חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

תאונת עבודה – תביעה לביטוח לאומי

תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי – נפגעי עבודה, מחלות מקצוע, תאונות עבודה, ועדות רפואיות, ועדות ערר

מאת עורך דין תומר בכר, עורך דין תאונות עבודה

כל אדם אשר נפגע במהלך תאונת עבודה או חלה במה שמכונה "מחלת מקצוע", רשאי להגיש תביעה לקבלת פיצוי במסגרת ביטוח לאומי. את התביעה נגד ביטוח לאומי יש להכין בקפידה רבה, בדיוק כשם שמכינים תביעה כנגד חברת ביטוח או תביעה משפטית כל גוף אחר, שכן אפילו טעות משפטית קטנה בניסוח האמור בטפסי התביעה, יכולה לגרום לכך שהתביעה תידחה והנפגע לא יקבל את הפיצוי המגיע לו.

הקושי בניהול תביעות מול ביטוח לאומי

כיום הטיפול בתביעות במסגרת ביטוח לאומי הפך קשה יותר מבעבר. החוקים הרלוונטיים מסורבלים מאד ועוברים שינוי כמעט מידיי שנה, כאשר הממשלה מחליטה על קיצוצים נוספים במסגרת חוק ההסדרים או חוקים אחרים. ניסיון לנהל תביעה מול ביטוח לאומי, בגין פגיעה בתאונת עבודה או מחלת מקצוע, באופן עצמאי וללא קבלת ייצוג משפטי מקיף ע״י עורך דין המתמחה בתחום ספציפי זה, נדון כמעט תמיד מראש לכישלון.

חשיבות הייצוג המשפטי של עורך דין מומחה בתחום

קבלת ייצוג משפטי על ידי עורכי דין המתמחים בדיני ביטוח לאומי, החל מן השלב הראשון של מילוי הטפסים הרלוונטיים (טופס הודעה על פגיעה בעבודה וטופס תביעה לקביעת דרגת נכות) תעלה ללא ספק בעשרות מונים את סיכויי הצלחת התביעה. בעניין זה חשוב לזכור כי ככל שמתעכבים בקבלת הייצוג המשפטי, כך פוחת הסיכוי להצליח בתביעה, שכן הרבה יותר קשה לתקן טעויות שנעשו לאורך הדרך על ידי אדם שאינו מומחה בנושא, מאשר להימנע מעשיית הטעויות האלה מלכתחילה כאשר התיק מטופל ע״י עורך דין מומחה לדיני ביטוח לאומי.

הייצוג המשפטי של משרדנו בתיקי פגיעות בעבודה

לקוחות משרדנו זוכים לקבלת טיפול משפטי במקרי תביעות נגד ביטוח לאומי, החל מן השלב הראשון ועד לשלב האחרון. כל הטפסים הנחוצים והמסמכים הרלוונטיים נשלחים באמצעות משרדנו ישירות לסניף הביטוח הלאומי הרלוונטי ומשרדנו מבצע את המעקב אחר כל תיק ותיק לאחר שהתקבל בסניף.

לקוחותינו מגיעים לבדיקות הוועדות הרפואיות כשהם מוכנים עם כל תוצאות הבדיקות הרלוונטיות, המסמכים הרפואיים וכד'. במקרים בהם נופלת טעות בהחלטת הוועדה הרפואית, מוגש ערעור על ההחלטה השגויה, ולבדיקה בפני הוועדה הרפואית לערערים מגיעים לקוחותינו כשהם מיוצגים על ידי עורך דין מהמשרד. במידה וגם החלטת הוועדה הרפואית לערערים לוקה בטעות משפטית, מנוסח ערעור אל בית הדין לעבודה, והלקוח מיוצג גם לאורך שלב זה, בבית הדין.

נפגעת בתאונת עבודה? סובל ממחלת מקצוע?

אל תסכן את סיכויי הצלחת תביעתך

את/ה זקוק/ה לייצוג משפטי ורצוי בהקדם האפשרי!

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות מעורכי הדין במשרד, צרו קשר עמנו עוד היום.

תאונות עבודה – מאמרים ומידע נוסף

תאונות עבודה – דוגמאות מהחיים של חלק קטן מן התיקים אשר מטופלים במשרדנו במסגרת תביעות של נפגעי תאונות עבודה מול ביטוח לאומי ו/או חברות הביטוח.

החמרת מצב במסגרת ענף נפגעי עבודה – רבים מנפגעי תאונות העבודה אינם מודעים לכך שמי שנקבעו לו אחוזי נכות בעקבות תאונת עבודה, ועם הזמן חלה החמרה במצבו הרפואי, רשאי להגיש תביעה במסגרת ביטוח לאומי, לבדיקה מחדש וקביעת שיעור הנכות העדכנית בעקבות אותה החמרת מצב נטענת. במאמר זה ניתן לקרוא פרטים נוספים אודות הליך זה.

ביצוע איחוד נכויות שנקבעו בעקבות פגיעות בעבודה – מי שנפגע במספר תאונות עבודה או מחלות מקצוע, ובגין כל אחת מן התאונות או המחלות, נקבעו לו אחוזי נכות בנפרד, רשאי להגיש במסגרת ביטוח לאומי תביעה לצירוף כל הנכויות ולקבל בעקבות כך פיצוי חודשי גבוה יותר.

תביעה במסגרת המוסד לביטוח לאומי, להכרה בירידה בשמיעה כתוצאה מחשיפה לרעש מזיק במקום העבודה – הבעיה והפתרון.

עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.