חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

ועדה רפואיות בביטוח לאומי – מה באמת קורה שם?

אז מה באמת קורה בועדות הרפואיות בביטוח לאומי?

המוסד לביטוח לאומי הוא אולי הגוף העשיר ביותר בארץ. כולנו מחויבים לשלם לו מידיי חודש מאות ואף אלפי שקלים, אשר יורדים באופן אוטומטי ממשכורותינו, ובכך בעצם אנו רוכשים לעצמנו ביטוח למקרה שבו נזדקק בעתיד לסיוע כספי או אחר בעקבות במצבו הבריאותי.
אבל מה קורה כשאנחנו פתאום נזקקים חלילה לסיוע של ביטוח לאומי? ובכן, כדאי שתמשיכו לקרוא…
כאשר אדם נפגע, הוא יכול, בסיטואציות מסוימות, להגיש תביעה במסגרת ביטוח לאומי על מנת לקבל פיצוי כספי על הנזק שנגרם לו. ישנם סוגים רבים של תביעות שכאלה, כגון במסגרת נפגעי עבודה, נכות כללית, ילד נכה, ניידות, שירותים מיוחדים, פוליו וכו'.
אחרי הגשת התביעה, אם הצלחתם לשכנע את ביטוח לאומי שלכאורה אתם עומדים בקריטריונים החוקיים ואין סיבה לדחות את תביעתכם על הסף, יהיה עליכם לעמוד לבדיקה בפני ועדה רפואית, אשר תקבע את שיעור הנכות ממנה הנכם סובלים. ככה שהנכות תהיה יותר גבוהה, כך הפיצוי שתקבלו מביטוח לאומי יהיה גבוה יותר.

מה קורה בוועדה הרפואית?

אם אתם לא מיוצגים על ידי עורך דין, המתמחה בניהול התיקים מול ביטוח לאומי, קרוב לוודאי שלא תוכלו להתמודד בצורה נכונה ויעילה מול הועדה הרפואית, בין היתר משום שאין אף אחד שמכין אתכם למה שעומד לקרות.

אל תבזבז לנו את הזמן

כמעט כל מי שמגיע אלי לקבלת ייצוג, אחרי שניסה לפני כן לייצג את עצמו בפני ועדה רפואית של ביטוח לאומי, מתלונן על כך שהועדה הרפואית לא נתנה לו מספיק זמן בכדי לתאר בפניה את מצבו ואציבה בו לסיים לדבר כמה שיותר מהר תוך מתן תחושה לא נעימה של זלזול בו, במצבו ובדבריו.

לא מאמנים למילה ממה שאתה אומר

העומדים בפני ועדות רפואיות מקבלים את התחושה שהועדה לא מאמינה לתלונותיהם ולתיאור מצבם הרפואי והתפקודי. חברי הוועדה מהנהנים בראשם כאילו בהבנה והסכמה אבל בפועל מנסים לתפוס אותך על כל מיני אי דיוקים בנוגע למצבך הרפואי העכשווי ולמצבך הרפואי הקודם.

מחפשים סיבה למה לתת לך את הנכות הכי נמוכה שאפשר

התחושה היא שהרופאים, חברי הועדה, מחפשים כל סיבה אפשרית מדוע לא לתת לך את הנכות המתאימה תוך שהם קובעים שבעצם מצבך הרפואי כל כך קשה כמו שאתה מנסה להציג אותו. בכל מקרה של ספק שעולה, הועדה מפרשת אותו לרעתך ולא לטובתך (למרות שהפסיקה של בתי המשפט קובעת באופן ברור וחד משמעי שצריך לפרש כל ספק לטובת הנפגע).

מנסים לייחס את הנכות שלך למצב רפואי קודם

במסגרת הניסיון של הועדה הרפואית לתת את הנכות הנמוכה ביותר שאפשר (ואם אפשר לא לתת נכות בכלל אז עוד יותר טוב), הועדה מנסה לייחס את כל הנכות הקיימת או חלק ממנה למצב רפואי קודם כלשהו של הנפגע וכך בעצם קובעת שהתאונה, כלל לא גרמה לנכותו או לחילופין שגרמה רק לחלק מן הנכות.
הגורם לנכות שלך הוא מצב רפואי

מכשילים את הנפגע בכוונה במהלך הבדיקה הרפואית

רבים מהפונים למשרדנו טוענים שהרופא שבדק אותם במסגרת הועדה הרפואית ניסה להכשיל אותם במהלך הבדיקה באמצעות כל מיני דרישות שונות ומשונות לבצע תנועות באמצעות האיבר הפגוע (עמוד שדרה בעיקר) ומתוך ניסיון להראות שהנפגע מנסה להאדיר את מצבו הרפואי או משקר לגביו ובעצם יכול לבצע בפועל תנועות שקודם לכן אמר שאינו מסוגל לבצע.
במקרים מסויימים של הכשלה מכוונת, הכניסו הרופאים כאילו בלי כוונה את נעליו של הנבדק (הסובל מהגבלות תנועה בעמוד השדרה) אל מתחת למיטת הטיפולים על מנת לראות אם הוא יצליח להתכופף לשם בכדי להוציאן.

לא מתייחסים למלוא המסמכים הרפואיים

ההרגשה שעליה מדווחים נפגעים אשר עומדים בפני ועדה רפואית ללא ייצוג משפטי, הינה שהרופאים בוועדה לא מתייחסים לכל התלונות שמציינים באוזניהם ולא טורחים להתייחס לכל המסמכים הרפואיים המצויים בתיקו של הנפגע או שהוגשו ע"י הנפגע. התחושה היא שהועדה מייחסת משקל נמוך למסמכים המוכיחים את טענת הנפגע ומצב שני מייחסת משקל גבוה ביותר למסמכים שניתן לעשות בהם שימוש כנגד טענות הנפגע ואשר מהם עולה שמצבו כאילו טוב יותר.
הניסיון מראה כי בדיקתה של ועדה רפואית הוא עניין מסובך ואסור להקל בו ראש. כמעט ואין סיכוי לנפגע שאינו מיוצג על ידי עורך דין המומחה לתחום זה, לקבל את המקסימום המגיע לו על פי החוק.
עדיף למי שעומד בפני ועדה רפואית בביטוח לאומי, לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה לתחום זה, אשר ילווה אותו לאורך כל ההליך וייצג אותו בפני הועדה הרפואית, כולל במהלך הבדיקה עצמה. ההוצאה הכספית הכרוכה בייצוג של עורך דין, מחזירה את עצמה פי כמה וכמה לאחר מכן, כאשר הנפגע זוכה לקבל את הפיצוי המקסימאלי המגיע לו.
אמור לעמוד לבדיקה בפני ועדה רפואית של ביטוח לאומי?
צור קשר עם משרד עורכי דין בכר עוד היום וקבע פגישת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות.
אל תוותר על זכויותיך!
הבהרות חשובות:
*האמור לעיל הינו על בסיס עדויות של לקוחות משרדנו לאורך השנים, אשר לפני שפנו אלינו ניסו להתמודד עם בדיקת הועדה הרפואית בכוחות עצמם והגיעו לבדיקה ללא ליווי של עורך דין המתמחה בתחום זה.
*הכתוב לעיל אינו מתייחס לוועדות רפואיות של ביטוח לאומי באופן גורף. בהחלט ישנם מקרים שבהם הנבדקים על ידי לוועדות הרפואית מקבלים את הנכות המתאימה.
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.