חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

סרטן השד – רשלנות רפואית

רשלנות רפואית – איחור באבחון סרטן השד

בישראל מאובחנות מדי שנה כ-4000 נשים כלוקות בסרטן השד. ע״פ הסטטיסטיקה כל אישה תשיעית בישראל עלולה לחלות בסרטן השד. חשוב לדעת אם כן, שככל שסרטן השד מאובחן בשלב מוקדם יותר, כך הסיכוי להחלים ממנו גבוה יותר, לכן חובה על מגזר הנשים כולו להתייחס לנושא ברצינות ולגשת להיבדק בכל מקרה של חשד, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בנשים עם היסטוריה משפחתית של סרטן מסוג כלשהו ולבטח היסטוריה משפחתית של סרטן השד.
רוב רובם של הגושים שמתגלים בשד הם גושים שפירים ואינם מסוכנים לבריאות (כמו ציסטה או גודש מסוג כלשהו), אולם עדיין אסור לזלזל בחשיבות המכרעת שיש לאבחון מוקדם של סרטן השד, משום שאם וכאשר יש גידול סרטני בשד, המתגלה בשלב מוקדם של התפתחותו, בתחילה במסגרת בדיקה ידנית שמבצעת האישה לעצמה ולאחר מכן מאומת ומאובחן במסגרת בדיקת ממוגרפיה, אזי אפשר מיד להתחיל בטיפול כירורגי להסרת הגידול וטיפול תרופתי לעיכוב התפתחותו ומניעת התפשטותו ברחבי הגוף.

איך רשלנות רפואית יכולה להיות קשורה לסרטן השד

יש לא מעט סיטואציות במהלך הכרונולוגי של אבחון סרטן השד, בהן עלולה להתרחש רשלנות רפואית, שתגרום לאיחור באבחון של סרטן השד או למהלך טיפולי שגוי באישה שנחשדת כסובלת מסרטן השד.
הנה סקירה של חלק מצמתי הדרכים שבהם יכולה להתרחש רשלנות רפואית שתביא לאיחור באבחון של סרטן השד.
  • אישה המגיעה לרופא עם תלונות על תחושה של גוש כלשהו בשד, והרופא למרות אימות קיומו של הגוש בשד בבדיקה ידנית, אינו מפנה לממוגרפיה או לאולטרה סאונד של השד.
  • פענוח שגוי של בדיקת ממוגרפיה של אישה שיש לה גידול ממאיר ומתן הערכה רפואית שגויה לפיה מדובר בגידול שפיר בלבד – במקרה כזה האישה אינה מופנית למהלכי אבחון מתקדמים יותר כמו ביופסיה, או בדיקת MRI של החזה.
  • בדיקה שגויה של ממצאי ביופסיה- ישנם סוגים שונים של ביופסיות הנבדלות זו מזו ברמת החודרניות שלהן ובאופן ההרדמה שלהן. אם וכאשר אישה נשלחת לביופסיה אך עוברת ביופסיה בעזרת מחט דקה למשל ולא ביופסיה ניתוחית הנדרשת במקרה כזה, הרי שיש כאן אפשרות לרשלנות רפואית.
  • כאשר הפתולוג אשר בודק את ממצאי הרקמה שהוצאה במהלך הביופסיה, שוגה בהערכתו הרפואית וטוען שמדובר בגידול שפיר, הרי שגם כאן ישנה רשלנות רפואית.
כל אלו הן דוגמאות למקרים שבהם יכולה להתרחש רשלנות רפואית המביאה לאיחור באבחון של סרטן השד. איחור כזה עלול לצמצם את סיכויי ההחלמה של האישה החולה בסרטן השד ואף עלול לעלות לה בחייה.

כך יש לפעול אם חושדים בקיומה של רשלנות רפואית במקרה של סרטן השד

אם לקיתן בסרטן השד או הנכם מכירים מישהי שחלתה בסרטן השד והתרחישים המתוארים לעיל נשמעים מוכרים, או אם ביקשתן הפניה לבדיקת ממוגרפיה אך הרופא לא הסכים לתת לכן משום שהבדיקה הידנית לא עוררה אצלו שום חשד, ובהמשך אובחן סרטן השד, אזי קיימת אפשרות לקיומה של רשלנות רפואית אשר הביאה לאיחור באבחון המחלה.
במקרה של חשד לאיחור באבחון סרטן השד בעקבות רשלנות רפואית, רצוי שתפנו אל עורכי דין המתמחים בתחום, על מנת לבדוק את המקרה ולגבש מסקנות בנושא לאפשרות התביעה הפתוחה בפניכן לצורך קבלת הפיצוי המגיע לכן.

לפרטים נוספים אודות תביעה בעקבות רשלנות רפואית שהביאה לאיחור באבחון סרטן השד, צרי קשר עוד היום עם משרדנו.
יעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות.

 

Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.