חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

שיתוק העצב הרדיאלי

פיצוי בגין שיתוק העצב הרדיאלי – Radial Nerve

העצב הרדיאלי הוא עצב תחושתי ומוטורי, המעצבב את החלק האחורי של שריר האמה וכך למעשה מביא לאפשרות התפקוד של כף היד, האגודל ושתי האצבעות שאחריה (האצבע המורה והאצבע האמה).

תסמיני פגיעה בעצב הרדיאלי

כאשר העצב הרדיאלי נפגע, התנועתיות והתחושתיות של כף היד והאצבעות הללו הופכת למוגבלת. המגבלה יכולה להיות חלקית או מלאה ויכולה למעשה להתבטא בשיתוק של אזור זה בגופו של הנפגע.
במקרה של פגיעה בעצב הרדיאלי, תיתכן חוסר יכולת לכופף את האצבעות והאגודל וכן את שורש כף היד. במקרים מסויימים תיתכן אף צניחה של כף היד. המשמעות התפקודית של פגיעה בעצב הרדיאלי עשויה להיות קשיים בתפיסת חפצים בגלל חוסר יכולת לאגרף את היד.
בנוסף, כאשר העצב הרדיאלי נפגע, קיים חוסר תחושה או מצב של תחושה חלקית באזור גב כף היד ובצד האגודל.

איך נגרמת פגיעה בעצב הרדיאלי

פגיעה בעצב הרדיאלי שכיחה מאד במקרים של תאונת עבודה, כאשר היד מקבלת מכה חזקה או כאשר נופלים מגובה ישירות על היד. אולם, פגיעה בעצב הרדיאלי יכולה לקרות גם במקרים של תאונת דרכים, למשל כאשר מדובר בנזק בעקבות תאונת אופנוע שבמסגרת נגרמה פגיעה ישירה ביד.

זכאות לפיצויים בעקבות פגיעה בעצב הרדיאלי

במקרים שבהם נגרמת פגיעה בעצב הרדיאלי, הנפגע יכול להיות זכאי לקבלת אחוזי נכות. שיעור אחוזי הנכות תלוי בחומרת הפגיעה ואינו נקבע באופן אוטומטי.
במקרים שבהם מדובר בתאונת עבודה, שיעור הנכות יקבע על ידי ועדה רפואית במסגרת ביטוח לאומי, ובמקרים שבהם הפגיעה נגרמה בעקבות תאונת דרכים, הנכות תיקבע על ידי רופא מומחה בתחום האורטופדיה.
סובל מפגיעה בעצב הרדיאלי בעקבות תאונה?
ייתכן מאד ומגיע לך פיצוי מביטוח לאומי ומחברת הביטוח.
צור קשר עוד היום עם משרד עורכי דין בכר וברר את זכויותיך לקבלת פיצוי
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.