חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

טביעה בים או בבריכה

פיצוי בגין נזקי טביעה בים או בבריכה

טביעה עלולה לגרום נכות קשה

מידיי שנה מדווח על עשרות מקרי טביעה בים או בבריכה של ילדים או מבוגרים. מקרים אלו עלולים להסתיים במגוון רב של נזקים גופניים, אשר החמורים שבהם כוללים נכות גבוהה של 100% בגין שיתוק מלא של הגפיים ואפילו מוות בשל כך שלא מגיע מספיק חמצן אל תאי המוח למשך זמן רב מידיי ובכך מתרחשת פגיעה מוחית אשר עלולה להיות בלתי הפיכה.

מי אחראי במקרה של טביעה?

במקרים של טביעה בים, הוחלט כבר ע"י בתי המשפט לא פעם, כי קיימת אחריות של הרשות המקומית אשר בשטחה נמצא חוף רחצה מוכרז, לדאוג לכך שכל המשתמשים בחוף, יוכלו לעשות כן בצורה בטוחה. על מנת למנוע מקרי טביעה, על הרשות המקומית לדאוג בין היתר לכך שבחופים מוכרזים יהיו מספיק מצילים אשר יוכלו לפקח על כל רצועת החוף ללא יוצא מן הכלל, שילוט מתאים המתריע בפני הסכנות הקיימות בשימוש בחוף, בשפות הנהוגות בישראל וכו'.

מתי רשות מקומית תימצא אחראית על טביעה?

על הרשות המקומית לדאוג גם לכך שהים עצמו יהיה ראוי לרחצה כאשר מדובר בחוץ מוכרז, דהיינו לא יהיו אי אילו סכנות ומפגעים בתוך המים ומחוצה לו, אשר עלולים לגרום לנזקי גוף למתרחצים וכן לוודא שקיימת תחנת עזרה ראשונה מצוידת בציוד הרפואי המתאים וברופא, חובש ופאראמדיק, על מנת שבמקרה של טביעה, ניתן יהיה להגיש עזרה ראשונה לנפגע בצורה היעילה והמהירה ביותר.

אחריות מציל במקרה של טביעה

הרשות המקומית אחראית לכך שהמצילים בחוף ידעו כיצד לשמור על ציבור המתרחצים מפני טביעה וגם ידעו איך להצילם כאשר בכל זאת קורה המקרה שבו אחד מן המתרחצים טובע. המצילים אמורים לדעת לשחות בתנאים קשים ביותר, וכמו כן מחויבים לדעת כיצד לבצע הנשמה ולתת עזרה ראשונה לנפגעי טביעה.

אחריות מפעילי בריכת שחיה במקרה טביעה

כאשר מדובר באחריות מפעילי ובעלי בריכות שחיה, הדרישה הינה דומה ביותר לזו הנדרשת מרשות מקומית כפי שתואר לעיל. על מפעילי הבריכה לוודא שהמתרחצים יכולים לעשות בה שימוש באופן בטוח, תוך כך שהם אמורים לנטרל בצורה היעילה ביותר את הסיכונים העלולים לגרום לטביעה בבריכה.

תביעת פיצויים במקרה טביעה בים או בבריכה

רשות מקומית או מפעיל בריכת שחיה, אשר אינו דואג לעמוד בדרישות החוק והתקנות, בכל הנוגע למניעת מקרי טביעה, ובעקבות כך נגרמת טביעה של אחד מן המתרחצים אשר מותירה בו נזק גופני כלשהו, יהיה חייב בפיצויו של הנפגע בעקבות רשלנות.
התקופה השכיחה ביותר בה קורים מקרי טביעה בבריכה ובים, היא מן הסתם תקופת חודשי הקיץ, כאשר בני הנוער והילדים נמצאים בחופשה. רשלנות של מפעיל בריכה או רשלנות של רשות מקומית עלולה להביא לתוצאות קשות של נזקי גוף ואף מוות. אי לכך חשוב לוודא שכאשר הם הולכים לבלות בים או בבריכה, יהיה זה במקום מוסדר העונה על הדרישות.
קרוביכם נפגעו בעקבות טביעה בים או בבריכה? צרו קשר עוד היום עם משרדנו על מנת לשמוע פרטים על זכויותיהם לקבלת פיצויים. פגישת יעוץ ראשונה במשרד עורכי דין בכר ללא התחייבות!
עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.