.

לפי פונים לצורך הליך פונדקאות?

ישנם כיום כמה מרכזים אשר עוסקים בנושא פונדקאות ומסייעים לזוגות אשר מעוניינים להתחיל בהליך. מרכזי הסיוע למעשה דואגים לכל הטפסים הרלוונטיים, עוזרים באיתור אם פונדקאית מתאימה, דואגים לכל החלק החוזי (עריכת ההסכם בין ההורים ובין האם הפונדקאית הנבחרת לפיו מסוכם בדיוק מה שכרה של האם הפונדקאית ומה חובותיהם של הצדדים אחד כלפי השני) ומלווים את ההורים לאורך כל תהליך ההיריון עד לסיום הלידה תוך מתן פתרון לבעיות שונות אשר עלולות לעלות במהלך התהליך כולו מול הגורמים הרלוונטיים.

עומדים בפני הליך של פונדקאות בעקבות מעשה רשלנות רפואית?
מעוניינים לברר האם במקרה שלכם התקיימה רשלנות רפואית?
צרו קשר עם משרדנו עוד היום וקבלו יעוץ משפטי ראשוני ללא כל התחייבות.
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.