חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

זכויות חולי סרטן

סרטן (באנגלית – CANCER)

סרטן הינה שם כללי לקבוצה של מחלות שהמשותף לה הוא התרבות תאים בצורה לא מבוקרת ובלתי נשלטת. הצטברות של תאים לא מבוקרים שכאלה יוצרת גידול ממאיר.
לעיתים, חלק מהתאים הבלתי מבוקרים האלה נודדים למקומות אחרים בגוף, שזהו מצב הידוע ״גרורות״.
מקור השם הינו בבעל החיים, ישנו דימיון בין צורת הסרטן (בעל החיים) לבין צורת הגידולים (כלי הדם המקיפים את הגידול מזכירים את רגלי הסרטן והגידול עצמו מזכיר את גופו).
קיימים מעל ל- 200 סוגי סרטן. סוג הסרטן נקבע על פי האיבר שבו נוצר הגידול וכן על פי סוג התאים ממנו התפתח הגידול.

מהם הגורמים העיקריים להתפרצות מחלת הסרטן?

הגורמים העיקריים לפרוץ המחלה הינם: 1. רקע גנטי/ תורשתי. 2. חשיפה לחומרים מסוכנים. 3. חשיפה מסוכנת לשמש. 4. נגיפים מסוכנים כגון וירוס הפפילומה. 5. השמנת יתר ותזונה לקויה.
אורח חיים הכולל שמירה על המשקל, תזונה בריאה ופעילות גופנית יכול להפחית את הסיכויים לפתח את המחלה ולחלות בה.
חשיבות גילוי מוקדם של מחלת הסרטן יכולה להפריד בין חיים למוות. גילוי מוקדם של המחלה מקנה סיכויים גדולים יותר להחלמה כמו גם איבחון נכון של המחלה יעניק את הטיפול המהיר והיעיל ביותר.

איך תאי סרטן מתפתחים?

סוגי הסרטן השכיחים ביותר הינם:

סרטן המעי הגס – שם כולל לגידולים הנמצאים במעי הגס, תוספתן והרקטום.
סרטן השד – בקרב נשים, זוהי המחלה השכיחה ביותר.
סרטן הערמונית – החלק שבמערכת הרבייה הגברית שתפקידו לסייע בייצור ובהכלת נוזל הזרע נקרא ערמונית. זהו סרטן שכיח ביותר.
סרטן הריאות – מרוב מקרי סרטן הריאות קשורים לעישון. זהו גידול קטלני ביותר.

מהן אפשרויות הטיפול במחלת הסרטן?

אפשרויות טיפול במחלה הינן: 1. כימוטרפיה– תרופות כימיות להשמדת תאים סרטניים. 2. ניתוח כירורגי– הסרת הגידול. 3. הקרנות– הקרנה על האיבר שבו נמצא הגידול ברמה גבוהה וזאת בכדי להרוס ולהשמיד את התאים הממאירים. 4. טיפול ביולוגי– שימוש בחומרים טבעיים שהגוף מייצר לבדו, כגון, מעכבי גדילה וגנים.

פיצוי חולי סרטן

כיום ישנם כ- 200,000 חולי סרטן בישראל. חולים אלה עוברים טיפולים קשים ומתישים ונאבקים בקשיים רבים כגון פגיעה בתפקוד הגופני. בהתאם לכך, זכאים החולים לזכויות והטבות שונות ומגוונות ממוסדות המדינה השונים.
כך למשל, בביטוח לאומי יכולים מי שחלו בסרטן לקבל קצבת ״נכות כללית״, ומי שמחלת הסרטן התפתחה בגופו בעקבות תנאי עבודתו (בגין עבודה עם חומרים מסרטנים, חשיפה לשמש וכד'), זכאי לקבלת פיצוי במסגרת תביעה לנכות מעבודה היות ומדובר ב״בסרטן כמחלת מקצוע״. את התביעה יש להגיש בהקדם האפשרי וניתן לקבל תשלום רטרואקטיבי עד שנה ממועד גילוי המחלה.

רשלנות רפואית – איחור באבחון סרטן

בנוסף, במקרים שבהם חל איחור באבחון סרטן, יש לבדוק אפשרות של תביעת רשלנות רפואית כנגד הרופא ו/או המוסד הרפואי אשר היה אחראי על האיחור באבחון המחלה – פרטים נוספים במאמר זה רשלנות רפואית סרטן

לפרטים נוספים אודות זכויותיהם של חולי סרטן ניתן ליצור קשר עם משרדנו באמצעות טופס
צור קשר, מייל או טלפון 03-6122202.
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.