חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

רשלנות רפואית – הריון מרובה עוברים

פיצוי בסך של 9,300,000 ₪ (תשעה מיליון ושלוש מאות אלף ₪) שולם לתובעים בגין רשלנות רפואית בהריון מרובה עוברים.

בישראל של היום, זה כבר מזמן לא סוד שזוגות רבים מתקשים להרחיב את התא המשפחתי, מסיבות שיכולות להיות קשורות לכל אחד מבני הזוג, ופונים לשם כך לטיפולי פוריות.

תופעה שכיחה יחסית בטיפולי פוריות, בייחוד כאלו הכוללים התערבות הורמונלית ו-IVF, היא הריונות מרובי עוברים: תאומים, שלישיות ואף יותר מכך.

הסיכון בהריון מרובה עוברים?

הריונות מרובי עוברים מעלים משמעותית את הסבירות לסיבוכים ונזקים רפואיים, והפרקטיקה המקובלת מזה שנים רבות היא להציע להורים לבצע הפחתת עוברים (נקראת גם דילול עוברים) עוד בתחילת ההריון, על מנת לצמצם את הסיכונים.

למרבה הצער, לא אחת קורה שגם באותם מקרים רגישים בהם בני זוג מצליחים להביא ילדים לעולם כנגד כל הסיכויים, עדיין מתקיימת רשלנות רפואית, המובילה לתוצאות הרסניות, בין אם כאשר המחדלים קורים במהלך טיפולי הפוריות, ובין אם במהלך מעקבי ההריון בקופות החולים ובבתי החולים.

עובדות המקרה שטופל במשרדנו

כזה הוא סיפורם של בני זוג מדרום הארץ, שפנו למשרדנו לאחר שהריונם, שהושג במאמצים קשים, תוך טיפולים מפרכים והקפדה על כל הנחיה שקיבלו, הסתיים בלידת שלושה תינוקות עם בעיות רפואיות קשות ונזקים ארוכי טווח; מצב שהסתבר שניתן היה ככל הנראה למנוע בקלות.

תביעת הפיצויים של בני הזוג

תביעתם של בני הזוג וילדיהם הוגשה על ידי משרדנו לבית המשפט המחוזי. בכתב התביעה ובחוות דעתו של המומחה הרפואי מטעמנו, הובהר כי קופת החולים שבה היו חברים בני הזוג ובמסגרתה נערכו בדיקות מעקב ההיריון ובית החולים בו בוצעו טיפולי הפוריות, נושאים באחריות למומים של ילדיהם, לאחר שלא הסבירו להורים את הסיכונים הרבים הכרוכים בהריון מרובה עוברים ולא הציעו להם בשום שלב לבצע הפחתת או דילול עוברים, כמקובל במקרים מסוג זה, כך שנזקיהם של התובעים היו נמנעים.

במקרה זה, מהלך ההריון היה קשה ולווה בהקאות מרובות, דימומים ואף חשש להפלה, והסתיים בלידה מוקדמת וכתוצאה מכך בפגיעה משמעותית ביילודים. כפי שהבהיר המומחה הרפואי מטעמנו בחוות דעתו, אילו הוסברו לבני הזוג הסיכונים בהריון מרובה עוברים, לרבות לידה מוקדמת, המובילה במקרים רבים לתחלואה ותמותה עוברית, והיה מוצע להם לבצע דילול עוברים, סביר להניח שהפגיעות הרבות מהם סובלים ויסבלו ילדיהם לצמיתות היו נמנעות.

הפיצוי ששולם לתובעים בעקבות תביעת הרשלנות הרפואית

לאחר ניהול מוקפד של התביעה על ידי משרדנו, תוך הדגשת אחריותם של הגופים הנתבעים והרשלנות הקשה שהתקיימה לכל אורך ההריון היקר, הסתיים התיק במתן פיצוי של למעלה מ-9,000,000 ₪ ללקוחות המשרד. כספים אלו שולמו לנפגעי בנוסף ומעבר לכספים שהם מקבלים ויקבלו כל חייהם מן המוסד לביטוח לאומי, אשר מסתכמים בעוד כ-5,000,000 ₪.

תביעה זו היא דוגמא אחת מני רבות לאופן שבו הידע והניסיון הרב של עורכי הדין במחלקת הרשלנות הרפואית במשרד עורכי הדין תומר בכר, באים לידי ביטוי בהבנת נסיבות התביעה, בחירת המומחה הרפואי המתאים ביותר וניהול התיק בצורה מושכלת ומאבק למיצוי זכויותיהם של לקוחותיהם, תוך הקפדה על רגישות מקסימלית, לאור הבנת הכאב והאינטימיות של המצב הטעון.

חוששים שאתם או יקיריכם נפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית?
הריונכם היקר, שהושג במאמצים רבים, הסתיים בפגיעות פיזיות לילדים או ליולדת?
צרו קשר עוד היום וקבעו פגישה עם צוות משרד עורכי הדין תומר בכר. הייעוץ הראשוני הוא ללא כל התחייבות מצדכם.

Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.