03-6122202

התקשרו עכשיו

סיפריית המאמרים

רשלנות רפואית בניתוח כריתת ערמונית – אורולוגיה

רשלנות רפואית ניתוח כריתת ערמונית

עוד מקרה של רשלנות רפואית במסגרת ניתוח, הפעם התחום האורולוגיה. אי קבלת הסכמה מדעת של המנותח, לעבור את הטיפול הרפואי, מהווה רשלנות רפואית חמורה. מתן טיפול רפואי לאדם ללא קבלת הסכמתו המפורשת והמודעת לכך, הינה תקיפה ופגיעה באוטונומיה של המטופל.

האירועים שהביאו לקרות הרשלנות הרפואית

בהמלצת רופא אורולוג קופת חולים, הגיע גבר בשנות ה-50 לחייו לבית חולים ברזילי לצורך מעבר ניתוח הרחבה של צוואר שלפוחית השתן. לפני הניתוח הוסבר למטופל כי הניתוח יתבצע בהרדמה כללית דרך חתך בצד התחתון של הבטן, אולם בפועל הניתוח בוצע בהרדמה חלקית והמטופל יכל לשמוע את הצוות המנתח לאורך כל זמן הניתוח ולהרגיש את כאביי הניתוח.

ביצעו את הניתוח הלא נכון – רשלנות רפואית ברורה

לאחר הניתוח, להפתעתו הרבה, הסתבר למנותח כי הניתוח שבוצע לו אינו הניתוח אותו הסכים לעבור (הרחבה של צוואר שלפוחית השתן), אלה ניתוח אחר לחלוטין שבו בוצעה לו כריתת ערמונית.
ניתוח כריתת הערמונית הנ"ל לא היה מחויב במציאות, ובשום מקרה לא הודע למנותח עליו ולא נתקבלה הסכמתו לעבור ניתוח זה. טופס ההסכמה לניתוח שעליו הוחתם המנותח, לא היה הטופס עליו יש להחתים מועמד לניתוח כריתת ערמונית.

הנזק בעקבות הרשלנות הרפואית

מאז הניתוח הנ"ל, סובל אותו אדם מאין אונות אשר נובע מהפרעות קשות באיכות הזקפה ומהעובדה שהוא אינו יכול לפלוט זרע מאחר והערמונית נכרתה. מלבד זאת, לאור אופי הבעיה, מצב זה גורם אצל אותו אדם לסבל נפשי רב אשר מגיע לכדי נכות בתחום הפסיכיאטרי.

פיצוי בגין פגיעה באוטונומיה

עפ"י פסיקת בתי המשפט, התנהלות מהסוג שתואר לעיל מהווה תקיפה או לכל הפחות פגיעה באוטונומיה של המטופל.

ניהול התיק ע"י משרדנו וקבלת הפיצוי

לאור עובדות אלו פנה אותו אדם למשרדנו וביקש כי נברר האם התקיימה במקרה זה רשלנות רפואית. לאחר בדיקת התיק הרפואי המלא של הלקוח, והתייעצות על רופא מומחה בתחום האורולוגיה, הובהר כי אכן ההתנהלות של בית החולים והרפאים היוותה רשלנות רפואית.
משרדנו פנה לבית החולים ולחברת הביטוח אשר מבטחת את הרופאים הרלוונטיים בפוליסת ביטוח מתאימה למקרי רשלנות רפואית, ולאחר ניהול משא ומתן עיקש עימם, הסתיים התיק בפשרה במסגרתה שולם לנפגע הפיצוי המתאים.
נפגעת כתוצאה מרשלנות רפואית? צור קשר עם משרד עורכי דין בכר עוד היום!
פרטים נוספים אודות רשלנות רפואית:

מקרים נוספים של רשלנות רפואית המטופלים במשרדנו:

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.