חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

תשניק – מצוקה עוברית – רשלנות רפואית

תשניק סב לידתי – רשלנות רפואית בלידה

מקרים רבים של רשלנות רפואית בלידה, קשורים לנזקים אשר נגרמו לעובר במהלך שהותו ברחם, בעקבות מצב של תשניק.

כאשר העובר נמצא ברחם, הוא תלוי באופן מוחלט בחבל הטבור, דרכו הוא מקבל בין היתר את מנת החמצן הדרושה לו לצורך מחייה והתפתחות. חבל הטבור מורכב משלושה כלי דם עיקריים אשר דרכם מובל דם רווי בחמצן אל העובר וכך למעשה משמש חבל הטבור כחלק ממערכת כלי הדם של העובר.

לאור החשיבות הרבה שיש לחבל הטבור בכל הנוגע לקיומו של העובר ברחם, חשוב שזרימת הדם בו תהיה קבועה וללא הפרעות, על מנת שהעובר יוכל לקבל בצורה קבועה את החמצן הדרוש לו וכן, לא פחות חשוב מכך, להפטר מגזים ופסולת אחרת המצויים בגופו ואשר אינם נחוצים לו.

הפרעות בתפקודו של חבל הטבור, עלולות להביא לכך שכמות החמצן הדרושה לעובר אינה מגיעה אליו. מצב זה, של הפרעה באספקת חמצן לגופו של העובר נקרא תשניק סב לידתי.

חשיבות אבחון מהיר של תשניק עוברי

תשניק סב לידתי יכול להיגרם בעקבות גורמים שונים אשר פוגעים בתפקודו של חבל הטבור במהלך ההיריון. לכן חשוב מאד לאבחן היריון עם סיכון להתפתחות תשניק, ולדאוג לבצע את כל הבדיקות הדרושות במהלך ההיריון על מנת למנוע היווצרות נזק לעובר, או לכל הפחות להקטין ככל שניתן את הסיכויים להיווצרותו של נזק שכזה.

גורמים אפשריים לתשניק עוברי

מצבים אשר עלולים לגרום תשניק סב לידתי הינם בין היתר סוכרת הריונית שאיננה מטופלת כראוי, ניתוק או קרע בחבל הטבור, חסימת כלי הדם המצויים בחבל הטבור בעקבות קשר שנוצר בו או לחץ שמופעל עליו, הפרדות שליה וכו'.

יש להדגיש כי לא כל מצב של הפרעה במעבר חמצן לעובר מסתיים בנזק בלתי הפיך. ישנם מקרים שבהם העובר מסוגל לפצות על חוסר החמצן (כאשר מדובר בחוסר קטן) ומקרים שבהם הגורם למחסור באספקת החמצן מטופל בצורה מהירה, אם באופן טבעי ואם ע״י התערבות חיצונית. אולם, עיכוב ממושך מידיי באבחון היווצרות תשניק, או בטיפול במצב של תשניק קיים, עלול להביא לכך שהעובר אינו מקבל את מנת החמצן הדרושה למחייתו ועקב כך נגרם לו נזק מוחי קשה ביותר או במקרים קשים יותר אף מוות.

סימנים שיכולים להעיד על תשניק עוברי

הסממנים אשר יכולים להצביע על קיומו של תשניק סב לידתי, כוללים בעיקר מצב שבו האם מרגישה ירידה או הפחתה בתנועות העובר, אשר אינה אופיינית למהלך השגרתי של ההיריון, ואשר אינה משתנה לאחר אכילת מזון מתוק (שוקולד וכד'). במצב שכזה, רצוי שלא לקחת סיכונים מיותרים ולפנות מייד לביה״ח או קופת חולים על מנת לבצע ניטור עוברי. במצב של תשניק סב לידתי, נראית במוניטור העוברי ירידה בקצב פעימות הלב של העובר, אשר עלולה להצביע על מצוקה עוברית ועל הצורך במתן טיפול מידיי לרבות ילוד העובר באופן בהול גם אם מדובר בילוד פג.

כאשר הרופא או האחות, מזהים סימנים של מצוקה עוברית במוניטור, בעקבות תשניק או כל גורם אחר, עליהם לפעול במהירות. לעיתים קרובות, הדרך היחידה להיטיב את מצבו של העובר היא באמצעות יילודו באופן מיידי בניתוח קיסרי. כל שנייה של עיכוב בטיפול עלולה להיות קריטית ולהוות את ההבדל בין מוות או נזק מוחי לצמיתות, לבין יילוד עובר בריא.

עיכוב באבחון תשניק עוברי – רשלנות רפואית

עיכוב באבחון או עיכוב בטיפול במצב של תשניק או כל מצוקה עוברית אחרת, משמעותו במקרים רבים רשלנות רפואית. למרבה הצער, למרות שכיום ידוע שכל עיכוב באבחון או בטיפול במצב של תשניק סב לידתי, עלול להביא לגרימת נזק מוחי קשה לצמיתות, אנו עדים למקרים רבים של רשלנות רפואית, בהם הטיפול שניתן ליולדת היה איטי מידיי ועקב כך חל עיכוב משמעותי ביילוד העובר, אשר גרם לו נזק מוחי בלתי הפיך כגון שיתוק מוחין או מוות.

ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג במקרי תשניק עוברי בעקבות רשלנות רפואית

למשרדנו ניסיון רב בטיפול בתיקי רשלנות רפואית בלידה, לרבות תיקים בהם חל איחור באבחון מצוקה עוברית, או עיכוב בטיפול במצוקה עוברית. תשניק סב לידתי הינו רק אחד מתוך מגוון רחב של גורמים העלולים לגרום למצוקה עוברית קשה ולנזקים בלתי הפיכים לעובר.

אם גם במשפחתכם יש ילד הסובל ממצב של שיתוק מוחין, או בעיה רפואית כלשהי מלידה, מומלץ שתבדקו את הנושא לעומק, בעזרת עורך דין המתמחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, שכן ייתכן מאד ותגלו כי מדובר בנזק שנגרם בעקבות רשלנות רפואית ובמקרה כזה, הרי שלנפגע מגיע פיצוי כספי אשר עשוי להגיע למיליוני שקלים.

אם קיים חשש שילדכם סובל מנזק גוף בעקבות רשלנות רפואית, פנו אל משרדנו וניפגש עמכם כדי לברר אם יש לכם עילת תביעה.

Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.